Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Anadolu Rock

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

benim yazım konu başlığı ile olacak neden anadolu rock diye bölgelendiriliyo yani amerikan rock avrupai rock diye bir sınırlandırılma varmı;?ben dinlediğimde bana anadoluyu hatırlatabilir ama bir yabancı dinlediğinde ona ne hatırlatacak?kim bilir ... müziğin bölgelendirilmesi yanlış evrenselliğini yitiriyor diye düşünüyorum
    katılan katılmayan herkese teşekkürler

Yorum

Öncelikle müzik evrenseldir haklısınız.
      ama Şöyle de bir durum var etnik müzik.
      yani bu ikisi kesin çizgilerle birbirinden ayrıdır.
      Etnik müzikle harmanlanmış rock ı da yabancı bir grup bile dinlese aynı şeyi söyleyecektir eminim.
      ama anatolian rock değil de Turkish rock derler belki...

Yorum

Arkadaşlar Pentagram'ın bateristi Cenk Ünnü'ye sordum biz anadolu rock yapmıyoruz dedi.
        biz metal yapıyoruz diyor.

2. konu anadolu rock veya başka bir şey olabilirdi bunun adı herneyse ama ben Barış Manço'nun Ne ola Yar Ola'sını, Rüya'sını, Hal Hal'ını, Gülpembe'sini, Dağlar Dağlar'ını ve saymadığım 15-20 parçasını daha dinliyorum.

bu beni bozmuyor.
        ben Steve Vai,Whitesnake,Joe Satriani,Malmsteen,Whitelion,Def Leppard,Running Wild,Manowar,Bon Jovi,Bryan Adams,Gary Moore,Thin Lizzy dinliorum bunların yanında Barış Manço'yuda.......
        İlhan İrem'ide....
        güzel parçaları var.
        kulağıma hoş geliyor.bitti

Yorum

yaff anadolu rock degilki zaten,anadolu motifleriyle metal yapıyorlar..dikkat edilince melodiler filan anadolunun bagrından kopmus gibi...

Yorum

Sevgili arkadaşlar öncelikle ANADOLU ROCK diye nitelendirdiğiniz müzik tarzının gerçekte ne olduğunu bir araştırın der,saygılarımı sunarım...
            Aslında bu müzik tarzı tamamen bir harman olup Doğu ve Batı ezgilerini Rock müzik altında toplamasına rağmen Rock müzikten bağımsız bir müzik türüdür.

Yorum

evet bea kamil valla tam diyeceklerimi yamşsın dostum..

Yorum

bu konuda yorum eklemek istedim pentagramı anadolurock sınıfına koyamayız sebebiyse onların anadolurock değil sadece anadolu rifleri kullanmaktalar bazı parçalarda buda parçalarına farklı bir hava katıyor bencede hoş olmuş. anadolurock yapan gruplara örnekse şöyle diyebiliriz. Dağılmadan önce Kim Bunlar vardı hatırlarsınız... Anadolurock denilen tarzın tamamen yansımasının bir örneğiydiler kendileri şimdilerde ise Yırtık uçurtma var yine anadolurock tarzında müzik yapan. Gelipte anadolu rifleri kullanıyorlar diye pentagramı bu kefeye koymak zaten çok saçma olur ki bir pentagramı dinleyip ardından bu saydığım 2 gruptan birinin yaptığı müziği dinlediğiniz zamanda zaten neyin ne olduğunu çok kolay anlayabiliriz.

Yorum

konuyu en başından inceledimpentagramla ilgili cenk ünnüye falan konuyu sormanın anlamı yok
                  anatolia albümü anadolu etkilerini başlatan olaydır...cooldog zamanında açıklamış...bağrını anadoludan alıyor diye...önemli olan anatolianın etkilerinin geçmek bilmemesi!(bkz unspoken-bir)aşık dertliden okunuyor aşık veyselden okunuyor-okunuyor da okunuyor!
                  pentagramın ilk albümleri ayrı alemdir!power-speed-trash özellikler belirgindir!trail blazer da kanımca en aşmış albümleridir!(bkz forever fly-vita es morte)
                  ben bu yıl içinde albüm gelirse artık trail blazer gibi birşey beklemekteyim
                  konuya dönersek,moğollar-üç hürel-ersen ve dadaşlar-haramiler(bkz uğur dikmen)-cem karaca-barış manço-fikret kızılok dahi sayılabilir...
                  sanırım bunların içinde moğolların ayrı bir yeri vardır!grup anlamında çok değerli şeyler çıkarmıştır bu grup!pink floydların jimilerin aldığı ödülü fransada moğolların aldığının altı ayrıca çizilmeli!
                  günümüzde bu işin cılkı haluk leventlerle-muratlarla çıktı kötü şarkılar kötü besteler...(herzaman haluk leventin arkadaşını bu genellemenin dışında tutarım)
                  illa da isim isteniyorsa yenilerden haramilerin ilk albümü(bkz alın yazısı)ve yırtık uçurtmanın ilk albümü farklıdır!dinletir kendisini...

ıssızlığın ortasında:evil:

Yorum

Fikret Kızılok da var aralarında

Ben hepsini severim ama barış mançonun yeri ayrıdır

Yorum

barış manço , cem karaca erkin koray gibi isimler hiç bi zaman unutulmaması gereken Türkiye ye anadolu rock akımını hissetirten şahsiyet lerdir şimdi de anadolu rock sanatçısı veya en azından anadolu rock müziği yapmaya çalışan isimler var Murat Kekilli,Haluk Levent ,Kıraç Murat Göğebakan gibi benim aklıma bunlar geldi ama daha var bayağı hrlde.

Düzenleyen - %100gitar on 28/04/2006 21:12:52

Yorum

Sevgili arkadaşlar öncelikle ANADOLU ROCK diye nitelendirdiğiniz müzik tarzının gerçekte ne olduğunu bir araştırın der,saygılarımı sunarım...
                        Aslında bu müzik tarzı tamamen bir harman olup Doğu ve Batı ezgilerini Rock müzik altında toplamasına rağmen Rock müzikten bağımsız bir müzik türüdür.

Yorum

Yüxexesin bir sayısında anadolu rock'la ilgili birşeyler yazmıştı Güven abi okumanızı tavsiye ederim..

Yorum

[quote]

arkadaşlar anadolu rock diyoruz hep ama kim bu anadolu rock grupları şimdilerde analolu rock yapan grup yok ama eski grupları bir tartışalım isterseniz.
                            ''cem karaca,moğollar,erkin koray,barış manco,3 hürel'' eksiğim varsa tamamlaTextyın

Yorum

Şimdilerde çok deneysel şeyler dinliyoruz dijital tonlar falan.Anadolu Rock ben çok severek dinlerim ama artık bunları ne yazık ki unutan milletimiz var sözüm meclisten dışarı(anıyoruz bu arada.. ). Benim özlediğim gaine yüklenilmiş distortion gitar tonu, wahlı sololar.Bence anadolu rock buydu,tabii Cem Karaca,Barış Manço gibi isimler anadolu rock'un babasıdır kesinlikle.

Yorum

Prestigio isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                                "İzmir Sanayiciler odası yılın hortlatma ödülü " goes to " Radical " !
                                Hayır ödülü yanlış kişiye veriyorlar ''goes to '' erayakcax '' !

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                                Initializing Tabs & loading Content...
                                Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                                X