Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Yüksek Sadakat

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Yüksek Sadakat

Arkadaşlar bu forumda üylerin çoğunluğu iyi müzik dinleyicisi oluyor. Sizce Yüksek Sadakat grubu nasıl bir grup? Benim tarzıma pek uymuyor ama ayrıntılı yorum yapmayacağım. Sadece Erovision'da (dünyanın en kapsamlı müzik yarışmalarından biri sonuçta) ülkemizi temsil ettiği için görüşlerinizi merak ettim. Aslında daha önce açmak isterdim ama aklıma gelmedi. Sadece şimdi aklıma geldiği için şimdi açtım. Yanlış anlaşılmasın onlara karşı kin gütmüyorum.
    47
    İyi
    48,94%
    23
    Kötü
    51,06%
    24

bence karalama yapmalıyız.bakarsanız bi parçayi çalmışlar: )) http://www.mygitar.com/forum/showthread.php?t=52505

Yorum

İyi kötü olarak değerlendirmek yanlış sanırım. Ne kadar başarılı diye bir soru olsa daha doğru olurdu. Hep aynı tarz müzik ile bir yere varamayız diye düşünüyorum, (Farklı tarz olarak Rimi Rimi Ley, Süperstar, Düm Tek Tek vs.) gibi şarkıları kastetmiyorum. Gerçi Hayko'nun dediği gibi politik şeyler döndüğü için Şebnem Ferah gibi eşsiz bir ses bile gitse 1. olmak mümkün gelmiyor bana.

Yorum

turkiyede az cok kitlesi olan turkiye sartlarinda bile vasat sayilabilecek rock gorunumlu pop grubu. bir kez roportajlarinda bir kez de sahan gokbakar in programinda sahit oldum, etkilendigimiz gruplar arasinda deep purple, pnik floyd vs vs saydilar bi iki gruptan nasil etkilenmisler muziklerine nasil yansimis anlamak gercekten zor. seveni vardir sevmeyeni vardir, dinleyene herkese saygi duyarim ama ciddiye alip dinleyecegimi soyleyemem.
        geleleim yarismaya; orda yuksek sadakatten cok daha kotu muzisyenler daha dogrusu daha kotu sarkilar var bence iki nedenle kaybettiler.
        ilki yapilamayan soundcheck, hic bir enstrumani duyamiyorsunuz saglikli olarak bunun yaninda vakol o kadar ondeki artik ses patlamaya basliyordu.
        ikincisi ise sahnede sempatik ve pozitif gorunmedikleri icin
        kisisel fikrim budur

Yorum

Çok fazla eleştirildi Eurovision şarkıları. Ben bunu Türk milletinin biraz belli bir tarzın dışına çıkamamasına bağlıyorum. Ama daha çok Türk milletinin sürü psikolojisi dedikleri psikolojisine bağlı bence. Şarkı ilk çıktığı günler her kimse "şarkı kötü" demiş böyle devam ede ede bütün millete yayılmış. E kendi milleti şarkıyı beğenmezse onların beğenip de finale çıkarması mümkün müdür? Grubun da adı kötüye çıktı bu sayede ve geçmişte yapılan işleri unuttu Türk milleti. Aşk durdukça, Katil ve Maktül gibi şarkıları unutuldu. Bir de işin politik tarafı var tabi. Bence şarkı benim fikrime göre ne kadar güzel de olsa hem Türk milletinin tavrı hem işin politik tarafı ile pek finale çıkacak gibi gözükmüyordu zaten. Ama tek bir şarkıya bakarak grubu değerlendirmek yanlış olur söylediğim eski şarkılara bakarsanız ne kadar değerli sanatçılar oldukları zaten anlaşılır.
          Son güncelleyen mcyardi; 14-05-2011, 08:24.

Yorum

piyasa grubu

Yorum

Selamlar

Aslında son 5 yılda ki 3 şarkımız rock soundundaydı,mor ve ötesi manga ve yüksek sadakat bence türkiyenin en iyi rock gruplarından, bu ülkede müzik adına gerçekten iyi birşeyler vermiş gruplar ve sanatçılar herbiri. Rock gruplarının hiç biri piyasa grubu değil bence, zaten piyasa müziği olmadığı için bu türün adı rock, türkiye rock müziği kaldırabilecek bir ülke değil şu an itibarı ile , hala çekirdek bir kitlesi var bu müzik türünün , hele metal gibi müzik türlerini dinlediğimi söylediğimde hala insanların bu yaşta da mı? gibi sorularına maruz kalıyor ve tuhaf karşılanıyorum. Türkiyede nekadar kaliteli rock yapıldığı tartışılır, Rock yapan müzik gruplarının çoğu pop rock grupları, ve şahsi kanaatimce gerçek rock yapan bir müzik grubu bulmak çok zor, bana soracak olursanız, türkiyede henüz böyle bir grup yok. Gerçek rocktan kastım, her şarkısında rockın felsefesine, sounduna sadık bir müzik grubu yok. Yeni yetme tayfaların %90ı birer kötü taklit, kalanaların yaptıkları da belli. Belki benim eski amerikan ve ingiliz gruplarını dinlememle sabit bir önyargım var bunu da bilemem. Ama türkiyede yapılan rock benim gibi savatage, deep purple, ledzeppelin, dreamtheater vs.. gibi grupları çokca dinlemiş birine göre değil. Aslında konu türkiye de değil. Konu zamanla alakalı bir durum. Ben 2000 sonrası hiç bir müzik grubunu severek dinlemiyorum. Bence içlerinde bir tane iyi grup yok. Metal olsun rock olsun 70,80 belki biraz 90 başları iyiydi, ondan sonrası tam bir fiyasko. O dönemleri görememiş arkadaşlar için gerçekten çok üzülüyorum. Müziğin içine edildiği günlerdeyiz şu an, gerek ülkemiz gerek diğer ülkeler birbirinden farksız. Dünya müziğini kaybediyor. Ve ben her gün biraz daha umutsuzlaşıyorum müzik konusunda, yaşı geçkin arkadaşlarımız daha çok anlayacaktır nedemek istediğimi özellikle 30 yaş ve üstü kitle... Hala 15 - 20 sene önceki şarkıları dinliyoruz çoğumuz. Ve sanırım öyle de devam edecek

Sevgiler

Yorum

bu şarkı yüksek sadakatin en kötü şarkılarından biriydi hiç bir özelliği yok şarkının haydi gel içelim ayarında bir şarkı lazımdı çıkaramadılar ısmarlama şarkı anca bu kadar olur

Yorum

TRT´nin tekelindeki Eurovision´dan da zaten bu beklenir...
                  Hani biraz benzetmeyeyim ucundan kıyısında diye zorluyorum ama olmuyor arkadaş, hakkıyla laiğıyla kopyalamış arkadaşlar kanımca...

DipNot: İtina ile karizma uluslararası seviyede cizilir...
                  Son güncelleyen SteelString; 12-05-2011, 14:17.

Yorum

Birçok kişi tahmin ediyordur ama söyliyim benim yorumum da olumsuz şık. Ama o videoyu gördükten sonra (sex pistols özentisi olduğunu kanıtlayan video) nefret etmeye başladım. O videodaki arkadaşın da dediği gibi amacım onları karalamak değildi. Onlara da, dinleyicilerine de saygı duyuyorum. Umarım bir gün iyi bir grup olurlar.

Yorum

TrueLiar isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                      Selamlar

Aslında son 5 yılda ki 3 şarkımız rock soundundaydı,mor ve ötesi manga ve yüksek sadakat bence türkiyenin en iyi rock gruplarından, bu ülkede müzik adına gerçekten iyi birşeyler vermiş gruplar ve sanatçılar herbiri. Rock gruplarının hiç biri piyasa grubu değil bence, zaten piyasa müziği olmadığı için bu türün adı rock, türkiye rock müziği kaldırabilecek bir ülke değil şu an itibarı ile , hala çekirdek bir kitlesi var bu müzik türünün , hele metal gibi müzik türlerini dinlediğimi söylediğimde hala insanların bu yaşta da mı? gibi sorularına maruz kalıyor ve tuhaf karşılanıyorum. Türkiyede nekadar kaliteli rock yapıldığı tartışılır, Rock yapan müzik gruplarının çoğu pop rock grupları, ve şahsi kanaatimce gerçek rock yapan bir müzik grubu bulmak çok zor, bana soracak olursanız, türkiyede henüz böyle bir grup yok. Gerçek rocktan kastım, her şarkısında rockın felsefesine, sounduna sadık bir müzik grubu yok. Yeni yetme tayfaların %90ı birer kötü taklit, kalanaların yaptıkları da belli. Belki benim eski amerikan ve ingiliz gruplarını dinlememle sabit bir önyargım var bunu da bilemem. Ama türkiyede yapılan rock benim gibi savatage, deep purple, ledzeppelin, dreamtheater vs.. gibi grupları çokca dinlemiş birine göre değil. Aslında konu türkiye de değil. Konu zamanla alakalı bir durum. Ben 2000 sonrası hiç bir müzik grubunu severek dinlemiyorum. Bence içlerinde bir tane iyi grup yok. Metal olsun rock olsun 70,80 belki biraz 90 başları iyiydi, ondan sonrası tam bir fiyasko. O dönemleri görememiş arkadaşlar için gerçekten çok üzülüyorum. Müziğin içine edildiği günlerdeyiz şu an, gerek ülkemiz gerek diğer ülkeler birbirinden farksız. Dünya müziğini kaybediyor. Ve ben her gün biraz daha umutsuzlaşıyorum müzik konusunda, yaşı geçkin arkadaşlarımız daha çok anlayacaktır nedemek istediğimi özellikle 30 yaş ve üstü kitle... Hala 15 - 20 sene önceki şarkıları dinliyoruz çoğumuz. Ve sanırım öyle de devam edecek

Sevgiler

Selam Trueliar kardeş.
                      Yazdığını büyük bir dikkatle okudum. Bir çok hususta sana tamamen katılıyorum. Ancak şu anda ki Türkiye'de ki rock müziğin durumunun böyle olmasının başka nedenler de var. Bu konu ile ilgili bir sitede yazı yazmıştım, olduğu gibi aşağıya ekliyorum.

Hepimizin bildiği gibi, Türkiye coğrafi konumu itibarıyla son derece enteresan bir bölgededir. Doğumuzda doğu kültürü, batımızda da batı kültürü son derece keskin bir çizgi çizer. Kısaca buna siyah ile beyaz rengin yan yana durması gibi de diyebiliriz. Yani birbirine çok zıt iki renk. Kültürel açıdan bakıldığında, Türkiye sanki biraz beyazı sola, biraz da siyahı sağa ittirerek bu iki zıt renklerin arasında, ortayı bulma mecburiyetini benimsemek zorunda kalmıştır. Bunun doğal sonucu olarak da gri renge bürünmüştür.
                      Hepimiz biliriz ki gri ne beyaz ne de siyahtır, her iki rengin karışımından oluşmuştur. Netice olarak, ne beyaz batı kültürü gibi, ne de siyah doğu kültürü gibidir. Yani ülkemizde genel nüfusa göre, ne kökten benimsenmiş bir doğu kültürü, ne de tam yerleşmiş bir batı kültürü hakimdir. Adeta bir türlü yerleşik bir kültürel kimliğine kavuşamamış gibidir. Genel olarak yiğitliğimize b.o.k sürdürmeyeceğimizden, bunun çok iyi bir sentez olduğuna hep kendimizi inandırmak istemişizdir. Tarih boyunca yeri geldiği zaman hemen doğulu, **** hemen batılı olarak kendimizi ilan edivermişizdir.
                      Gelelim bütün bu yazdıklarımın konumuzla ilgisine:
                      Her kesler bilir ki, Rock müzik batı kültürünün bir müziğidir. Bizler Türkçe Rock ile, bizlerden çok farklı bir uygarlığın müziğini sadece imite etmeye çalışıyoruz. Onlarsa bu müzik ile doğup büyümüşler ve de bu kendi kültürlerinin bir parçası olduğu için bu müziği bir yaşam tarzı olarak da benimsemişlerdir. Yani onlar Rock müzik yaparken, bir şekilde kendilerini ve içinde bulundukları kültürlerini anlatırlar.
                      Samimidirler. Bir şeyleri kopya etme ihtiyacını hissetmezler, zira yaptıkları müzik kendi özlerindendir.
                      Bizlerin yapmaya çalıştığı ise tereciye yağ satmak gibi bir şeydir. Ya da başka bir deyiş ile, Epiphone Les Paul'ün ben Gibson Les Paul'ün aynısıyım iddiasını savunması gibi bir şeydir. Epiphone Les Paul nerdeyse Gibson Les Paul'ün aynısı gibi görünmektedir, ama asla Gibson değildir. Sadece iyi bir kopyadır. Ne fazlasıyla, ne de eksiği ile ve daima da bir kopya olarak kalacaktır.
                      Bir konuya dikkat edecek olursak, eğer herkesin ekonomik durumları müsait ve de konu Les Paul tarzı bir gitar satın almak olsaydı, sanıyorum ki bu sitede ki insanların %99 u Gibson'ı tercih ederdi. Bunun nedeni de, mecbur kalınmadığı sürece insanların kopyaya itibar etmemesidir.
                      Şimdi hep birlikte bir düşünelim. Bizim de iyi gitaristlerimiz var. İyi de davulcularımız ve bass'çılarımız da var. Ama ne hikmetse bu iyi elemanların oluşturdukları gruplar, bir türlü batı ülkelerinde kabul görmemektedir.
                      Efendim, işte Sezen Aksu Avrupa turnesine çıktı, diyar-ı gurbetlerde doldurup taşırmadığı hiç bir salon kalmadı. Bizim Minik Serçe Avrupalıya bile kendini kabul ettirdi... Sadece kuyruklu bir yalan. Çünki, Aksu'nun konser salonlarını sadece Avrupa'da yaşayan Türk işçileri ve aileleri doldurmaktadır. Yüzdeye vurulacak olursa, konser verilen ülkenin insanları en fazla salonun belki %2 sini teşkil etmektedir. Hal böyleyken, o zaman neden kendimizi bu kadar aldatmayı seviyoruz ? Yoksa bu müzikal anlamda başarıya olan açlığımızdanmı kaynaklanıyor acaba ?
                      Genel görüntüde, Türkiye'de ki Rock'çılara bakacak olursak, her Blue Jeans üzerine siyah bir Metalicca T'shirt'ü giyen her uzun ya da kısa saçlı bir Rock'çıdır. Bir başka ifade ile, bu kişiler kendilerinin bu şekilde algılanmasını ya da kabul edilmesini arzu etmektedirler. Ne gariptir ki, bu artık nerdeyse ülkemizde bir Rock'çı üniforması gibi bir şekil almıştır. Bence bu tavır ve davranış samimi değildir. Olsa olsa kötü bir taklit, ya da özentilikten öte bir şey değildir. Batı da ise, Rock'çıların kıyafetleri çok daha farklıdır ve onlar bunu bir yaşam tarzı olarak benimsemişlerdir. Yani onların Rock'çıları bir iş görüşmesine giderken, her zaman giydikleri deri kıyaflerini kullanırlar ve bizim Rock'çılar gibi kara Tshirt lerini çıkartıp kıravat takıp takım elbise giymezler. Demek istiyorum ki, onlar davranış ve görünümlerinde samimi ve içtendirler. Zira onların yaşamı bu şekildedir ve kültürleri de öyledir. Batılı müzik tüketicileri, tuttuğu sanatçının önce samimiyetine inanmak ister ve bir öyleliği, bir böyleliği sevmezler. Ayrıca da hiç bir Avrupalı ya da Amerikalı bir yapımcı şirket, özel hayatlarında bir Punk'çı gibi yaşamayan bir Punk grubunun albümünü yapmaz. Çünki kendi toplumunda bunun asla tutmayacağını çok iyi bilir.
                      Demek ki sanatta bir yaşam tarzını benimseyebilmek için, o kültürden bir parça ve ya o kültürün bir üyesi olmak gerekir. Yani beyaz olmak lazımdır, gri değil. Durum böyleyken, biz gri rengimizle, hayır biz beyazız diye tutturmanın ne gibi geçerli bir sebebi olabilir, anlamak mümkün değildir.
                      Bu nedenle, müzikal anlamda bizlerin, onların uygarlığında bir başarı yakalayabilmesi nerdeyse olanak dışı gibidir. Olsa bile bu çok küçük rakamlarla ifade edilecektir. Aynı şekilde, düşünün ki bir Fransız müzik grubu, Türkiye'de Türk Halk Müziği dalında çok büyük bir ün yapmış ve listelerimizin en üst sıralarını zorlamaya başlamış. Ya da bu Fransız Grubun, Fransa'da Türk Halk Müziği icracıları olarak meşhur olabileceklerini düşünebiliyormusunuz ? Böyle bir durum bence karikatür ya da kamara şakası gibi bir şey olurdu.
                      Hal böyleyken, yaptığımız ya da yapmaya özendiğimiz ve ya gayret ettiğimiz Rock müziğin kalitesini sorgulamak, abes ile iştigalden öte değildir.

Sevgi ve Saygılarımla.

Yorum

rolly isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                        Selam Trueliar kardeş.
                        Yazdığını büyük bir dikkatle okudum. Bir çok hususta sana tamamen katılıyorum. Ancak şu anda ki Türkiye'de ki rock müziğin durumunun böyle olmasının başka nedenler de var. Bu konu ile ilgili bir sitede yazı yazmıştım, olduğu gibi aşağıya ekliyorum.............
                        TrueLiar isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                        Selamlar

Aslında son 5 yılda ki 3 şarkımız rock soundundaydı,mor ve ötesi manga ve yüksek sadakat bence türkiyenin en iyi rock gruplarından, bu ülkede müzik adına gerçekten iyi birşeyler vermiş gruplar ve sanatçılar herbiri. Rock gruplarının hiç biri piyasa grubu değil bence, zaten piyasa müziği olmadığı için bu türün adı rock, türkiye rock müziği kaldırabilecek bir ülke değil şu an itibarı ile , hala çekirdek bir kitlesi var bu müzik türünün , hele metal gibi müzik türlerini dinlediğimi söylediğimde hala insanların bu yaşta da mı? gibi sorularına maruz kalıyor ve tuhaf karşılanıyorum..............
                        Her iki yorumun altina imzami gözum kapali atarim.
                        Son güncelleyen SteelString; 12-05-2011, 21:04.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                        Initializing Tabs & loading Content...
                        Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                        X