Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Bu özelliklerde gitar var mı?

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

Bu özelliklerde gitar var mı?

1 haftadır kafayı yemek üzereyim

Elimde Cort X6 var ve klavyesinin elime uygun olmaması sebebiyle satmak istiyorum. Aslında değiştirmek istiyorum da denebilir. Yeni gitarımın özellikleri şunlar olmalı diye düşünüyordum:

- Öncelikle klavyesi ince olmalı
    - Floydrose olmamalı
    - Mümkünse HSS ya da HSH olmalı

Bu özelliklere uyan Ibanez RG170DX var ancak Cort X6 dan pek de farkı olmayan bir gitar. Sırf bu yüzden de değiştirmek istemiyorum aslında. 270 ve 370 ise floydrose'lu olduğu için onlar da elendi.

Manyetik konusunda HSS ya da HSH derken, az önce youtube'dan RG321EX dinledim ve inanamadım kulaklarıma. Hem clean tonu hem de distortion tonları inanılmaz güzeldi. Ancak bütçeme biraz fazla geliyor (tabi uygun bir ikinci el bulamazsam).

Bu zamana kadar aklıma girip çıkan gitarları sıralarsak:

SA160 -> Clean tonları güzel, sert tonları da fena değil. Tarzıma hitap ediyor aslında ancak piyasada hiç ikinci eli yok.

GSA60 -> SA160 a çok benziyor aslında. Ama bunun da ikinci eli hiç yok.

RG170DX -> Cort X6 yı bırakıp yine eş değer bir gitara geçmeye değmez diye düşünüyorum.

Yamaha Pacifica 012 -> İkinci eli mevcut ancak Yamaha'ya nedense soğuğum.

Çok karmaşık bir başlık oldu ama olsun artık içinizden gelenleri dökebilirsiniz.
    Tarz olarak heavy metal değil ancak progressive ve alternative düşünüyorum.

X6nın Klavyesi Neden Sana Uygun Değil Anlamadım.Gayet Rahat Bi Klavyesi Var.Ama Tavsiye İstersen İbanez Rg Serisine Bak Derim.
    Son güncelleyen Roan; 25-02-2009, 05:50.

Yorum

roan isimli üyeden alıntı Mesajı göster
      X6nın Klavyesi Neden Sana Uygun **** Anlamadım.Gayet Rahat Bi Klavyesi Var.Ama Tavsiye İstersen İbanez Rg Serisine Bak Derim.
      İbanez'e göre daha kalın geldi bana. Elime tam olmuyor esasen, İbanez çalmak daha keyifli.

Yorum

O fiyat aralığında ibanezin bir tek bu var sanırım sabit köprülü olarak.

Onun dışında cort'un kx1q modeli var. Ona da bakabilirsin.

Yorum

bahsettiğin gitarın 2. el olarak EX modelini aldım bugün. henüz elime geçmedi, memnun kalırım umarım.

Yorum

les paul un klavyesini bir dene strat a nazaran biraz daha yorucudur ama belki de senin eline yatkın olabilir...

Yorum

teşekkürler ancak aldım artık, umarım memnun kalırım

Yorum

GRG170DX al bende de var sonuna kadar öneririm.

Yorum

konu klavyenin rahatlığı değil senin eline yatkınlığı olduğunu hissettim bende sanırım.. ama böyle eline aldığında pamuk gibi hissetmek istiyorsan ltd'lere de bir göz at derdim iş işten geçmemiş olsaydı.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                  Initializing Tabs & loading Content...
                  Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
                  X