Duyuru

Collapse
No announcement yet.

"Benim Kayıtlarım" BÖLÜMÜ KURALLARI

Collapse
Bu konu kapandı.
X
Bu sabit bir konudur.
X
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• "Benim Kayıtlarım" BÖLÜMÜ KURALLARI

Arkadaşlar, "Benim Kayıtlarım" bölümümüze ait kurallar oluşturuyoruz. Son zamanlarda bu bölüm oldukça kirlendi. Bunun sebebi de aslında keskin kuralların olmayışı.

Demolarına yorum almak isteyen, grubunun veya kendi kişisel çalışmalarını tanıtmak isteyen üyelerimizin kuralları dikkatle okumaları rica olunur!

1- "Benim Kayıtlarım" bölümü sadece yaptığınız demo çalışmalar ve kayıtlar içindir. Eğer sadece "grubunuzu" tanıtmak istiyorsanız, bir üstteki "Amatör Müzik Grupları" bölümüne başlık açmalısınız.

2- Bu bölüme asılacak kayıtların stadartı mp3 veya diğer bilinen ses formatları şeklinde olmalıdır. Çalıp videoya kaydettiğiniz enstruman veya vokal performanslarınızı yeni açılan Benim Videolarım" bölümüne asmalısınız.

3- Başlık açarken, grubunuzun veya sizin isminiz/üye isminiz ve şarkı ismi şeklinde bir formatı benimsemelisiniz.

Örneğin; "Yepyeeeeeeennnnniii bestem huzurlarınızdaaaaa" şeklinde bir başlık yanlış bir başlık biçimidir. Bu tip başlıklar direk silinip, üyenin karnesinde gerekli düzeltme yapılacaktır.

Doğru başlık formatı; "İsim/Grup İsmi/Üye isminiz - Şarkı/Demo İsmi" şeklinde olmalı.

Örnek : Eternalcry - Uyku

Eğer yaptığınız kayıt başka bir müzisyenin eseri ise seçmeniz gereken başlık formatı; "İsim/Grup İsmi/Üye isminiz - Şarkı/Demo İsmi (Eserin sahibi müzisyenin/grubun adı)" şeklinde olmalıdır.

Örnek : Dawnfall - Yak Bizi (Whisky)

Ayrıca bir başka başlık formatı da "İsim/Grup İsmi/Üye İsminiz - Demo Çalışmalar" şeklinde de olabilir. Eğer yapmış olduğunuz ve yapacağınız çalışmalar hep tek başlık altında görmek isterseniz böyle bir başlık açmanız daha uygun olacaktır.

4- Bu bölüme her çalıp kaydettiğiniz, çok kısa çalışmaları asmayınız. Bu bölüm, üzerinde belli zaman uğraşılmış, emek verilmiş demo kayıtlarınıza yorum almak içindir. Çok hızlı çalabildiğiniz gitar sololarınızı gösterip, egonuzu pompalamak için değil! (Bkz.Madde-2)

5- Bu bölümdeki açılan başlık içeriklerinde mümkünse kayıt aşamasındaki her ayrıntı belirtilmelidir.

Örneğin;

-Kayıtta kullanılan ekipmanlar (marka/model),
    -Kayıtta bulunan müzisyenler ve hangi sıfatla kayıtta bulundukları,
    -Ziyaretçilerin parçanızı rahatça dinleyebilmesi için bir veya birden çok yükleme linki...vs (Bkz.Madde-6)

6- Buraya asacağınız demo çalışmalarınız için mygitar.com dışında sitelerden linkler verebilirsiniz. Bunun için rapidshare,4shared...vs gibi çeşitli alternatifleri kullanabilirsiniz.

7- Bu bölüme astığınız demolarla ilgili yorum alırken kişisel tartışmalara girmemelisiniz. Yorumunuzu alıp, eğer yanlış olduğunu düşündüğünüz eleştiriler varsa onlara saygı çerçevesinde cevap vermelisiniz.

8- Bu bölüme "cover" parçalar asarken telif haklarıyla ilgili bütün problemler "cover"ı asan üyeye aittir. Moderatörler, bu tip problemlerde, asılan "cover"ı siteden kaldıracaktır.

9- "Benim Kayıtlarım" bölümüne her başlık açan üye,üstte yazılan kuralları benimsemiş ve kabul etmiş sayılır.

10- "Benim Kayıtlarım" bölümünün kuralları tartışmalar sonucunda her an yenilenebilir ve değiştirilebilir.Bu kuralları takip etmek üyelerimizin de sorumluluğundadır.

Not: Yukarıdaki belirtilen format ve kurallara aykırı başlıklar zaman içerisinde temizlenecektir.
    Son güncelleyen shnicx; 17-04-2009, 22:21.

Unconfigured Ad Widget

Collapse
Initializing Tabs & loading Content...
Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
X