Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Ibanez TBX15R Süper!

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

Ibanez TBX15R Süper!

Merhabalar, yeni bir Ibanez TBX15R aldım. Bence inanılmaz bir amfi. tonları müthiş, reverb ü çok iyi özellikle distortion ayarlarında middle süper bir şey iç içe geçmiş ayar düğmesiyle çok değişik ton yelpazesi sunuyor kullanıcıya. verdiğim paranın kuruşuna kadar deydi, helal olsun Ibanez.

hayırlı olsun güle güle kulan
    bir de kayıt yapıp konuyu süsle bence

Yorum

Teşekkürler...

Tamam kayıt yaparım, peki kaydı nasıl yapabilirim, webcam den yapsam ses kalitesi iyi olur mu? ya da mp3 olarak bilgisayara nasıl kayıt edebilirim. cahilim de bu konularda.

Yorum

webcam'den yapabilirsin ama ses kalitesinin kötü olucağını tahmin ediyorum, mikrofonun varsa onunla yap, ya da amfinde line out çıkışı varsa direk ses kartına giriş yap o şekilde kaydet..

Yorum

Vay be bende Youtube'de izlemiştim bu amfi ile ilgili bir video çok dolgun tonları var.Ev için ideal

Yorum

bende de bu amfi var gerçekten de tonları çok temiz

Yorum

Arkadaşlar hiç kayıt yapan yokmu bu amfiyle Yapan paylaşırsa sevinirim...

Yorum

ibanez in distortionu çok sağlam ve tok olur kulaklarımla dinlemiştim ufacık amfiden nası bu ses çıkar benim fender amfinin drive kanalına 10 basardı..

Yorum

ben de aynı amfiyi aldım tonları çok güsel gerçekten tam istediim clean sesler, overdrive ve distortion da ***...

ayarlarını genellikle ben şöle kullanıorum:
                  Bass:5
                  Middle:6
                  Middle Frequence:6
                  Treble:8

Reverb ü kafama göre takılıom ama bol reverb seviorum

siz de bu amfinin ayarlarını nasıl kullandığınızı sölerseniz sevinirim...

Düzenleyen - ChakILLtusH on 11/04/2007 12:34:47

Yorum

Reverb'de çok uçuk ayarlar sesi bazen ezebiliyor.O yüzden bence çok aşırı reverb vermek gereksiz.Sesi çok derinleştirince Tiz teller (E-b-g) daha zor duyuluyor.Dengelemek lazım.

Yorum

Ben bir kayıt yaptım webcam ile ama tonlar öyle anlaşılır olmadı, bu yüzden daha iyi kayıt yapma imkanı olan arkadaş varsa lütfen buraya kaydı koysun ki almak isteyen arkadaşlara yol gösterici olsun.

Bu arada ben:

Bass:5
                      Middle:, Middle Frequence: bu ikisini tam ortada kullanoyorum. rakam olarak bakmadım.
                      Treble: en sonda
                      Reverb: bu da en sonda şeklinde kullanıyorum.

Not: ayrıca buraya bu mesajları yazdıktan sonra bir özellik daha keşfettim amfide. clean çalarken gain düğmesini ortaya kadar getirdiğinizde sesde bir değişme olmuyo, ancak ortayı geçtiğinizde o clean tona çok hafif distotion ekliyor. böyle soft rock tonları elde edebiliyosunuz. Yanlız bu uygulama distortion kapalıyken yapılabilior. gain bölümünden ayarlanıyor. bence buda hoş bi özellik.
                      Ayrıca seside oldukça güçlü yarıya kadar bile açamıyorum.
                      Şimdilik izlenimler böyle

Düzenleyen - b1ood on 11/04/2007 15:57:07

Yorum

yarıyı geçince zaten bozuk ses verior gibi biraz, sizce?

Yorum

Aslında sesi saf clean tonundan farklı, bozuk gibi duyuluyor ama... çok az gaini arttırırsan arpejler falan güzel oluyor.

Yorum

peki blues için sizce hangi amfi daha iyidir:
                            roland cube 15x mi
                            yoksa
                            ibanezin bu modeli mi????

Yorum

Çekim Yaptığımız Müziği Buraya Nasıl Upload ederiz?

Böyle bir şansımız var mı?

Düzenleyen - ChakILLtusH on 24/04/2007 11:17:45

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
                              X