Duyuru

Collapse
No announcement yet.

türk blues gruplar var mı?

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

direk blues yapan gruplar vardır ama malesef ellerinden tutan olmuyo ve tanıyamıyoruz, dinliyemiyoruz onları...

ama türkiyede blues tınılarını, ezgilerini olabildiğince şarkılarında barındırmaya çalışan gruplar var... örneğin duman, blues tınılarını hafifte olsa hissedebilirsiniz

Yorum

ankara'da kingus blues band var. sağlam çalıyorlar. öneririm...

Yorum

Merhabalar,
        Sana Türkiye'de tek geçebilceğim bir blues grubu vardı çünkü onlar ilk kurulan blues grubuydu ve müzik yetenekleri tartışılmazdı ne yazıkki grubun üyelerinden Yavuz çetin 'in intihar etmesi sonucu bir daha çalmadılar Blue Blues Band bence en iyisi o tabi...Göreceli bir kavram ben fikrimi sundum

Yorum

beterpan isimli üyeden alıntı Mesajı göster
          ankara'da kingus blues band var. sağlam çalıyorlar. öneririm...
          nerde çalıyolar?

Yorum

geçen perşembe ankara'da studio live dip'te boogie people'ı dinledim. ellili yaşlarda bir gitarist olan mehmet ali acet ve beş kişilik grubu canavar gibi blues rock, rock'n roll, boogie ve texas blues çalıyorlar. üstelik grupta kimse efekt kullanmıyor. sadece gitar ve klasik amfiler (mehmet ali acet düş gibi bir fender super reverb kullanıyor). ve sonuçta inanılmaz sert, cayır cayır tonlarla çalan bir grup. o kadar sıkı bir grup ki, bir sürü canavar gibi cover yapmışlar. yıllardır dinlediğim bir sürü şarkıyı ilk kez dinlemiş gibi oldum. türkiye'de bir grubun bu kadar iyi çalacağına rüyamda görsem inanmazdım...

Yorum

cameL isimli üyeden alıntı Mesajı göster
              nerde çalıyolar?
              kingus blues band'i en son odtü şenliklerinde dinledim. sürekli çalıp çalmadıklarını bilmiyorum.

buyurunuz myspace sayfaları:
              http://www.myspace.com/kingusbluesband

Yorum

İzmirde Yolu acık bi Blues grubu var isimlerini unuttum aklıma gelince paylaşıcam (:

Yorum

Tabii ki Asım Can Gündüz.
                  Video paylaşım sitelerinden canlı performanslarını dinleyiniz.

Yorum

Yavuz Çetin

Yorum

yavuz çetin ve blue blues band.

Yorum

http://www.myspace.com/moejoeistanbul

Yorum

Ben istiyorum bir tane kurmak Olur da becerebilirsem yazarım buraya

Yorum

Yavuz Çetin tarihe altın harflerle geçti zaten(bkz:lakabı)
                            Daha önce denildiği gibi Lackawanna güzeldir. Boogie People'u Mehmet Ali Acet iyi yönetiyor ve yönlendiriyor. BlueSaintBand'da iyidir.

Yorum

blue scar veya blues car var(dı sanırım)
                              tek grup ama ismi biraz kelime oyunlu iki anlama da geliyor
                              gitar hocam sezer yurterinin grubuydu dağıldılarmı bilmiyorum son zamanlarda haberleşmiyoruz ama umarım dağılmamışlardır...

Yorum

Ankara'dan Inadina Blues var. Sözsüz blues icra ediyorlar, isimdeki "inadina" da buradan geliyor; gerci vokal katildi aralarina deniyor son zamanlarda ama uzun zamandir dinleyemedim, kesin bir bilgim yok.
                                (Gitar = Emre Alp
                                Bas Gitar = Semih Ertuğrul
                                Davul = Oğuzhan Gürs)
                                Yine Ankara'dan blues-rock yapan gruplar var, Blues Makers ve Falsetto Trio gibi. Son zamanlarda blues'a agirlik veren, az da olsa mekanlar acildi, bu gruplari oradan takip edebilirsiniz.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                                Initializing Tabs & loading Content...
                                Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                                X