Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Gitarın ayarlarını yeni yaptırdım ama sorun var

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

Arıza Gitarın ayarlarını yeni yaptırdım ama sorun var

Merhabalar

Arkadaşlar 14 eylülde Do-Re Müzik (İstanbul - Tünel) den Schecter Hellraiser Special C1-FR aldım, sonra 1 hafta kadar kullandım tel koptu değiştirmek isterken sap ayarı gitti bende götürdüm yaptırdım ama sol ve mi(en alt) telinden hiç memnun değilim vuruyorum 5 saniye sonra kadar ses kayboluyor, si teline vuruyorum ses **** gidiyor telleride değiştirmem gerekli önerebileceğiniz kaliteli kalibrasyon yapabilen bir yer varmı ?

Teşekkürler.

Edit: Arkadaşlar bugün tel değiştirmeye gittim adamla telleri değiştirdik durumu anlattım oda baktı fark etti ve işte tel fretlere çarpıyo dedi falan ayarladık sıkıntı yok
    Son güncelleyen BerkoGame; 18-12-2012, 15:21. Sebep: sorun halledildi

Asıl önemli olan konu şu, söylediğin ses kaybı gitarı amfiye bağlamadan mı oluşuyor bağlıyken mi? Çünkü bağlı değilken oluşuyorsa bence çok da problem değil. Çünkü genel olarak standart sustain 7 saniyedir. Bu 7 saniye akustik, klasik vb. gitarlar için geçerlidir. Elektro gitarda 7 saniye sustain olsa dahi kulağın algılaması zordur. Bunun cevabını verirsen yardımcı olmaya çalışırız. Çünkü vereceğin cevaba göre çözüm yolları değişecektir. Ayrıca vurduğun telde ses mat mı parlak mı? Bir de tüm telleri mi değiştirdin yoksa kopan telleri mi?

Yorum

Onur Akceylan isimli üyeden alıntı Mesajı göster
      Asıl önemli olan konu şu, söylediğin ses kaybı gitarı amfiye bağlamadan mı oluşuyor bağlıyken mi? Çünkü bağlı değilken oluşuyorsa bence çok da problem değil. Çünkü genel olarak standart sustain 7 saniyedir. Bu 7 saniye akustik, klasik vb. gitarlar için geçerlidir. Elektro gitarda 7 saniye sustain olsa dahi kulağın algılaması zordur. Bunun cevabını verirsen yardımcı olmaya çalışırız. Çünkü vereceğin cevaba göre çözüm yolları değişecektir. Ayrıca vurduğun telde ses mat mı parlak mı? Bir de tüm telleri mi değiştirdin yoksa kopan telleri mi?
      Öncelikli amfi açık ve kapalıyken denedim aynı, şunu fark ettim sol teline boş vurunca ses uzuyo ****, ama 12. perdeye basıyorum ses yok oluyor.

Yorum

İlk önce telleri değiştir, daha sonra tekrar dene ve burada paylaş. Her halükarda ayar yapmak için sıfır tel kullanırsan daha iyi olacaktır. Entonasyon ayarı için sıfır tel şart...

Yorum

Onur Akceylan isimli üyeden alıntı Mesajı göster
          İlk önce telleri değiştir, daha sonra tekrar dene ve burada paylaş. Her halükarda ayar yapmak için sıfır tel kullanırsan daha iyi olacaktır. Entonasyon ayarı için sıfır tel şart...
          Hocam ben zaten bakima verdigimde 010 tellerle birlikte vermistirm buna uyarlayin diye. Ama ben tekrardan dore muzige gidip bi tel degisimi yaptirip sorarim, bu arada köprüm floydrose

Yorum

BerkoGame isimli üyeden alıntı Mesajı göster
            Öncelikli amfi açık ve kapalıyken denedim aynı, şunu fark ettim sol teline boş vurunca ses uzuyo ****, ama 12. perdeye basıyorum ses yok oluyor.
            Ben mi yanlış anladım? Amfi açık ve kapalıyken sustain nasıl aynı olabilir ki?
            Ya senin kulağının çok hassas olması lazım ki amfi kapalıyken bile sustain anlayasın ya da amfinin sesinin çok kısık olması lazım.

Yorum

ozzyfive isimli üyeden alıntı Mesajı göster
              Ben mi yanlış anladım? Amfi açık ve kapalıyken sustain nasıl aynı olabilir ki?
              Ya senin kulağının çok hassas olması lazım ki amfi kapalıyken bile sustain anlayasın ya da amfinin sesinin çok kısık olması lazım.
              Gitara yeni başlayan biri bile sesin kaybolduğunu anlar bence, tele vuruyorum ses kayboluyo direk. Ne yapsam bilemedim telleri değiştiricem yine aynı olursa kafayı yerim.. Benim istanbulda sağlam bi kalibre yapan birini bulmamlazım

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
              Initializing Tabs & loading Content...
              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
              X