Duyuru

Collapse
No announcement yet.

türk blues gruplar var mı?

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• türk blues gruplar var mı?

İki sene oldu ben rock yapyordum. Bu sene dedim blues yapıyım. Aradım aradım türk blues yapan gördüm de hep yabancı sarkıları cover yapmışlar. Siz biliyormusunuz blues yapan türk grup?

burda bi tane türk blues örneği var: http://www.youtube.com/watch?v=u8mqGVPtwKw
    ama grup olarak bilmiyorum, varsa bilmek isteriz.

Yorum

arkadaşlar ben mersinli iyi bir grup biliyorum blues yapıyorlar ve kendi parçaları çokta iyiler ama isim olarak aklımda değil en kısa zamanda öğrenicem

Yorum

dirty finger vardı eskişehirde. maalesef geçenlerde dağılmak zorunda kaldılar. üretmeye yeni başlayacaklardı. çok sağlam çalıyolardı. gitaristleri hocam olur da. neyse yeni bi grup toparlıyorlar. yazın dalyanda çalıcaklarmış. sonra izleriz heralde anadoluda.

Yorum

Eskiden bildiğim grup vardı Blue Blues Band ve rahmetli Yavuz Çetin

Yorum

acil servis var

Yorum

İki sene oldu ben rock yapyordum. Bu sene dedim blues yapıyım. Aradım aradım türk blues yapan gördüm de hep yabancı sarkıları cover yapmışlar. Siz biliyormusunuz blues yapan türk grup?
              lackawanna blues (benim grubum)
              sahte rakı
              soul stuff
              karpuz
              storm blues band
              eskiz

lackawanna blues http://lackawanna.anatolianrock.com

Yorum

asım can gündüz de blues yapıodu dimi

Yorum

"blue saint" görmüştüm tv de çok hoşuma gitmişlerdi.

Yorum

asımcan gündüz var istersen paylaış programından mp3 ünü indirebilirsin

Yorum

Yavuz ÇETİN var yav o ünlüdür zaten Türkiye'de.Blues daha ok ileri yaşlara hitap ettiği, ülkemizdede çok tutulmadığı için ve tutulup tutulmaması olası olduğu için pek tercih edilmiyor.Ne de olsa ekmek parası.Ama bu işin içinde biryerlerde bu mesleği iyi yürüten çok iyi gruplar da var.Nedense sadece barlarda kalıorlar...

Yorum

sadece barlarda kalıyolar,çünkü yapımcılar serdaç ortaç ve tayfasına albüm yapıyor ama blues grubu çok para etmeyeceğinden bunlara albüm yapmıyor.ayrıca müzik yapan insanlar da,bir araya gelip kendi tarzlarını destekleyecek bir örgütlenmenin peşine gitmek yerine,giriyorlar pop piyasasına,hem sertaç ortaç ve tayfasından para kazanıyorlar,hem de sertaç ortaç ve tayfasının medyadaki yerlerini sağlamlaştırıyorlar.dolayısıyla dinleyiciye sertaç ortaç ve tayfası ulaşıyor ama,müzik için yapılmış,samimi ,gerçek çalışmalar kişisel kalıyor.bi çok insan böyle bi müziğin türkiyede yapıldığını bilmiyor bile,ve bunu türk insanının beceriksizliği gibi görüyor.hal bu ki gitse araştırsa,kendine sunulanı cukka etmek yerine,kendine yakışanı dinlemeyi seçse,bir sürü güzel grup ve müzik bulacak haberi yok.türk insanının da incelikli,güzel,dahiyane şeyler yapabildiğini görecek.

Yorum

sadece barlarda kalıyolar,çünkü yapımcılar serdaç ortaç ve tayfasına albüm yapıyor ama blues grubu çok para etmeyeceğinden bunlara albüm yapmıyor.ayrıca müzik yapan insanlar da,bir araya gelip kendi tarzlarını destekleyecek bir örgütlenmenin peşine gitmek yerine,giriyorlar pop piyasasına,hem sertaç ortaç ve tayfasından para kazanıyorlar,hem de sertaç ortaç ve tayfasının medyadaki yerlerini sağlamlaştırıyorlar.dolayısıyla dinleyiciye sertaç ortaç ve tayfası ulaşıyor ama,müzik için yapılmış,samimi ,gerçek çalışmalar kişisel kalıyor.bi çok insan böyle bi müziğin türkiyede yapıldığını bilmiyor bile,ve bunu türk insanının beceriksizliği gibi görüyor.hal bu ki gitse araştırsa,kendine sunulanı cukka etmek yerine,kendine yakışanı dinlemeyi seçse,bir sürü güzel grup ve müzik bulacak haberi yok.türk insanının da incelikli,güzel,dahiyane şeyler yapabildiğini görecek.

işte bende bunu kastetmeye çalıştım...

Yorum

Blues Diyince akan sular durur ben daha 19 yaşındayım ama bunun tekniklerini nasıl blues yapılır neden yapılır bunları öğrenmeye başladım inş. yapıcamda şimdilik eric clapton flan bvi kaç parçasına çalışıyorum

Yorum

Gov't Mule grubu ile tanış derim.Blues konusunda seni çok geliştirecektir

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                              X