Duyuru

Collapse
No announcement yet.

elektro gitar pickguard fiyatları

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

elektro gitar pickguard fiyatları

arkadaşlar Elektro gitarımın pickguardlarını(pena korumalığı) değiştireyim diyorum.İstanbulda fiyatları ne civarda bilen varmı?**** nerden alablirim?

Düzenleyen - Ayazdede on 22/06/2005 09:39:05

stewmac.com'da vardi bir kac adet ayrica custom işler için google'a yaz çok süper siteler var ona göre bulursun karar verirsin önceden.
    Son güncelleyen osmancigil; 13-07-2009, 16:53.

Yorum

arkadaşım çok saol yardımların için...

Birde eski pickguard ımı boyamak istesem hangi boyayı kullanmamı önerirsin?

Düzenleyen - Ayazdede on 27/06/2005 13:57:01

Yorum

arkadaşım çok saol yardımların için...

Birde eski pickguard ımı boyamak istesem hangi boyayı kullanmamı önerirsin?

Düzenleyen - Ayazdede on 27/06/2005 13:57:01
        plastik malzemeden olduğuna göre pickguardlar spray boyayla gayet güzel boyanabileceğini düşünüyorum ama hiç boyamadığım için sonucu kesin olarak tahmin edememekteyim..fakat spray boyalar -kalitelileri- gayet güzel sonuçlar veriyor bence..ben gitar sapi boyadiydim

Yorum

ben bi kaç seş sorucam
          1.si gitar sapını boyayınca seste bir değişme oldumu iyi ve kötü...bi bozulma yoksa bende yapacam.
          2.si normalde pickguardı olmayan bir gitara pickguard takılır mı?yani gövdede bir kaç delik açmak gerekir heralde ama ses bozulur mu ya da pickuplarda bi sorun olur mu?

Yorum

ben bi kaç seş sorucam
            1.si gitar sapını boyayınca seste bir değişme oldumu iyi ve kötü...bi bozulma yoksa bende yapacam.
            2.si normalde pickguardı olmayan bir gitara pickguard takılır mı?yani gövdede bir kaç delik açmak gerekir heralde ama ses bozulur mu ya da pickuplarda bi sorun olur mu?
            öncelikle bazen yazdığımız şeyleri tanrı buyruğu gibi alıp öyle değil olmaz yanlış diye çıkışlar oluyor onu belirteyim..

ben luthier filan değilim..can sıkıntısından dandik klasik gitarın perdelerini söktüm,zımparaladım,macun yaptım,üstüne sprey boya attım..ses çıkaran bir şey dönüştü tabi doğrusu yanlışı yok benim yaptığımın çünkü zaman geçirmek için yaptım..

klasik gitarın tonunu ne kadar değiştirdi pek bilemiycem klasik gitar sesine pek alışık değilim anlayamadığım bi konu..

2.soruna da tam cevap vermiyim,takılır gibi geliyo..benim electric gitar yapılırken gördüydüm..manyetik boşlukları vardı yine aynı şekil..manyetiğe çerçeve takıpta tutturabilirsin,pickguardla diye biliyorum..ama abiler cevap versin bu konuda sana..

Yorum

Şey bi şey aklıma takılda , yeni pickguard alıcam (siyah) ama manyetikerin beyaz olduğu için hoş olmaz diye düşünüyorum , ama değiştirmekte istemiyorum açıkçası.Acaba spey boyayla boyasam herhangi bi sorun olurmu?

Yorum

• darklydarkened
                darklydarkened yorumladı
                Editing a comment
                Boya gitarin tonunu degistirebilir.Sahsen pickguard'in da hafif bi ton degisikligine sebep oldugunu dusunuyorum ben....

bence güzel durur farklı bir hava katar..

Yorum

ben de bi ara bu olayla ilgilenmiştim. eğer boyayan varsa sonucu burda paylaşırsa çok sevinirim

Yorum

şimdi les paullerde bulunan pick guard manyetiklerimi tutuyor arkadaşım.mantıklı olmak lazım.işte o hakkaten pena çiziklerini önlemek için orda duruyor.ben söktüm daha güzel gözüküyor diye yani manyetikleri tutmayla alakası yok.arkadaş belki strat tipi belki de les paul tipi gitarları kastetti bilemeyiz ne olduğunu o yüzden direk genelleme yapmazsak seviniriz.

Yorum

banshee8831 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                    şimdi les paullerde bulunan pick guard manyetiklerimi tutuyor arkadaşım.mantıklı olmak lazım.işte o hakkaten pena çiziklerini önlemek için orda duruyor.ben söktüm daha güzel gözüküyor diye yani manyetikleri tutmayla alakası yok.arkadaş belki strat tipi belki de les paul tipi gitarları kastetti bilemeyiz ne olduğunu o yüzden direk genelleme yapmazsak seviniriz.
                    bence pickguard sadece görüntü için konulmuş çizikle alakası yokzaten penanın çizmesi olası olmayan yerlerdeler

Yorum

metal worrior isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                      bence pickguard sadece görüntü için konulmuş çizikle alakası yokzaten penanın çizmesi olası olmayan yerlerdeler
                      katılmıyorum öyle olsa pick guard denen yeri ışığa tuttuğunda üstünde binlerce pena çiziği olmazdı farketmeden orayı çiziyoruz ki adamlar boşuna "pickguard" demiyor.bu arada pickguard boyama ile ilgili arkadaşlar ben denedim ve başarılı oldum anlatayım.ince bir zımpara alın ve pickguardınızı güzelde zımparalayın bı sprey boyanın tutmasını sağlayacak aksi takdirde boyanın kalkma ihtimali var zımparaladıktan sonra pickguardı bir yere asın ve havada tamamını asılıyken boyayın boyayı uzaktan sıkın böyleye boyanın ayarını da tutturmuş olursunuz.Sap boyanınca ses değişirmi demiş bir arkadaşımız şöyle söyliyim gitarda boya değişimi sesi %80 etkiler defalarca denedim ve hepsinde ses değişti.boyanın üstüne atılan cila bile etkili diyebilirim bu yüzden gitarını boyatacak arkadaşlar bunu düşünsün derim

Yorum

bu pickguardların ölçüleri standartmı? benim gitarimda iki tek bitanede çiftli manyetik var.eger standartsa alıp manyetıklerıde boyamayı duşunuyorum?

Yorum

arkadaşlar kişiye özel pickguard yapıyoruz istediğiniz renk ve model de Türkiye'deki en uygun fiyatlar ulaşmak için pickguarddestek@hotmail.com

Yorum

konuyu açan arkadaş pick guard'ı türkçeleştirmeye yeltenmiş ve bir polemi yaratmış sanırsam.. doğru türkçeleştirmiş fakat gerçek anlamda pick guard'ın picking esnasında göreve bir guard elemanı olarak yer alması pekte mantıklı değil.. öyle olsa bütün ibanezler cortlar bilmemnelerin boyası açılır dururdu alt tarafında... bunun yanında pick guard'la ilgili sorulara cevap olması için geçmiş zamanda ben bir konu açmıştım ve gerçek amacının elektronik aksamı tutturmak ve korumak olduğunu farketmiştim, bilen bilmeyene de duyrulur..

bunun yanında taksim-tünel'de burak2050 arkadaşımız sağolsun önermişti de gitmiştim, akdeniz müzik.. sanırım bir tek benim gitara uygun pick guard yoktu onlarca renk her çeşit var hemen hemen (lanet olsun ki hh hariç )
                            Son güncelleyen Solitary Cryogenic; 01-03-2009, 01:52.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                            Initializing Tabs & loading Content...
                            Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
                            X