Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Bateri Çalmaya Dair Her Şey İçin RZ Sanat Çankaya

Collapse
X
 
 • Filtre
 • Saat
 • Göster
Tümünü Sil
new posts

 • Özel Ders Bateri Çalmaya Dair Her Şey İçin RZ Sanat Çankaya

  Bateri Çalmaya Dair Her Şey İçin RZ Sanat Çankaya


  Günümüzün en popüler enstrümanlarından olan bateri, elbette eğitimi de en çok alınmak istenen enstrümandır. Bir cinsiyet ve yaş ayrımı olmaksızın herkes tarafından sevilen bir enstrüman olmasının yanı sıra, melodik enstrümanlardan biraz daha çabuk kavranabiliyor gibi görünmesi ve elbette en eğlenceli enstrüman olması, Ankara Bateri Kursu taleplerini ciddi şekilde artırıyor. Sanatla Yeniden Doğmak İçin harekete geçenlerin ilk tercihi olan RZ Sanat ile siz de bateri dersleri alabilir, en kolay bateri öğrenme yollarını keşfedebilir, Ankara’nın en kaliteli eğitmen ekibi tarafından verilen derslerimizden, beklentilerinizin de ötesinde verim elde edebilirsiniz. RZ Sanat; Ankara’nın her yerinden kolaylıkla ulaşabileceğiniz bir noktada yer almakta olup, yılın her döneminde, eğitim faaliyetlerini sürdürmektedir.

  Modern müziğin tartışmasız asıl enstrümanlarından olan bateri, ritim sazların en gelişmişi olarak tanımlanır. Oldukça karmaşık bir yapı olduğu düşünülse de aslında, temelde bir bas davul, 3 alto davul ve trampete eşlik eden 3 zilden oluşur. Elbette konfigürasyon çok karmaşık formlara dönüştürülebilir fakat, genel olarak konsept belirttiğimiz şekildedir. Vücut koordinasyonunun en yoğun kullanıldığı enstrüman olan davul çalınırken, her iki el ve ayak kullanılır. Bu da bateri dersi alanların fizik koordinasyon yetilerinin zaman içerisinde oldukça ileri düzeye ulaşmasını sağlar. Bateristler, ellerini ve ayaklarını birbirinden bağımsız biçimde kullanabilirler. Ancak tabii müzik böyle bir kaosun sonucu değildir ve bateri belli bir koordinasyon içerisinde yapılıyor olmasından dolayı, aslında bağımsız çalışma gibi bir durum söz konusu değildir.

  Hiçbir enstrüman için, bir diğerinden daha kolay veya zor yorumunu yapmak söz konusu değildir. Bateri her ne kadar melodik bir enstrüman olmasa da sanıldığı gibi hiçbir notasız değildir. Müziğin esas değeri olan ritm fonksiyonunun şifrelenmesi biçiminde kendine özgü bir nota sistemi bulunan bateri kursu alırken, elbette bu kavramları da öğreneceksiniz. Kaldı ki, bir enstrümanı kolay olduğu seçmek pek de doğru bir yaklaşım değildir. Eğer bateri öğrenmek istiyorsanız, zor veya kolay olduğuna bakmadan, bateri dersi almaya hemen başlamalısınız.
  Bateri kursu Ankara için neden RZ Sanat’ı tercih etmeliyim?
  RZ Sanat öğrenirken eğlenmeyi sağlayan bir eğitim anlayışına sahiptir. Bateri kursu, bireysel bir eğitim programıdır. Baterinin doğası gereği, bateri dersleri gruplarda verilemez. Haftanın belli bir günü ve saatinde tahsis edilecek zaman dilimi içerisinde her hafta tekrarlanacak bireysel dersler biçimde verilen bateri dersi her yaştan öğrencinin katılabildiği bir eğitim programıdır. Sadece sanata müziğe düşkün yeni bir çevre ile tanışmak ve sosyalleşmek için de gelebileceğiniz sıcak bir aile olan RZ Sanat Ankara Çankaya Bülbülderesi’nde yer almaktadır.
  Bateri Kursu Ankara’yla Yerinizde Duramayacaksınız!


  Bateri dediğimizde aklımıza ilk gelen ritimdir. Ritim tüm şarkılarda var olan kimi zaman hızlı kimi zaman yavaş seyreden bir kavramdır. Bateri şarkılarda ritmi oluşturur ve şarkının metronomudur.
  Ankara’nın Her Semtinden Rahatlıkla Gelinebilecek Bir Bateri Kursu


  Müzik, yaşayan tüm varlıklar için bir ihtiyaçtır çünkü bir yandan sosyalleşmeyi sağlarken diğer yandan da ruhu doyurmaktadır. Müzik dinlerken çoğu zaman rahatlarız ve bu durum hoşumuza gider. Kimi zamansa kendimizden geçeriz. Şunu söylemek lazım ki kişi bir müzik aleti çalıyorsa, bu haz daha da fazladır çünkü kişinin duyduğu müzik kendi elleri tarafından üretilmektedir. Bu noktada bir enstrüman çalan kişinin kendinden geçmesinin daha olası olduğu bir müzik aleti olan davul ya da bateriden bahsetmek lazım.


  Bateri kursu hakkında sık sorulan sorular


  Bateri çalmak zor mudur?

  Bateri çalmak el ayak koordinasyonuna bağlıdır. Beynin sağ ve sol loblarını birbirinden bağımsız olarak kontrol etmeyi gerektirir. Fakat kulağa zor gelse de doğru etütlerle bateri çalmak herkesin başarabileceği bir eylemdir. Belirli bir teknik ile sırasıyla devam eden eğitim süresi sonunda istediğiniz şarkıyı çalabilecek kadar bateri konusunda uzmanlaşmış olabilirsiniz.

  Bateri çalmayı ne kadar zamanda öğrenebilirim?

  Bateri çalmayı öğrenmek temel olarak sizin yatkınlığınıza bağlıdır. Fakat eğer aklınızdaki soru “Ne zaman istediğim şarkıyı çalabilirim?” ise RZ Sanat’ın uzman eğitmenleri aracılığı ile 3 – 4 ay içerisinde rock ve benzeri türlerde istediğiniz şarkıya eşlik edecek kadar bateri bilgisine sahip olabilirsiniz.

  Bateri kursu için yaş sınırı var mıdır?

  RZ Sanat Ankara Bateri kursu için bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Performansa dayalı bir enstrüman olduğu için bateri çalabilecek, bagetlere hâkim olabilecek fiziksel yeterlilikte olan tüm arkadaşlarımız bateri kursuna katılabilir ve RZ Sanat ailesinin bir parçası olabilirler.

  Bateri kursuna kayıt için neler gerekiyor?

  Bateri kursuna katılmak için sağlam bir beden, bol protein, çok geniş bir kültür birikimi ya da soylu bir aileden gelmek tabi ki gerekmiyor. RZ Sanat olarak tüm kurslarımızda olduğu gibi Ankara Bateri Kursu bünyesinde bizimle birlikte olacak arkadaşlarımızdan istediğimiz tek şey bir adet kimlik ve doldurmaları gereken kayıt formundan ibarettir.

  Bateri kursu ders programı nasıldır?

  Bateri kursu dersleri temel olarak aşağıdaki programı izlemektedir.
  • Bateri çalarken nasıl oturulur?
  • Baget tutuş şekilleri
  • Davul parçalarının kurulumu ve tanıtımı
  • Temel müzik eğitimi
  • Armoni bilgisi
  • Bateri çalarken kullanacağın teknikler
  • Şarkı çalışmaları
  • Diğer müzik aletleriyle eşlik; orkestra çalışması

  Baterinin temizlik ve bakımı nasıl yapılır?
  Peki RZ Sanat’a Nasıl Ulaşabilirim?


  Toplu taşımayla ya da özel aracınızla kolaylıkla ulaşabileceğiniz RZ Sanat Ankara’nın en merkezi konumlarından biri olan Çankaya Bülbülderesi’nde bulunmaktadır.
  Bizlere hem mail adresimizden hem de telefonlarımızdan ulaşabilirsiniz. İster mesaj atın isterseniz arayın, en kısa sürede sizlere dönüş yapacağımızdan emin olabilirsiniz.

  03124315011
  05435058736

Unconfigured Ad Widget

Collapse
Initializing Tabs & loading Content...
Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
X