Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Amerikadan Gitar Getirtmek

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

Amerikadan Gitar Getirtmek

Arkadaşlar merhaba. Ben bi şekilde parayı denkleştirdim ve yurtdışından gibson lespaul serisi gitar almak istiyorum. kafama uygun gitarlara baktım ve aşağı yukarı belirledim. ancak etraftan duyduğum kadarıyla taşıması ve gümrük vergileri çok ağırmış. gümrüğüne en az masraf edip getirtebileceğim bi taşımacılık var mı?

ya evet bende böyle birşey düşünmüştüm ama ilk olarak senin dediğin gibi bu gümrük olayları vs hepsi para talep ediyor azımsanıcak bir miktarda değil tabi değişken o yüzden tam birşey sölemiyorum ikinci yanı bayağı bekleticekler seni bayağı zaman kaybedeceksin bu gümrük işlemleri para + zaman istiyor gelişte zarar görme ihtimali beni çok rahatsız etti ondan caydım.taşımacılık şirketi öneremiyorum forumdaki bilen arkadaşalar yardımcı olurlar.

Yorum

gelicek olan gitar hardcase ile geliceği için bi problem olmayacağını tahmin ediyorum. ayrıca fedex firması taşıma konusunda daha ön plana çıkıyor. daha önce gitar getirtmiş olan arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa sevinirim. tecrübeli arkadaşları bekliyorum...

Düzenleyen - ritimix on 29/09/2008 19:49:25

Yorum

Bilmiyorum da duyduğum kadarıyla gümrük vs. masraflarıyla tr fiyatını buluyormuş.

Yorum

arkadaşlar en güzeli pasaportu çıkarıp,turist vizesi alıp uçak parasıyla 7-8 bin doları da cukkalayıp oraya gidip alacağımızı alıp yanımızda getirmek.türkiyede yiyeceğiniz kazığı uçak biletine harcarsınız ayrıca bol bol model ve türkiyede bulamadıklarını bulup alması da cabası.bir lambalı kafa,bir gitar,bir de prosesör alır gelirsin mis gibi olur....

Yorum

benim bir arkadaş yaptı o işi ama şu şekilde almanyada bir tanıdığı vardı türkiye ye geliyodu ona sölemiş msnden o almış içeri sokarken faturayı falanda göstermiş kendime aldım demiş geçirmiş parayı burda ödemiş bizimki gelen elemana ya da tanıdığın varsa dışarda parada yollayabilirsin hesabına ayrıca bi tane sokabiliyorsun hediye kapsamına giriyor bir de gümrük vergisi bayram yıl başı falan gibi günlerde az oluyor ee bir de parça parça sokabilirsin gitar parçası kapsamında oluyor vergisi düşük olur sora git bi luthiere ayarlattır...

Yorum

Benim kuzenim jackson getirecek bana kanadadan benim bildiğim iki bavuldan sonra para alıyorlar illada parça parça sokmasına gerek yok bi bavula sığdırsın eşyaları diğer elinede alsın gitarı .Parça parça sokanlar iki bavulu olup fazla para bayılmak istemeyenler .

Yorum

arkadaşım peki bu jackson ların case ile beraber ağırlığı kaç kg dir biliyormusun?

Yorum

Hiç bir fikrim yok sadece bavullarda 25 er kg sınırı olduğunu biliyorum .

Yorum

anlaşıldı amerikadan gelen bi tanıdığa getirticez başka yolu yok. yaza kadar beklicem artık napalım elimiz mahkum. tr şartlarında bu fiyatlarla istenilen gitarı almak çok zor.

Peki son bi sorum daha olucak. italya'dan akrabalar gelicek. amerikadan oraya göndertsem italya amerikadan gelen ürüne nasıl bi gümrük uygular acaba? internetten araştırdım ama bi sonuç elde edemedim.

Düzenleyen - ritimix on 30/09/2008 15:58:28

Yorum

anlaşıldı amerikadan gelen bi tanıdığa getirticez başka yolu yok. yaza kadar beklicem artık napalım elimiz mahkum. tr şartlarında bu fiyatlarla istenilen gitarı almak çok zor.
                      aynen katılıyorum.zaten iki alternatif(yol) var;ya sen gidip alıp geleceksin ya da birine para yollayıp sana beraberinde getirmesini isteyeceksin.

[/quote]
                      Peki son bi sorum daha olucak. italya'dan akrabalar gelicek. amerikadan oraya göndertsem italya amerikadan gelen ürüne nasıl bi gümrük uygular acaba? internetten araştırdım ama bi sonuç elde edemedim.
                      [/quote]

bir bilgim yok cevap veremiyorum ne yazikki.

Yorum

aynen ben de italyaya gtmeyi düşünüyorum onumuzdeki yaz ya oraya gonderseler abdden ya da italyadan alsam ne kadar karlı olur.trden kesinlkle almayacam hiç de ole tr fiyatına filan geldiği yok.

Yorum

hocam eğer nası bi gümrük uyguladıklarını öğrenirsen bana bi şekilde ulaşabilir misin?

Yorum

arkadaslar ben amerikadan gitar getirttim...hem orada hem de burada ofisi olan birdis ticaret firmasina... hicbiseye karismiyosun gumruk mus tasimaymis falan ... tr de 2.000 olan gitari 1400 e aldim... aslan gibi ..bastan % 25 kapora verdim , teslimde de geri kalani... is bitti... firmainin adi Vk group international web sitesi de www.vkgroupinternational.com

Düzenleyen - PureAggression on 25/10/2008 15:46:53

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                            Initializing Tabs & loading Content...
                            Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
                            X