Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Perdeye Basma

Collapse
Bu sabit bir konudur.
X
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Perdeye Basma

ben gitara yeni başlayacağım merak ettiğim bir şey var:
    ilk perdeler çok geniş perdelere basarken perde içinde bastığımız nokta önemli midir illaki ortasına mı basmak gerekir yoksa perde içinde nereye bassak olur mu ?

hayır perde içinde nereye basarsan bas aynı sesçıkar I------I örneğin şu tire olan yerlere basabilirsin((umarım yardımcı olabilmişimdir

Yorum

sağol merak ettiğim bir konuydu öğrenmiş oldum.

Yorum

Çalışırken genede basabildiğin kadar ortaya basmaya çalış. Parmaklarının açılmasını kolaylaştırır.

Yorum

ben de perdenin mümkün olduğunca sağına basmanın daha doğru olduğunu duymuştum.[---O] perdeyse O ya basmak daha doğruymuş bu konuda başka bir bilgisi olan var mı?

Yorum

Doğruluk bakımından demedim ben dostum. Eğer her perdenin ortasına basmaya çalışırsa parmakları açılır dedim. Yani bir parmagı yakına diğerini ortaya basmak yerine hepsini ortaya basarsa parmakları açılır. En azından ben öyle çalışmıştım ve kısa zamanda açılmıştı parmaklarım.

Yorum

peki ortaya basarsam sürekli 3.cü ve 4. parmağım açılır mı onların açılması zor oluyor diye duymuştum.

Yorum

Zaten bu yüzden söyledim. Parmaklarını maksimum derecede ve bilincli olarak çalıştırmak icin en baslarda ortaya basmaya özen göstererek çalış. Tabi sana ölç biç en ortasına bas demiyorum. Ben şahsen ortaya basıp basmadıgıma dikkat bile etmiyorum çalarken. Ama en başlarda özellikle serçe parmagın gelişimi icin acabildigin kadar acmalısın parmağını.Her perdede ortaya basmaya çalışırsan açılırlar kısa zamanda.

Dedigim gibi dogrudur veya değildir diye iddaa etmiyorum. Ben böyle çalışmıştım ve işe yaramıştı diyorum Kolay gelsin.

Yorum

Flamely isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                  Çalışırken genede basabildiğin kadar ortaya basmaya çalış. Parmaklarının açılmasını kolaylaştırır.
                  Evet cok dogru ..Sana yararı cok olur ılerde..

Yorum

tavsiyeni deniyeceğim. son bir sorum daha olacak tele basarken parmak ucuyla dik mi basmalıyım yoksa eğik mi dik basarsam parmak ucu acıması birsüre sonra geçer mi?

Yorum

Bizim de size sormak istediğimiz bir soru var.

Forumu araştırmayı düşünüyor musunuz?

Yorum

Bu konu herkese göre değişiyor. Kimisi avcunda yumurta var kabul edip klavyeye dik bas der. Kimiside elektroda tam düz basman hızını düşürür illaki dik basamadıgın durumlar olacaktır der. Ben acıkcası dik basarak calısmadım hiç.

Hatta su ünlü başparmak görünmesin muhabbetinede hiç kulak asmadım. Aksine bazı parcalarda baş parmagımla 6. teli kullanmaya calısıyorum. Yani o birazda kime inanıcagınla alakalı bir durum. Şimdi benim gibi yap derim yanlış olur. Bilemem. O konuda daha bilincli birinden yardım al. Genede insanın calısma tarzını belirleyen şey kendi tarzı oluyor. Eğerki dik basmak istemiyorsan , kimsenin zorla seni dik bastırarak çalıştırabilecegini sanmıyorum ^^'.

Yorum

admin benim de sorma nedenim buydu herkes farklı birşey söylüyor baktım bütün konulara flamely arkadaşım anlıyor diye ona da bir sorayım dedim hata mı yaptım ?

Yorum

Konunuz sabitlendi...

Yeni başladığınız için aklınızda birçok soru olabilir, bu başlık altında yalnızca, "perdeye basma" ile alakalı sorularını sormaya devam edebilirsiniz...

Testi kırılmadan önce, yapılan bir uyarıydı... Şimdilik bir sorun yok.

Yeni merak ettiğiniz şeyler için, tatmin edici yanıtlar bulamadım, o zaman yeni bir konu başlığı açayımdan ziyade, mevcut ilgili konuları tekrar aktif bir forum haline getirmeniz çok daha önemlidir. Yani öncelikle, ilgili konu başlıklarından yanıt almaya çalışınız...

İyi forumlar...

Yorum

en temiz ses, perde demirlerinin kenarlarına basıldığında alınır

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                              X