Duyuru

Collapse
No announcement yet.

ESP M-II Urban Camo vs Jackson KV2 King V

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• bfmv_91
    replied
    Jackson KV2 alıyorum amerikadan sağol yorum yapan herkes için

Yorum bırak:

• blind.quardian
    replied
    arkadaşlar emglerin cleanleri gerçekten de iyi bir ayarla iyi clean alabilirsiniz ama bir pasif manyetik cleani beklemeyin derim. gilmour vs blues gitaristlerinin emg takması 2 şeyden olabilir: 1. cisi emg 85 zaten ilk olarak bir blues manyetiği olarak dizayn edildi clean amfiyi hafif blues driveına sokabilir bu yüzden ayrıca çok pedal kullandığı için de aktif manyetik tonu dışarı daha bozulmadan verebiliyor öyle birşeyler okumuştum tam aklımda değil ama durum bu.

Yorum bırak:

• yuzucumurat
    replied
    arkadasim bence başkalarinin da dediği gibi senin V kasaya olan tavrin önemli burda. eger diyorsan ki ben çalamam V kasa o zaman EMG li ESP yi bi dene.(denemeden alma)
    Ha eğer sen diyorsan ki ben V kasa denedim çalarım bunu oturarak, ayakta, yatarak ; o zaman benim sana kesin önerim Jackson KV2 dir. niye diyorsan, ESP yi denemedim şahsen ama elimde EMG li bir jackson var v kasa ve sert. sert diyorum ama hakiki sert. ve seni insanlar yanıltmasın dostum insanlar emg ile clean ton alınamayacağını söylüyor ama dave gilmour ve eric clapton ne yapıyor o zaman? adamlar strat alip emg takiyorlar ve clean tonlarini anlatmaya gerek yok. benim gitarımdan ne yalan söyleyeyim cok güzel clean ses geliyor.özellikle blues icin sanki blues driver'ı takmışçasına ses alabiliyorsun normal düzey bir amfiden.
    ben amerikadaydim bu yaz ve KV2 yi denedim arkadasim. acayip rahat bir klavyesi vardi ve seymour duncanlar her tonu başarıyla verdi. ayrıca şunu da unutma ki, KV2 yi alirken üst düzey bir Jackson aliyorsun, üst düzey jacksonlar harika gitarlardir ve ESPlerle kıyaslanamayacak kadar kaliteli üretilirler.neredeyse standart model alirken custom alir gibi alirsin. dip gürültüsüne gelince, amfiye karşı oturmama rağmen en ufak gürültü gelmedi KV2 den(mesa boogie'de denedim güçlü bir amfidir)
    dediğim gibi ESP yi denemedeim ama denediğim birçok ESP modelin hiçbirinden(gerçekten üst modeller de dahil) bir jackson un verdiği tadı alamadım. ayrıca fender in jackson' u almış olması bir şeyi değiştirmez ki... sonuçta üreten adamlar aynı, stüdyoları aynı, işlerin mali kısmına ha fender bakmış, ha Jackson...
    umarım anlatabilmişimdir sana derdimi arkadaşım, ben sana tecrübelerimi aktarıp Jackson KV2'yi şiddetle öneriyorum. alıp da pişman olmayacağin bir gitardır.
    son olarak 2. el piyasasında Jacksonların yıllanmışları çok iyi fiyatlara satılır.bir ESP de bulamayacağın dayanıklılığa kaliteye ve ünvana sahiptirler.
    sana en çok uyan ve zevk verecek doğru gitarı seçebilmen dileğiyle...

Yorum bırak:

• bfmv_91
    replied
    coverladığım şarkılardı clean ton hiç yok hem ıkısınında klavyesı aynı ikiside rahattır büyük ihtimal denemedım için ikisinide pek bi şi diyemem denicez görcez ama büyük ihtimal kv2

Yorum bırak:

• berkayy16
    replied
    bence esp mII 'nin klavyesi kv2'den daha rahat. bir de emg olması esp'yi daha çekici kılıyo benim için. ben olsam esp alırdım

Yorum bırak:

• kirk44
    replied
    İkiside güzel gitarlar seçim yapmak zor kardeşim.Ama şunu unutma video da görüldüğü gibi KV2 nin pasif seymour duncan ları seni yolda bırakmaz hatta EMG ler kadar sağlamdır bu konuda kafanı yorma.V kasa biraz bel ağrısı yapar öne doğru eğilerek çalman gerekir biraz ama zamanla alışıyor insan, çalabilene çok rahat bir kasadır.Esp için birşey diyemeyeceğim sert tonlarda çok iyi bir gitar olduğunu düşünüyorum ama gördüğümüz gibi EMGler cleanlerden götürüyor bunuda hesaba katmalısın yani ben ne sıklıkla clean kullanıcam gibi bir soru sormalısın kendine yok abi ben kullanmam diyorsan ESP seni yolda bırakmaz.İki gitardada malzeme ve işçilik konusunda bir derdin sıkıntın olmasın çünkü ikiside çok üst düzey gitarlar gerek rahatlık olsun gerek ses olsun.Bu gitarlara yaraşır birde setup diz güzel bir amfi al çünkü amfi kötü olursa gitardan istediğin performansı elde edemezsin.Şimdi sadece sana seçmek kalıyor ikiside güzel gitarlar ikiside yolda bırakmaz seni,şimdiden hayırlı olsun kardeşim (yanlış bir bilgi verdiysem lütfen uyarın, yanlış biliyorsam doğrusunu bende öğrenmeliyim)

Yorum bırak:

• blind.quardian
    replied
    tabiki amerikan işçiliği en üst kalite diye bilinir ama üst düzey japonlar da amerikanlar kadar iyidir o yüzden amerikan japondan çok 2 gitarın farklı özelliklerine odaklan derim

Yorum bırak:

• bfmv_91
    replied
    isimsiz isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Kim nederse desin bence aradaki en büyük fark birisi made in japan birisi ise made in U.S.A bu bence en büyük fark hepimiz biliyoruzki Fender 2002 yılında Jackson'u satın aldı (ne yazıkki).Bu konu kafanı karıştırmasın çünkü inan bana Wr1, kv2, rr1, sl1, sl2 vs. hala taş gibi gitarlar.Kv mi Urban mı tartışmasına gelirsek ilk önce v kasa ile rahat edebilecekmisin bunu bir düşün derim (mutlaka düşünmüşsündür ama) çünkü bazı kişiler büyük heveslerle şekil kasalara yöneliyorlar ama stüdyoda, gitar çalışırken, ders verirken vs. rahat olmadığını anlıyorlar.Tekrar düşündüysen rahat edemem dersen Sl-2 o tonları verebilecek soloist kasa çok güzel bir gitar (forumlarda 2. eli dolaşmakta hala).Yok ben düşündüm tam benlik bir gitar dersen o zaman karşılaştır.M-II nin aktif olması seni tatmin edecek mi aktifler bir çizgi gibidir oynamak biraz zor karakterli tonlara sahip yarın bir gün amfini değiştirsen o eski tonun hala kulaklarında olacaktır (emg 89 hariç).Özellikle sololarda parlak tonlar istiyorsan maple klavyeli esp m-ıı alabilirsin hem fiyatı biraz daha uygun ve harika bir gitardır bizzat kendim denedim (bunlardan farklı olarak m-ıı custom düşünebilirsin).Birde bir aralar jackson için denge sorunu var diyorlardı bu belli bir yıl üretimi için oldu sanırım jackson almadan önce mutlaka eline al gitarı.Dip gürültü sorunuda halledilemeyecek bir şey değil heleki böyle gitarlarda ona fazla kafa yorma bence.Jackson almaya karar verirsen bana ö.m at istersen renk paletleri var bende onları göndereyim sana renk seçeneği çok bol fakat fiyatlar 400 dolara kadar oynamakta.Son olarak bunlar bir hevesle alınacak gitarlar değil sonuçta cube 20x ile bu gitarlar seni tatmin etmeyecektir ilerde birde lambalı istersin sonra pedal board kurmak istersin vs.Söylenecek çok şey var tabi bunlar ilk aklıma gelenler.
    bende farkındayım ama heves değil ( heves olsun diye o kadar para verilmez) bı de bu tur fıyatları yuksek kalıtelı gitarların sadece işçilik farkı olur çoğunun malzemeleri aynı ama usa gitarlar benim ön tercihimdir v kasa olması sorun olmaz ki daha iyi çalarım hem ben sadece setup dizicem yani pek amfiyle almam apartmanda 30 watt bile acılmıyo studyoda kullanıcam bı gitar aldığım da ( umarım 4000 geçmez ki orda ki çalışanlar geçmez dedi) video falan atarım buraya

Yorum bırak:

• isimsiz
    replied
    Kim nederse desin bence aradaki en büyük fark birisi made in japan birisi ise made in U.S.A bu bence en büyük fark hepimiz biliyoruzki Fender 2002 yılında Jackson'u satın aldı (ne yazıkki).Bu konu kafanı karıştırmasın çünkü inan bana Wr1, kv2, rr1, sl1, sl2 vs. hala taş gibi gitarlar.Kv mi Urban mı tartışmasına gelirsek ilk önce v kasa ile rahat edebilecekmisin bunu bir düşün derim (mutlaka düşünmüşsündür ama) çünkü bazı kişiler büyük heveslerle şekil kasalara yöneliyorlar ama stüdyoda, gitar çalışırken, ders verirken vs. rahat olmadığını anlıyorlar.Tekrar düşündüysen rahat edemem dersen Sl-2 o tonları verebilecek soloist kasa çok güzel bir gitar (forumlarda 2. eli dolaşmakta hala).Yok ben düşündüm tam benlik bir gitar dersen o zaman karşılaştır.M-II nin aktif olması seni tatmin edecek mi aktifler bir çizgi gibidir oynamak biraz zor karakterli tonlara sahip yarın bir gün amfini değiştirsen o eski tonun hala kulaklarında olacaktır (emg 89 hariç).Özellikle sololarda parlak tonlar istiyorsan maple klavyeli esp m-ıı alabilirsin hem fiyatı biraz daha uygun ve harika bir gitardır bizzat kendim denedim (bunlardan farklı olarak m-ıı custom düşünebilirsin).Birde bir aralar jackson için denge sorunu var diyorlardı bu belli bir yıl üretimi için oldu sanırım jackson almadan önce mutlaka eline al gitarı.Dip gürültü sorunuda halledilemeyecek bir şey değil heleki böyle gitarlarda ona fazla kafa yorma bence.Jackson almaya karar verirsen bana ö.m at istersen renk paletleri var bende onları göndereyim sana renk seçeneği çok bol fakat fiyatlar 400 dolara kadar oynamakta.Son olarak bunlar bir hevesle alınacak gitarlar değil sonuçta cube 20x ile bu gitarlar seni tatmin etmeyecektir ilerde birde lambalı istersin sonra pedal board kurmak istersin vs.Söylenecek çok şey var tabi bunlar ilk aklıma gelenler.

Yorum bırak:

• WildChild90
    replied
    Benim gördüğüm ve bildiğim hatta videoda da adamın söylediğini de katarsam Jackson KV-2'lerde Seymour Duncan pasif manyetiklerin dipsesi varmış ama adam bunu büyük ölçüde kapatmış. İkisi de orjinal floyd rose'a sahip ikisi de abanoz klavyeli ve ikisi de kızılağaç gövdeli. Hemen hemen tonları aynı. Yalnız ESP'nin neden standard serilerine ton düğmesi koymuyor onu anlayabilmiş değilim doğrusu Evet KV-2 ve RR1 arasında perde sayısı ve şekil dışında fark yok blind guardian'nın dediği gibi ama RR oturarak çalarken (kendi deneyimlerimle konuşuyorum) KV serisine göre daha rahat bir gitar. M-II de KV2 de güzel gitar ikisinin de seni pişman etceğini düşünmüyorum ama ben Urban Camo olmayan M-II'yi daha çok seviyorum hem ters headstock'a sahip çok hoş

Yorum bırak:

• blind.quardian
    replied
    Evet genel olarak aynılar şekil ve perde sayısı dışında.

Yorum bırak:

• bfmv_91
    replied
    king v le rr1 arasında ki far sadece 24 perde olması mı ? onu da merak ediyodum aradan çıksın :d o da sanırsam abanoz klavye falan
    Son güncelleyen bfmv_91; 15-05-2009, 19:51.

Yorum bırak:

• shnicx
    replied
    blind.quardian isimli üyeden alıntı
    Abi sen beni biliyorsun ama şu durumda eleştirmekte haklı değil miyim ?. Forumda bir değil iki değil bir sürü adam var bilmeden etmeden yanlış yorumlar yapıyor sen sıkıldın haklısın ama ben 10 kat daha sıkıldım. bir de kendimi anlatmaya çalışıyorum elimden geldiği en sakin şekilde adamlar o kadar birlik olmuş doğru söylüyoruz ama biz haksız durumdayız. boşa dememişler doğru söyleyeni 9 köyden kovarlar diye...
    Burası bir forum, yüz yüze bakılan veya her gün buluşulan, görüşülen bir platform değil. Burada tavrını, konuşmanı, karşındakine olan saygını belli eden şey yazılarındaki üsluptur. Daha sakin, daha efendice derdini anlatmalısınız, anlamıyorlarsa üstelemenin anlamı yok.

Her insanın görüşlerine yanlış da olsa saygı duyun. Uzatarak, tartışarak veya kavga edermişçesine bir üslupla hiçbir forumda kimseye birşeylerin haklılığı kanıtlanmaz.

Konu kaldığı yerden devam etsin, ilgisiz mesajlar atan olursa mesajları silinecektir, ısrarla aynı tarz mesaj atmaya devam edeilirse dinlendirilecektir bir süre.

Yorum bırak:

• blind.quardian
    replied
    Arkadaşım daha fazla tartışma istemiyorum adam gibi üslupla devam edelim 2 mizin bilgi paylaşımından forum da yararlarsın diyerek başlamak istiyorum:

İster heavy ister heavynin heavysi olsun bu iki gitar da her türlü metal türünü yapabilecek gitarlar. emg manyetikli alder gövdeli üst düzey bir esp (sadece bu model değil) duyabileceğin en sert gruplar tarafından kullanılıyor ve aynı şekilde jackson da öyle... burda iki gitar arasında ses kalitesi sertliği değil anca sana verdiği hissiyat, kullanılan ekipman tercihi, gitarı beğenip beğenmemen gibi şeyler etkili olabilir. Ayrıca hiçbir zaman en iyi bilirim demedim tabiki hepimiz hergün yeni birşey öğreniyoruz ama attığım vidyoda dediğim gibi kullanılan ekipman gitarların sesini belirleyecek kalitede değil.

Yorum bırak:

• Myris
    replied
    blind.quardian isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok arkadaşım sakin olamam neyi değiştirdin mesajında falan bilmiyorum ama Myris hala esp jacksona göre hafif kalıyor diyorsun. Millet meydanı boş buluyor sallıyor bol keseden sonra eleştiren kabahatli suçlu oluyor pes doğrusu. Myris arkadaşım bak orda attığım videoda kullanılan amfi line 6 spider digital bir amfi yani aletlerin ses karakteristiği hakkında bilgi edineceğin amfi o değil. videodaki adam teknik yönlerden çok güzel detaylara girdi diye attım o vidyoyu yoksa ses farkı olarak birşey anla diye değil.
    Tamam arkadaşım sen haklısın.5 senedir elektro gitar çalan ve 2 senedir ses eğitimi alan ben değilim.
    Müthişsin süpersin bir numarasın.Yazıları tam okumadan yorum yapıyorsun.Öfkeyle kalkan zararla otururmuş.
    Evet halada esp jacksona göre hafif bir gitar.Ben heavy'e göre yorum yaptım.

Biz bol keseden sallıyoruz.En iyi sen bilirsin.Yokmu senden başka iyi bilen birisi ?
    Kulağım varki hafif diyorum.Anlıyorumki hafif.Denedimki hafif diyorum.
    3 günlük gitaristlerle karıştırma beni.

Yorum bırak:

Unconfigured Ad Widget

Collapse
Initializing Tabs & loading Content...
Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...