Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Gary Moore

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• 00GuitaR00
    replied
    Saygıyla anıyoruz.

Yorum bırak:

• mcyardi
    replied
    LanetLi isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Asım Can Gündüz ün " Gönlümdeki acın silinmedi" şarkısını dinleyin sonrada Still Got the blues u dinleyin ve daha sonra bu iki şarkının çıkış tarihlerine bakın sonrada G. Moore abimize yazıklar olsun sana diyin
    Eskiden yazılmış bir yorum ama mâlum Gary Moore abimiz vefat etmiş ve ben de bu yoruma rastlamışken söyleyeyim. Çıkış tarihlerini nereden araştırdınız acaba bilmiyorum ama biraz daha araştırılsaydı görülücekti ki Asım Can Gündüz abimiz bu şarkıyı (ek bilgi olarak vereyim vefat eden annesine yaptığı ikinci albümdeki şarkıdır.) Still Got The Blues üzerine Türkçe söz yazarak çıkarmıştır. Amacım kavga, dövüş çıkartmak değil zaten çok eski bir yorum ama görenlerin yanlış bilgilenmemesi adına söyleyeyim dedim.
    İyi müzikler.

Ayrıca Gary Moore'un toprağı bol olsun, nur içinde yatsın.
    Son güncelleyen mcyardi; 30-04-2011, 20:46.

Yorum bırak:

• acdcandemir96
    replied
    Kendisi Blues ve Hard Rock'ı karıştırıp yeni bir akım yaratmış bir gitarist bence. Keşke onu daha erken tanısaydım. Bir arkadaşım onun anısına facebook'ta bir şarkısını paylaştı (Walking By Myself). Kendisi tam bana hitap eden bir parçadır. Bu büyüğümüzü de bu şekilde tanımış oldum.

Yorum bırak:

• Dante1903
    replied
    Huzur içinde uyusun..

Yorum bırak:

• hangmanfred
    replied
    R.İ.P Gary Moore

Yorum bırak:

• BillyJoe
    replied
    Çok büyük bir adamdı.:'( Nur içinde yatsın.

Yorum bırak:

• frusciante_
    replied
    Bir yıldız daha kaydı, huzur içinde yatsın.

Birçok insanı gitara aşık eden o sihirli melodi;

http://www.youtube.com/watch?v=4O_YMLDvvnw

Yorum bırak:

• togidevil
    replied
    Rest in peace Gary

Yorum bırak:

• yigit20
    replied
    Bende dün vikipedia'dan sayfasına bakarken ölüm yılına birden dün olduğunu gördüm şaşırdım acayip. Bıraktığı şarkılar onu bayağı bir yaşatacak cinsten zaten rahat olsun.

Yorum bırak:

• Mr.MH_
    replied
    Yaşayan en iyi bluesculardan biriydi. R.I.P Gary Moore

Yorum bırak:

• ynx
    replied
    Kendisi elbet bizim gibi gitaristler için her daim isik tutacaktir. Ruhun sad olsun Gary Moore! Rest in peace!

Yorum bırak:

• bora_man
    replied
    Gitar çalmaya başlama sebeplerimden olan,gitardan her sıkıldığımda elime tekrardan almamı sağlayan büyük usta yaşamını yitirmiş.Toprağın bol olsun.

Yorum bırak:

• oziwan
    replied
    Still Got the Blues'dan başka düzgün bi iş yapmamış gitarist.
    Ben ekşi sözlükte de Gary Moore için yapılmış buna benzer yorumlara rastladım.Bu adamın nesini beğenmiyorlar anlamış değilim.Tamam teknik olarak Vai'nin Malmsteen'in çok gerisinde ama teknik herşey değildir.Duyguda çok önemli...

Yorum bırak:

• LanetLi
    replied
    Still Got the Blues'dan başka düzgün bi iş yapmamış gitarist.
    Asım Can Gündüz ün " Gönlümdeki acın silinmedi" şarkısını dinleyin sonrada Still Got the blues u dinleyin ve daha sonra bu iki şarkının çıkış tarihlerine bakın sonrada G. Moore abimize yazıklar olsun sana diyin

Yorum bırak:

• Bombula
    replied
    Arkadaşlar bu arada eklemek istediğim birşey var.Gary Moore'un müziğini en genel olarak iki türe indirgeyebiliriz.Rock (Hard Rock) ve Blues.Şurası ilginçtir ki içinde Blues geçen her parçası bildiğimiz Klasik Blues kalıbında değildir ve bildiğimiz Blues ile de alakası yoktur.Mesela bir Ballad olan Still Got the Blues kesinlikle kalıp olarak Blues değildir fakat teması buhran ve efkardır ki Blues teriminin de kelime anlamlarından biri efkardır.

Yorum bırak:

Unconfigured Ad Widget

Collapse
Initializing Tabs & loading Content...
Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
X