Duyuru

Collapse
No announcement yet.

türk blues gruplar var mı?

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• isimsiz
    replied
    tuncer tunceli geçen hafta makinada blues çalıyodu babam çok beğenmişti adamı (blues u sever) gerçekten çok başarılıydıelimizdeki değerlerin farkındamıyız

Yorum bırak:

• miles_davis
    replied
    geçen gün dünyanın türküsü programında pasifloro diye bir grup çıktı bayağı hoşuma gitti bir iki şarkı dinledim programın sonuna yetiştim ancak,sanırım blues caz grubu bileniniz var mı?

Yorum bırak:

• fizikci_blackit
    replied
    Gov't Mule grubu ile tanış derim.Blues konusunda seni çok geliştirecektir

Yorum bırak:

• Ugur258
    replied
    Blues Diyince akan sular durur ben daha 19 yaşındayım ama bunun tekniklerini nasıl blues yapılır neden yapılır bunları öğrenmeye başladım inş. yapıcamda şimdilik eric clapton flan bvi kaç parçasına çalışıyorum

Yorum bırak:

• GRiFFoN
    replied
    sadece barlarda kalıyolar,çünkü yapımcılar serdaç ortaç ve tayfasına albüm yapıyor ama blues grubu çok para etmeyeceğinden bunlara albüm yapmıyor.ayrıca müzik yapan insanlar da,bir araya gelip kendi tarzlarını destekleyecek bir örgütlenmenin peşine gitmek yerine,giriyorlar pop piyasasına,hem sertaç ortaç ve tayfasından para kazanıyorlar,hem de sertaç ortaç ve tayfasının medyadaki yerlerini sağlamlaştırıyorlar.dolayısıyla dinleyiciye sertaç ortaç ve tayfası ulaşıyor ama,müzik için yapılmış,samimi ,gerçek çalışmalar kişisel kalıyor.bi çok insan böyle bi müziğin türkiyede yapıldığını bilmiyor bile,ve bunu türk insanının beceriksizliği gibi görüyor.hal bu ki gitse araştırsa,kendine sunulanı cukka etmek yerine,kendine yakışanı dinlemeyi seçse,bir sürü güzel grup ve müzik bulacak haberi yok.türk insanının da incelikli,güzel,dahiyane şeyler yapabildiğini görecek.

işte bende bunu kastetmeye çalıştım...

Yorum bırak:

• bass-ic_instinct
    replied
    sadece barlarda kalıyolar,çünkü yapımcılar serdaç ortaç ve tayfasına albüm yapıyor ama blues grubu çok para etmeyeceğinden bunlara albüm yapmıyor.ayrıca müzik yapan insanlar da,bir araya gelip kendi tarzlarını destekleyecek bir örgütlenmenin peşine gitmek yerine,giriyorlar pop piyasasına,hem sertaç ortaç ve tayfasından para kazanıyorlar,hem de sertaç ortaç ve tayfasının medyadaki yerlerini sağlamlaştırıyorlar.dolayısıyla dinleyiciye sertaç ortaç ve tayfası ulaşıyor ama,müzik için yapılmış,samimi ,gerçek çalışmalar kişisel kalıyor.bi çok insan böyle bi müziğin türkiyede yapıldığını bilmiyor bile,ve bunu türk insanının beceriksizliği gibi görüyor.hal bu ki gitse araştırsa,kendine sunulanı cukka etmek yerine,kendine yakışanı dinlemeyi seçse,bir sürü güzel grup ve müzik bulacak haberi yok.türk insanının da incelikli,güzel,dahiyane şeyler yapabildiğini görecek.

Yorum bırak:

• GRiFFoN
    replied
    Yavuz ÇETİN var yav o ünlüdür zaten Türkiye'de.Blues daha ok ileri yaşlara hitap ettiği, ülkemizdede çok tutulmadığı için ve tutulup tutulmaması olası olduğu için pek tercih edilmiyor.Ne de olsa ekmek parası.Ama bu işin içinde biryerlerde bu mesleği iyi yürüten çok iyi gruplar da var.Nedense sadece barlarda kalıorlar...

Yorum bırak:

• dorukhan77
    replied
    asımcan gündüz var istersen paylaış programından mp3 ünü indirebilirsin

Yorum bırak:

• AlyonE
    replied
    "blue saint" görmüştüm tv de çok hoşuma gitmişlerdi.

Yorum bırak:

• burhaniye_lee
    replied
    asım can gündüz de blues yapıodu dimi

Yorum bırak:

• lackawanna
    replied
    İki sene oldu ben rock yapyordum. Bu sene dedim blues yapıyım. Aradım aradım türk blues yapan gördüm de hep yabancı sarkıları cover yapmışlar. Siz biliyormusunuz blues yapan türk grup?
    lackawanna blues (benim grubum)
    sahte rakı
    soul stuff
    karpuz
    storm blues band
    eskiz

lackawanna blues http://lackawanna.anatolianrock.com

Yorum bırak:

• f-e-n-d-e-r
    replied
    acil servis var

Yorum bırak:

• the_RoCkI
    replied
    Eskiden bildiğim grup vardı Blue Blues Band ve rahmetli Yavuz Çetin

Yorum bırak:

• mosquito
    replied
    dirty finger vardı eskişehirde. maalesef geçenlerde dağılmak zorunda kaldılar. üretmeye yeni başlayacaklardı. çok sağlam çalıyolardı. gitaristleri hocam olur da. neyse yeni bi grup toparlıyorlar. yazın dalyanda çalıcaklarmış. sonra izleriz heralde anadoluda.

Yorum bırak:

• pelin_yok
    replied
    arkadaşlar ben mersinli iyi bir grup biliyorum blues yapıyorlar ve kendi parçaları çokta iyiler ama isim olarak aklımda değil en kısa zamanda öğrenicem

Yorum bırak:

Unconfigured Ad Widget

Collapse
Initializing Tabs & loading Content...
Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
X