Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Ibanez TBX15R Cızırtı sorunuu!! =(

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

Ibanez TBX15R Cızırtı sorunuu!! =(

Arkadaşlar yaklaşık bir ay önce başladım gitara. Cort x11 ve Ibanez TBX15R aldım. Fakat amfi kendi odamda çok cızırtı yapyo(tellere vurmasam da ) gaini fulleynce bu czrtı daha da artıyo, bass'ı açında gitardan gelen sesleri duyamaz hale gelioryum :S reverb middle veya trebble da çok az farkedio pek bi sorun yok. Salonda denediimde cızırtı yok olyo bazen geri geliyo.. Bütün odalarda farklı olyo gelen czrtı miktarı. Aldığım yere de götürdm orda denedik hiçbir sorun olmadı en ufak bi cızrtı çıkmadı. Evden dolayıdır dendi ama bilmiyorum =( bi yardım edersenz çok sevinrm ne yapmalıyım???

Cızırtıdan kastım dip gürültü dediğinz şey de olablr tam blmiorm yeniym xD
    Clean da bu kdr problem yok ama dist. gain + bass delirtiyo beni :S
    Son güncelleyen AnoReXia666; 13-12-2008, 16:38.

Arkadaşım çok büyük ihtimalle sorun prizlerinin topraklı olmamasındandır..

Yorum

hayır neredeyse yeni düzenlendi evdeki elektrik tesisatı ve hepsi toprakmala =/

Yorum

o zaman bilgisayar televizyon gibi cihazlarla aynı fiştedir ve ikiside açıkken kullanıyosundur

Yorum

*** ne yazkki bu da değil :S

Yorum

senin sorunun fişe takılan aletlerle değil sorun amfinin yanında cep telefonu, bilgisayar monitörü, televizyon, speaker ve bunun gibi aletlerin olması uzak tut onları gitarının manyetiğindende amfindende özellikle manyetiklerden büyük zarar verirsin uzun süre tutarsan !

Yorum

bi deniyim bakalım.. bi de odamdaki ışıklar spot şeklnde yani kısılp arttırılabliyo acaba onlardan kaynaklanabilir mi 1-2 yerde duymştm da..

Yorum

hayır yine işe yaramadı aynı cızırtı var :S

Yorum

eğer manyetiklerin aktif değilse ve gitarı tam monitörün karşısında kullanıyorsan yine dip gürültüsü olur?

Yorum

manyetikler emg-hz açık.. ya hayır pc olmayan hatta hiçbi elektronk alet olmayan bi odada deniorm ama aynı :/

Yorum

yardm edeblcek ykmu ya çk kötü böyle :S

Yorum

açık derken aktif mi? aktif ise ve yine gürültü yapıyorsa sorun vardır manyetiklerde ama diğer odalarda gürültü yok demişsin. garip ben çözemedim

Yorum

Jak olayına bi el at kaliteli bir planet gitar kablosu kullan bakalım ses gelecekmi büyük ihtimalle ondan kaynaklanıyorda olabilir.

Yorum

Evet muhtemelen jaktandır. Kaliteli bir jak al öyle dene bi de.

Yorum

Ama diğer odalarda iken gürültü yok demiş. Kablodan olacağını sanmam

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
                              X