Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Anadolu Rock

Collapse
X
 
 • Filtre
 • Saat
 • Göster
Tümünü Sil
new posts

 • Bayrambek
  replied
  Anadolu Rock türü zamanında çağdaşlaşma adı ile ülkenin geldiği durumla alakalı anadoludaki türküleri rock tarza çevirerek ama içinde halk müziğinin sazlarını ( bağlama,cura,kemane ...) da alarak yapılmış bir müzik türüdür.Bence bu tür güzel bir çıkış yakalamıştır.Halkın türkülere yakınlaşmasını sağlamıştır.Ve ne hikmetse bu türün temsilcileri Türkiye'yi dünyada diğer türlerin temsilcilerine göre daha ileri seviyede temsil etmiştir.

  Yorum bırak:


 • thebadseeds
  replied
  Şimdi anadolu rock yanlış anlaşılıyor, arap ezgileriyle yabancı enstrumanlar kullanılarak yapılıyor ki bu müzik böyle doğmamış. Türk müziğinde kullanılan enstrumanlarla rock müzik yapılınca anadolu rock denmiş buna. Türk ezgileri kullanılmış, arap değil. Arabeskten bozma arkada cıjın cıjın elektro gitar dönen müzik arabesk rocktır.

  Kurtalan ekspress ve moğollar bu işi güzel başlatmışlar. Bu iki grubu elin pink floydundan ve kusura bakmayın ama çok sevdiğim king crimson'dan bile daha çok severim. Moğolların bir behind the dark'ı hala tüylerimi diken diken eder, kurtalanın dönencesi özellikle gitar solo kısmı hala beni gaza getirir, duygulandırır. Elin baba grupları varsa bizim de var arkadaş. Gururla dinlerim, dinletirim.

  Not: moğollar-behind the dark dinlediğim ilk günden beri dilimden düşmeyen bir parçadır. Bağlama solosunu biraz daha overdrivelı tutsalarmış dedirtir.

  Yorum bırak:


 • _BDrk_
  replied
  Moğollar Hatay-Samandağ festivallerine katılmışlardı kulis olmadığı için bizim yazllığı kulise çevirmişlerdi gitara başlamamda payları var ilk dokunduğum gitar Cahit Berkay'ın gitarıydı tabii elektromu basmı çözememiştim ozaman (tellere dokunmaya korkmuştum bi kırdıın kırdıın vakası yaşamamak için)

  Yorum bırak:


 • cobfmv
  replied
  Prestigio isimli üyeden alıntı Mesajı göster
  "İzmir Sanayiciler odası yılın hortlatma ödülü " goes to " Radical " !
  Hayır ödülü yanlış kişiye veriyorlar ''goes to '' erayakcax '' !

  Yorum bırak:


 • erayakcax
  replied
  Şimdilerde çok deneysel şeyler dinliyoruz dijital tonlar falan.Anadolu Rock ben çok severek dinlerim ama artık bunları ne yazık ki unutan milletimiz var sözüm meclisten dışarı(anıyoruz bu arada.. ). Benim özlediğim gaine yüklenilmiş distortion gitar tonu, wahlı sololar.Bence anadolu rock buydu,tabii Cem Karaca,Barış Manço gibi isimler anadolu rock'un babasıdır kesinlikle.

  Yorum bırak:


 • kara
  replied
  [quote]

  arkadaşlar anadolu rock diyoruz hep ama kim bu anadolu rock grupları şimdilerde analolu rock yapan grup yok ama eski grupları bir tartışalım isterseniz.
  ''cem karaca,moğollar,erkin koray,barış manco,3 hürel'' eksiğim varsa tamamlaTextyın

  Yorum bırak:


 • WhisKy
  replied
  Yüxexesin bir sayısında anadolu rock'la ilgili birşeyler yazmıştı Güven abi okumanızı tavsiye ederim..

  Yorum bırak:


 • faskerhat
  replied
  Sevgili arkadaşlar öncelikle ANADOLU ROCK diye nitelendirdiğiniz müzik tarzının gerçekte ne olduğunu bir araştırın der,saygılarımı sunarım...
  Aslında bu müzik tarzı tamamen bir harman olup Doğu ve Batı ezgilerini Rock müzik altında toplamasına rağmen Rock müzikten bağımsız bir müzik türüdür.

  Yorum bırak:


 • %100gitar
  replied
  barış manço , cem karaca erkin koray gibi isimler hiç bi zaman unutulmaması gereken Türkiye ye anadolu rock akımını hissetirten şahsiyet lerdir şimdi de anadolu rock sanatçısı veya en azından anadolu rock müziği yapmaya çalışan isimler var Murat Kekilli,Haluk Levent ,Kıraç Murat Göğebakan gibi benim aklıma bunlar geldi ama daha var bayağı hrlde.


  Düzenleyen - %100gitar on 28/04/2006 21:12:52

  Yorum bırak:


 • xleonx
  replied
  Fikret Kızılok da var aralarında

  Ben hepsini severim ama barış mançonun yeri ayrıdır

  Yorum bırak:


 • kesmeşeker
  replied
  konuyu en başından inceledimpentagramla ilgili cenk ünnüye falan konuyu sormanın anlamı yok
  anatolia albümü anadolu etkilerini başlatan olaydır...cooldog zamanında açıklamış...bağrını anadoludan alıyor diye...önemli olan anatolianın etkilerinin geçmek bilmemesi!(bkz unspoken-bir)aşık dertliden okunuyor aşık veyselden okunuyor-okunuyor da okunuyor!
  pentagramın ilk albümleri ayrı alemdir!power-speed-trash özellikler belirgindir!trail blazer da kanımca en aşmış albümleridir!(bkz forever fly-vita es morte)
  ben bu yıl içinde albüm gelirse artık trail blazer gibi birşey beklemekteyim
  konuya dönersek,moğollar-üç hürel-ersen ve dadaşlar-haramiler(bkz uğur dikmen)-cem karaca-barış manço-fikret kızılok dahi sayılabilir...
  sanırım bunların içinde moğolların ayrı bir yeri vardır!grup anlamında çok değerli şeyler çıkarmıştır bu grup!pink floydların jimilerin aldığı ödülü fransada moğolların aldığının altı ayrıca çizilmeli!
  günümüzde bu işin cılkı haluk leventlerle-muratlarla çıktı kötü şarkılar kötü besteler...(herzaman haluk leventin arkadaşını bu genellemenin dışında tutarım)
  illa da isim isteniyorsa yenilerden haramilerin ilk albümü(bkz alın yazısı)ve yırtık uçurtmanın ilk albümü farklıdır!dinletir kendisini...

  ıssızlığın ortasında:evil:

  Yorum bırak:


 • imported_Insomnia
  replied
  bu konuda yorum eklemek istedim pentagramı anadolurock sınıfına koyamayız sebebiyse onların anadolurock değil sadece anadolu rifleri kullanmaktalar bazı parçalarda buda parçalarına farklı bir hava katıyor bencede hoş olmuş. anadolurock yapan gruplara örnekse şöyle diyebiliriz. Dağılmadan önce Kim Bunlar vardı hatırlarsınız... Anadolurock denilen tarzın tamamen yansımasının bir örneğiydiler kendileri şimdilerde ise Yırtık uçurtma var yine anadolurock tarzında müzik yapan. Gelipte anadolu rifleri kullanıyorlar diye pentagramı bu kefeye koymak zaten çok saçma olur ki bir pentagramı dinleyip ardından bu saydığım 2 gruptan birinin yaptığı müziği dinlediğiniz zamanda zaten neyin ne olduğunu çok kolay anlayabiliriz.

  Yorum bırak:


 • sky_forever
  replied
  evet bea kamil valla tam diyeceklerimi yamşsın dostum..

  Yorum bırak:


 • kamil_kaplan
  replied
  Sevgili arkadaşlar öncelikle ANADOLU ROCK diye nitelendirdiğiniz müzik tarzının gerçekte ne olduğunu bir araştırın der,saygılarımı sunarım...
  Aslında bu müzik tarzı tamamen bir harman olup Doğu ve Batı ezgilerini Rock müzik altında toplamasına rağmen Rock müzikten bağımsız bir müzik türüdür.

  Yorum bırak:


 • CoolDoG
  replied
  yaff anadolu rock degilki zaten,anadolu motifleriyle metal yapıyorlar..dikkat edilince melodiler filan anadolunun bagrından kopmus gibi...

  Yorum bırak:

Unconfigured Ad Widget

Collapse
Initializing Tabs & loading Content...
Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
X