Duyuru

Collapse
No announcement yet.

ESP M-II Urban Camo vs Jackson KV2 King V

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Alışveriş ESP M-II Urban Camo vs Jackson KV2 King V

ESP M-II Urban Camo

Gövde: Kızılağaç
    Sap: Akçaağaç
    Klavye: Beyaz şeritli abanoz
    Bağlantı: Neck-thru
    Tel uzunluğu: 25.5"
    Pozisyon İşaretleri: Beyaz nokta, 12.Frette ESP yazısı
    Sap Manyetiği: EMG-81
    Köprü Manyetiği: EMG-81
    Donanım: Siyah
    Köprü: Orjinal Floyd Rose
    Burgu: Deluxe Gotoh
    Fretler: 24 XJ
    Kontroller: Ses, 3 yollu manyetik anahtarı
    Renk: Urban Camo

Jackson kv2 king v

Orijinal Floyd Rose çift titreklik kilitleme
    Alder (gövde) şeffaf yüzeyler üzerinde akçaağaç üst flamed
    Thru ile Quartersawn akçaağaç boyun-gövde tasarımı
    Bileşik-yarıçapı klavye
    -Gerçek sharkfin inlays ile Abanoz klavye
    Seymour Duncan SH-4
    Seymour Duncan TB-4
    ikisi arasında kaldım metal gitarı olarak hangisi daha üstün ??
    Son güncelleyen bfmv_91; 15-05-2009, 15:59.

Heavy Metal'e Esp iyi gider.

Jackson daha sert kaçar.

Yorum

Myris isimli üyeden alıntı Mesajı göster
      Heavy Metal'e Esp iyi gider.

Jackson daha sert kaçar.
      Of arkadaşlar gene kafanızdan denemeden böyle yorumlar yapıyorsunuz ya yapmayın artık şunları lütfen. hayatında bu iki gitarı denedin mi diye de sormuyorum googledan başka yerde gördün mü çünkü yaptığın yorum tamamen alakasız olmuş. Metalse metal 2 gitar da alasını yapar biri daha iyi kötü jackson daha sert gibi yorumlar saçma. bir kere tonun amfiden geliyor çoğunlukla ve biri aktif biri yüksek çıkışlı pasif manyetikli 2 gitar nasıl biri daha sert diğeri daha heavy metal diyebilirsin. fender ile jackson karşılaştırsan hadi diyeceğim jackson daha yatkın metale ama bu yanlış bir yorum.

Arkadaşın sorusuna gelirsek tam bahsettiği 2 gitar için 3 partlık bir karşılaştırma videosu yapan bir arkadaş var **** detaylara da girmiş yani. part 1 i atıyorum devamını da izle:

http://www.youtube.com/watch?v=xPsRUub2t-A

Sorularının tamamına cevap olacağını düşünüyorum.

Yorum

blind.quardian isimli üyeden alıntı Mesajı göster
        Of arkadaşlar gene kafanızdan denemeden böyle yorumlar yapıyorsunuz ya yapmayın artık şunları lütfen. hayatında bu iki gitarı denedin mi diye de sormuyorum googledan başka yerde gördün mü çünkü yaptığın yorum tamamen alakasız olmuş. Metalse metal 2 gitar da alasını yapar biri daha iyi kötü jackson daha sert gibi yorumlar saçma. bir kere tonun amfiden geliyor çoğunlukla ve biri aktif biri yüksek çıkışlı pasif manyetikli 2 gitar nasıl biri daha sert diğeri daha heavy metal diyebilirsin. fender ile jackson karşılaştırsan hadi diyeceğim jackson daha yatkın metale ama bu yanlış bir yorum.

Arkadaşın sorusuna gelirsek tam bahsettiği 2 gitar için 3 partlık bir karşılaştırma videosu yapan bir arkadaş var **** detaylara da girmiş yani. part 1 i atıyorum devamını da izle:

http://www.youtube.com/watch?v=xPsRUub2t-A

Sorularının tamamına cevap olacağını düşünüyorum.

Bende google'dan başka biryerde görmedim o gitarları.Gitarmı onlar saksafona benzettim ben.
        Arkadaş metal demiyorki, Heavy Metal diyor.Metal ve heavy karıştıran birisi değilim.
        Bana göre esp heavy'e daha uygun dedim.Gönderdiğin videodada öyle görünüyor.
        Son güncelleyen Myris; 15-05-2009, 18:38.

Yorum

Arkadaşım neye dayanarak söylüyorsun bunu çünkü bahsettiğin gerçeği yansıtmıyor, yok yani 2 gitar da ne kadar sert çalarsan çal ihtiyacını karşılayabilecek gitarlar. Yorum yapmadan önce detaylı bilgi sahibi olursan hatta kullanma imkanın varsa kullanırsan daha sağlıklı yorumlar yaparsın.

Yorum

Arkadaşım neye dayanarak söylüyorsun bunu çünkü bahsettiğin gerçeği yansıtmıyor, yok yani 2 gitar da ne kadar sert çalarsan çal ihtiyacını karşılayabilecek gitarlar. Yorum yapmadan önce detaylı bilgi sahibi olursan hatta kullanma imkanın varsa kullanırsan daha sağlıklı yorumlar yaparsın.
            Bak arkadaşım konuyu açan kişide değiştirmiş.
            ikisi arasında kaldım metal gitarı olarak hangisi daha üstün ??
            Burada heavy metal gitarı olarak yazıyordu.Bana göre esp jackson'a göre daha hafif kalıyor.
            Ama bu bana göre başkalarına göre bilemem nasıldır.Gönderdiğin videodada bu açık şekilde belli.
            He Heavy'i metal olarak değiştirmiş böyle derse ben jackson derim.

Yorum

blind.quardian abi biraz sakin ol.Sen nerde tartışma orda adam haklı sonradan değiştirdim.Sen de biraz sakin olsan iyi olur

Yorum

Bence de biraz daha sakin olun. Hakikaten nerde bir tartışma var sen ordasın Batu, çok sıkılıyorum artık bu durumdan. Lütfen üslubuna, yazdıklarına, mesajlarına biraz daha çeki düzen ver artık.

Yorum

Yok arkadaşım sakin olamam neyi değiştirdin mesajında falan bilmiyorum ama Myris hala esp jacksona göre hafif kalıyor diyorsun. Millet meydanı boş buluyor sallıyor bol keseden sonra eleştiren kabahatli suçlu oluyor pes doğrusu. Myris arkadaşım bak orda attığım videoda kullanılan amfi line 6 spider digital bir amfi yani aletlerin ses karakteristiği hakkında bilgi edineceğin amfi o değil. videodaki adam teknik yönlerden çok güzel detaylara girdi diye attım o vidyoyu yoksa ses farkı olarak birşey anla diye değil.

shnicx isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                  Bence de biraz daha sakin olun. Hakikaten nerde bir tartışma var sen ordasın Batu, çok sıkılıyorum artık bu durumdan. Lütfen üslubuna, yazdıklarına, mesajlarına biraz daha çeki düzen ver artık.
                  Abi sen beni biliyorsun ama şu durumda eleştirmekte haklı değil miyim ?. Forumda bir değil iki değil bir sürü adam var bilmeden etmeden yanlış yorumlar yapıyor sen sıkıldın haklısın ama ben 10 kat daha sıkıldım. bir de kendimi anlatmaya çalışıyorum elimden geldiği en sakin şekilde adamlar o kadar birlik olmuş doğru söylüyoruz ama biz haksız durumdayız. boşa dememişler doğru söyleyeni 9 köyden kovarlar diye...
                  Son güncelleyen canKUTTT; 02-06-2009, 20:43. Sebep: Birleştirilme

Yorum

Yok arkadaşım sakin olamam neyi değiştirdin mesajında falan bilmiyorum ama Myris hala esp jacksona göre hafif kalıyor diyorsun. Millet meydanı boş buluyor sallıyor bol keseden sonra eleştiren kabahatli suçlu oluyor pes doğrusu. Myris arkadaşım bak orda attığım videoda kullanılan amfi line 6 spider digital bir amfi yani aletlerin ses karakteristiği hakkında bilgi edineceğin amfi o değil. videodaki adam teknik yönlerden çok güzel detaylara girdi diye attım o vidyoyu yoksa ses farkı olarak birşey anla diye değil.
                    Tamam arkadaşım sen haklısın.5 senedir elektro gitar çalan ve 2 senedir ses eğitimi alan ben değilim.
                    Müthişsin süpersin bir numarasın.Yazıları tam okumadan yorum yapıyorsun.Öfkeyle kalkan zararla otururmuş.
                    Evet halada esp jacksona göre hafif bir gitar.Ben heavy'e göre yorum yaptım.

Biz bol keseden sallıyoruz.En iyi sen bilirsin.Yokmu senden başka iyi bilen birisi ?
                    Kulağım varki hafif diyorum.Anlıyorumki hafif.Denedimki hafif diyorum.
                    3 günlük gitaristlerle karıştırma beni.

Yorum

Arkadaşım daha fazla tartışma istemiyorum adam gibi üslupla devam edelim 2 mizin bilgi paylaşımından forum da yararlarsın diyerek başlamak istiyorum:

İster heavy ister heavynin heavysi olsun bu iki gitar da her türlü metal türünü yapabilecek gitarlar. emg manyetikli alder gövdeli üst düzey bir esp (sadece bu model değil) duyabileceğin en sert gruplar tarafından kullanılıyor ve aynı şekilde jackson da öyle... burda iki gitar arasında ses kalitesi sertliği değil anca sana verdiği hissiyat, kullanılan ekipman tercihi, gitarı beğenip beğenmemen gibi şeyler etkili olabilir. Ayrıca hiçbir zaman en iyi bilirim demedim tabiki hepimiz hergün yeni birşey öğreniyoruz ama attığım vidyoda dediğim gibi kullanılan ekipman gitarların sesini belirleyecek kalitede değil.

Yorum

blind.quardian isimli üyeden alıntı
                        Abi sen beni biliyorsun ama şu durumda eleştirmekte haklı değil miyim ?. Forumda bir değil iki değil bir sürü adam var bilmeden etmeden yanlış yorumlar yapıyor sen sıkıldın haklısın ama ben 10 kat daha sıkıldım. bir de kendimi anlatmaya çalışıyorum elimden geldiği en sakin şekilde adamlar o kadar birlik olmuş doğru söylüyoruz ama biz haksız durumdayız. boşa dememişler doğru söyleyeni 9 köyden kovarlar diye...
                        Burası bir forum, yüz yüze bakılan veya her gün buluşulan, görüşülen bir platform değil. Burada tavrını, konuşmanı, karşındakine olan saygını belli eden şey yazılarındaki üsluptur. Daha sakin, daha efendice derdini anlatmalısınız, anlamıyorlarsa üstelemenin anlamı yok.

Her insanın görüşlerine yanlış da olsa saygı duyun. Uzatarak, tartışarak veya kavga edermişçesine bir üslupla hiçbir forumda kimseye birşeylerin haklılığı kanıtlanmaz.

Konu kaldığı yerden devam etsin, ilgisiz mesajlar atan olursa mesajları silinecektir, ısrarla aynı tarz mesaj atmaya devam edeilirse dinlendirilecektir bir süre.

Yorum

king v le rr1 arasında ki far sadece 24 perde olması mı ? onu da merak ediyodum aradan çıksın :d o da sanırsam abanoz klavye falan
                          Son güncelleyen bfmv_91; 15-05-2009, 19:51.

Yorum

Evet genel olarak aynılar şekil ve perde sayısı dışında.

Yorum

Benim gördüğüm ve bildiğim hatta videoda da adamın söylediğini de katarsam Jackson KV-2'lerde Seymour Duncan pasif manyetiklerin dipsesi varmış ama adam bunu büyük ölçüde kapatmış. İkisi de orjinal floyd rose'a sahip ikisi de abanoz klavyeli ve ikisi de kızılağaç gövdeli. Hemen hemen tonları aynı. Yalnız ESP'nin neden standard serilerine ton düğmesi koymuyor onu anlayabilmiş değilim doğrusu Evet KV-2 ve RR1 arasında perde sayısı ve şekil dışında fark yok blind guardian'nın dediği gibi ama RR oturarak çalarken (kendi deneyimlerimle konuşuyorum) KV serisine göre daha rahat bir gitar. M-II de KV2 de güzel gitar ikisinin de seni pişman etceğini düşünmüyorum ama ben Urban Camo olmayan M-II'yi daha çok seviyorum hem ters headstock'a sahip çok hoş

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                              X