Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Gary Moore

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Gary Moore

4 nisan 1952 kuzey irlanda doğumlu blues ve rock ustası albümünü aldığım nadir adamlardan biri
    siz ne düşünüyorsunuz bu üstad hakkında

(bu konu vardı sanki eskiden silinmiş sanırım )

Düzenleyen - Santino on 28/07/2007 14:58:21

vallahi komşum gitara başlamamı sağlayan adam still got the blues la ve empty rooms la beni gitar manyağı yaptı

Yorum

Bence de çok tatlı tonda sololarıyla hoş müzik yapıyor.

Yorum

hem bu kadar güzel çalan hem de bu kadar güzel sesi olan başka kim var,bu açıdan büyük bir isim bence,aklıma gelen stevie ray vaughan var bu ikisinin de olduğu bir müzisyen

Yorum

Still Got the Blues'dan başka düzgün bi iş yapmamış gitarist.
          Bence çok yanlış düşünüyorsun.Tekrar tekrar dinlediğim harika parçaları var.İşte bazıları:

Parisienne Walkways: Muazzam bir solo kısmı var.Mutlaka dinlemek gerek...

Spanish Guitar: Çok yumuşak, hoş bir parça...

Still in love with you: Aşk acısı çekenlere muazzam bir parça...

One Day: Bir gün belki diyenlere..Still got the blues kadar buhranlı bir alt yapısı yok fakat bu parçada hep hüzünlenirim nedense..

With Love (Rememder): Koltuğunuza oturun ve geçmişe dalıp gidin..

Story of the blues: Gary Moore'un blues tanımı.
          Everybody knows what the blues is all about.(Herkes Blues'un ne olduğunu bilir)
          It's a pain you can't live with.(Bir acıdır yaşanılası olmayan..)
          It's a woman you can't live without.(Bir kadındır Onsuz yaşanmayan..)

Midnight Blues: Uyuyamayanlara...
          It's the darkest hour (En karanlık saati..)
          of the darkest night. (En karanlık gecenin..)
          It's a million miles (Milyonlarca mil uzaktır..)
          from the morning light.(Gün ışığından..)
          Can't get no sleep. (Uyuyamıyorum)

The Loner: Yalnız adamın içli parçası...Bir enstrumental parçada yalnızlığın ne olduğunu hissediyorsunuz.Umudu hissediyorsunuz.

The Messiah Will Come Again: Yine enstrumental yine harika..

Surrender: 10 dakikalık uzun bir parça ama vaktin nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz.Araba kullanırken dinlemekten çok hoşlanıyorum.Uzun yol parçası.Dikkat dağıtmıyor ve çok güzel..

Always Gonna Love You: Sözleri çok güzel..Yeri doldurulamayan sevgiliye..

Song For Donna: Uzunca bir süre kafamın içinde söyleyip durdum.İnsanı kendisine esir eden bir parça.

Oh Pretty Woman: Çok kıvrak neşeli bir parça.

Birçok kişinin olduğu gibi benim de Gary Moore ile tanışmam Still got the Blues parçası ile oldu.Tabii ki harika soloların olduğu 6 dakikalık uzun versiyonundan bahsediyorum.Daha sonra Parisienne Walkways parçasına esir oldum.Bununda 7 dakikalık uzun bir versiyonu var.Elektro gitarda solo kavramı deyince her zaman ilk aklıma gelen parçalardan biri bu parçadır.

Velhasılı arkadaşlar bence Gary Moore sıradan bir müzisyen değil.Herkesin mutlaka dinlemesini tavsiye ederim.Herkes kendinden birşeyler bulacaktır.

Yorum

Bombula çok güzel söylemiş, hatta benim yazacağım listenin tamamen aynısını yazmış... Eklemem gereken birşey var yalnız, son 2007 de çıkmış olan "Close As You Get" albümünde eskiyi aradığımı belirtmeliyim...

Yorum

Arkadaşlar bu arada eklemek istediğim birşey var.Gary Moore'un müziğini en genel olarak iki türe indirgeyebiliriz.Rock (Hard Rock) ve Blues.Şurası ilginçtir ki içinde Blues geçen her parçası bildiğimiz Klasik Blues kalıbında değildir ve bildiğimiz Blues ile de alakası yoktur.Mesela bir Ballad olan Still Got the Blues kesinlikle kalıp olarak Blues değildir fakat teması buhran ve efkardır ki Blues teriminin de kelime anlamlarından biri efkardır.

Yorum

Asım Can Gündüz ün " Gönlümdeki acın silinmedi" şarkısını dinleyin sonrada Still Got the blues u dinleyin ve daha sonra bu iki şarkının çıkış tarihlerine bakın sonrada G. Moore abimize yazıklar olsun sana diyin

Yorum

Ben ekşi sözlükte de Gary Moore için yapılmış buna benzer yorumlara rastladım.Bu adamın nesini beğenmiyorlar anlamış değilim.Tamam teknik olarak Vai'nin Malmsteen'in çok gerisinde ama teknik herşey değildir.Duyguda çok önemli...

Yorum

Gitar çalmaya başlama sebeplerimden olan,gitardan her sıkıldığımda elime tekrardan almamı sağlayan büyük usta yaşamını yitirmiş.Toprağın bol olsun.

Yorum

Kendisi elbet bizim gibi gitaristler için her daim isik tutacaktir. Ruhun sad olsun Gary Moore! Rest in peace!

Yorum

Yaşayan en iyi bluesculardan biriydi. R.I.P Gary Moore

Yorum

Bende dün vikipedia'dan sayfasına bakarken ölüm yılına birden dün olduğunu gördüm şaşırdım acayip. Bıraktığı şarkılar onu bayağı bir yaşatacak cinsten zaten rahat olsun.

Yorum

Rest in peace Gary

Yorum

Bir yıldız daha kaydı, huzur içinde yatsın.

Birçok insanı gitara aşık eden o sihirli melodi;

http://www.youtube.com/watch?v=4O_YMLDvvnw

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse