Duyuru

Collapse
No announcement yet.

1000 TL Üstü Bütçe İçin Prosesör Önerileri

Collapse
Bu sabit bir konudur.
X
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Alışveriş 1000 TL Üstü Bütçe İçin Prosesör Önerileri

Bu bütçe aralığında bir prosesör almayı düşünüyorsanız, buyrun burada paylaşın fikirlerinizi.

Bütçe 1500 effect?

Merhabalar.Bana amfisiz kulaklık ya da pa ile kullanabilecegim bu yüzden amfi ve cab modellemelerinin yanında metal tonlarını da iyi derecede verebilecek bir prosesör arıyordum.İçinde controller ve wah pedalı olursa çok iyi olur.çünkü taşınabilir,hafif bir sistem hazırlamak istiyorum.Tüm forumlarda ararştırmalarım sonucu şu sonuçlara vardım.bütcem 1500 ytlye kadar çıkabilir.

1.gt10 efeklerde iyi ancak modelleme konusunda x3live daha iyi ancak bunda effect loop var ve efekler bossun daha iyi diyorlar

2.x3live wah pedalı gt10 kadar iyi degil ayrıca kasası uzun ömürlü sayılmaz.dual olayı güzel ama bilgisayar ve kulaklık ile kullanacagım için verim alamam.ayrıca tuşeyi öldürdüğü söyleniyor

3.voxta le için comp, wah, distortion gibi efektlerin bir presette sadece birini kullanabiliyorsunuz, distortion'u amfi modellemelerinden kurtarsanız bile comp ve wah'ı yine bir arada kullanamıyorsunuz diyorlar

4.g9.2tt lambalı amfide da iyi verim alınırmış

5.digitech rp1000 eski modellerinden daha kaliteli üretildigi söyleniyor.fazla ünlü değil ve tr sitelerde pk kaynak yok ama gt10 ve x3live karşılaştırmaları sonucu efeklerde ve wah pedalında boss kadar iyi simülasyonlarda da x3live kadar belki de daha iyi oldugu söyleniyor.Harmony Central oylarına göre ses kalitesi 9.1 dior ama çok az kişi oy vermiş

Bir süredir aklım, markası ve üretim yeri amerika olan rp1000deydi ancak bir forumda trde olmayan (ya da bn bilmiyorum) GSP1101 ile Control 2 floorboard kullanımının rp1000den bile daha iyi sonuç verdiğini okudum ve tekrar kararsız kaldım
    Keşke bunların hepsini yan yana deneyebilsem de kulagımla karar versem ancak öyle bir imkanım yok
    Önerilere açığım farklı kombinasyonlar ya da prosesörler de olabilir tabi.Bu konudaki görüşlerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkürler

Başlığınız doğru yere kaydırılmıştır.
    Son güncelleyen yutup123458; 20-08-2010, 17:41.

Yorum

Pentatonic_Major isimli üyeden alıntı Mesajı göster
      Merhabalar.Bana amfisiz kulaklık ya da pa ile kullanabilecegim bu yüzden amfi ve cab modellemelerinin yanında metal tonlarını da iyi derecede verebilecek bir prosesör arıyordum.İçinde controller ve wah pedalı olursa çok iyi olur.çünkü taşınabilir,hafif bir sistem hazırlamak istiyorum.Tüm forumlarda ararştırmalarım sonucu şu sonuçlara vardım.bütcem 1500 ytlye kadar çıkabilir.

1.gt10 efeklerde iyi ancak modelleme konusunda x3live daha iyi ancak bunda effect loop var ve efekler bossun daha iyi diyorlar

2.x3live wah pedalı gt10 kadar iyi degil ayrıca kasası uzun ömürlü sayılmaz.dual olayı güzel ama bilgisayar ve kulaklık ile kullanacagım için verim alamam.ayrıca tuşeyi öldürdüğü söyleniyor

3.voxta le için comp, wah, distortion gibi efektlerin bir presette sadece birini kullanabiliyorsunuz, distortion'u amfi modellemelerinden kurtarsanız bile comp ve wah'ı yine bir arada kullanamıyorsunuz diyorlar

4.g9.2tt lambalı amfide da iyi verim alınırmış

5.digitech rp1000 eski modellerinden daha kaliteli üretildigi söyleniyor.fazla ünlü değil ve tr sitelerde pk kaynak yok ama gt10 ve x3live karşılaştırmaları sonucu efeklerde ve wah pedalında boss kadar iyi simülasyonlarda da x3live kadar belki de daha iyi oldugu söyleniyor.Harmony Central oylarına göre ses kalitesi 9.1 dior ama çok az kişi oy vermiş

Bir süredir aklım, markası ve üretim yeri amerika olan rp1000deydi ancak bir forumda trde olmayan (ya da bn bilmiyorum) GSP1101 ile Control 2 floorboard kullanımının rp1000den bile daha iyi sonuç verdiğini okudum ve tekrar kararsız kaldım
      Keşke bunların hepsini yan yana deneyebilsem de kulagımla karar versem ancak öyle bir imkanım yok
      Önerilere açığım farklı kombinasyonlar ya da prosesörler de olabilir tabi.Bu konudaki görüşlerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkürler

Başlığınız doğru yere kaydırılmıştır.
      Zoom G9.2tt den daha iyisi şu an yok. Neden daha iyisi yok?

Çünkü hem amfi hem kabin hem de mikrofon ayarları var;
      Çünkü 2 pedalı var, ve biri 3 boyutlu, yukarı-aşağı, ve sağa sola dönüyor, tam efekt canavarı;
      Çünkü 32 bit prosesörü var ve ses kalitesi en üst seviyede, analoglarla yarışıyor ve fark duymuyorsunuz;
      Çünkü tüplü, ve tüpler işe yarıyor...

Ben bolca kullanıyorum bu cihazı, ince ayarları var, gaini azaltıp tüplere yüklenince vintage ses alabiliyorsunuz. Gerekirse Steve Vai gibi efektler yaratabiliyorsunuz. Şu ana kadar gelmiş en geniş opsiyonlu, kabin amfi simülasyonlu gitar yer prosesörü.

Yorum

zoom

zoom g9.2tt'yi bos gt 10 ve pod x3 live ile kıyaslarsak sonuç ne çıkar acaba fiyat olarak zoom diğerlerine göre 300 lira daha ucuz acba kalite olarak nasıl?yardımlarınızı bekliyorum yakında alacağım.

Yorum

kardeş ben bursadayım zoom g1n prosesor satıyorum 90 tl istiyorsan verebilirim

Yorum

Kardes bana sorarsan en iyi modallemeler suan POD HD 500 de ben prosösör alirken hemen hemen her seyi denedim ama en cok POD HD serisinden verim aldim bende POD al kafan rahat etsin

Yorum

2100 Tl ye line 6 pod hd500x en düzgün seçim olacaktır. Şuan çoğu gitartistin sahnede tercih ettiği bir pedal ki amfi modelleme ve kopyalama seçeneği başlı başına önemli bir özellik pedalda
              gitar kursu İzmir

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
              Initializing Tabs & loading Content...
              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...