Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Fender Telecaster Meksika için tavsiyeleriniz.

Collapse
Bu konu kapandı.
X
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• İnceleme Fender Telecaster Meksika için tavsiyeleriniz.

Arkadaşlar yakın zamanda bi telecaster sahibi olmayı düşünüyorum lakin bi takım genel bilgilere sahip olsam da deneyim sahibi olmadığım için karar vermekde sıkıntı çekiyorum . Bütçem amerikanlara yetmediğinden meksikalara yöneldim deneyimi olanlar bu konuda bilgilendirip önerilerini sunarsa çok sevinirim

Özellikle fender alırken tele ya da strat farketmez senin bütçene uyan her tele veya stratı dene.Hepsi aynı çıkmayabiliyor. Bir arkadaşım Fender American Vintage 52 Tele aldı ancak yazın srv de dendiği bir mexico tele onunkinden daha iyimiş.Param olsaydı anında alacaktım dedi.

Her gitarın hissiyatı farklıdır .Sende uyandıracağı his farklıdır .

Kolay gelsin

Yorum

Bence gayet doğru bir karar şimdiden hayırlı olsun diyelim genelde telecaster için yumuşak tonlu bir gitar denir ama bence alakası yok çok güzel şekillere gire bilir metalden, blues'a tam bir bütçe söylersen daha iyi olur çünkü meksika var, meksika var üst düzey bir meksika mı ?

Yorum

berketan95 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
        Özellikle fender alırken tele ya da strat farketmez senin bütçene uyan her tele veya stratı dene.Hepsi aynı çıkmayabiliyor. Bir arkadaşım Fender American Vintage 52 Tele aldı ancak yazın srv de dendiği bir mexico tele onunkinden daha iyimiş.Param olsaydı anında alacaktım dedi.

Her gitarın hissiyatı farklıdır .Sende uyandıracağı his farklıdır .

Kolay gelsin
        Bazı meksikaların amerikan standartlardan daha iyi olduğunu biliyorum ancak bir 52 tele nin bir meksikadan daha kötü olması imkansızdır. Muhtemelen arkadaşının denediği yerdeki amfi farkından kaynaklanmıştır böyle bir yargıya varması.

emirbahcivan isimli üyeden alıntı Mesajı göster
        Bence gayet doğru bir karar şimdiden hayırlı olsun diyelim genelde telecaster için yumuşak tonlu bir gitar denir ama bence alakası yok çok güzel şekillere gire bilir metalden, blues'a tam bir bütçe söylersen daha iyi olur çünkü meksika var, meksika var üst düzey bir meksika mı ?
        Doğrudur metal yapılamaz diye bir gerekçe yok ama manyetik modifiyesi olmadan yapılırsa hoş olmaz. American Special Telecaster ve setup ında Boss Md-2 bulunduran biri olarak söylüyorum bunu.
        Birkaç ay önce soru sormak için açtığım konu yardımcı olabilir bu konuda: http://www.mygitar.com/forum/showthread.php?t=49144

Arkadaşım son olarak sana gelirsek, bütçeni net olarak belirtir ve 2. ele sıcak bakıp bakmadığını söylersen daha rahat yardımcı olabiliriz.
        Son güncelleyen cacg_glr; 21-09-2011, 22:26.

Yorum

cacg_glr isimli üyeden alıntı Mesajı göster
          Bazı meksikaların amerikan standartlardan daha iyi olduğunu biliyorum ancak bir 52 tele nin bir meksikadan daha kötü olması imkansızdır. Muhtemelen arkadaşının denediği yerdeki amfi farkından kaynaklanmıştır böyle bir yargıya varması.
          Gitarpedal 'da forumda hatrı sayılır bir kişi denediği 62RI Strat ın tanıdığı birindeki squierden farkı olmadığını söylüyordu. Tabiki american vintage serisi belirli bir kaliteye göre üretiliyor ama günde o kadar çok gitar yapılan bir fabrikada ağaçların tamamının elden geçirilip seçilmesi imkansız

O nedenle fender meksikalardan çok iyi gitarlar da çıkabiliyor , çok kötü gitarlar da

Yorum

Gitarpedal 'da forumda hatrı sayılır bir kişi denediği 62RI Strat ın tanıdığı birindeki squierden farkı olmadığını söylüyordu. Tabiki american vintage serisi belirli bir kaliteye göre üretiliyor ama günde o kadar çok gitar yapılan bir fabrikada ağaçların tamamının elden geçirilip seçilmesi imkansız

O nedenle fender meksikalardan çok iyi gitarlar da çıkabiliyor , çok kötü gitarlar da
            Ama şöyle bir durum var eğer fiyatları arasında uçurum olan gitarların kaliteleri aynı olursa o uçurumun tepesindeki gitarları satamazlar.

Belki haklıdır bahsettiğiniz kişi ama ben pek ihtimal vermiyorum böyle bir olaya.

Yorum

1500-2000 civarı bi bütçe mevcuttur beyler.
              2. ele de sıcak bakıyorum tabi temiz bi gitar olduktan sonra sıkıntı yok.
              bu arada fender baja telecaster dikkatimi çekti , malzemeleri falan ( dişbudak ağacı vs. ) bilgisi olan varsa o gitar hakkında aydınlatsın. tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden sağolun .

Yorum

Onemli olan baskasinin fikirleri degil, kendi deneyimlerinle elde ettigin kendi fikirlerindir.

Fender Meksika standart Telem var, millet konserlerde surekli gelip tonumu takdir ediyor... 52 vintage Tele dusunuyordum fakat sahip oldugum 99 MIM hissiyatini hicbir tele veremedi simdiye dek.

Gitar dedigin gozle degil, cuzdanla degil, sadece kulakla secilir. Ton olmadiktan sonra ha goruntu olsun ha altindan olsa, yaramaz. Var raflarda dolu dolu 2000-3000 dolarlik Fender Customlar, 3000-5000 dolarlik Gibson Customlar, cogu cop...
                Son güncelleyen ynx; 22-09-2011, 10:04.

Yorum

ynx hocam, fikirlerinde çok çok haklısın , katılıyorum . Fakat yine de gayem tecrübeyle sabit olan fikirler almak .

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                  Initializing Tabs & loading Content...
                  Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                  X