Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Sokak hayvanlarına daha duyarlı olalım

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Sokak hayvanlarına daha duyarlı olalım

Öncelikle merhabalar,
    Sizlere bugün tanık olduğum bir olayı anlatarak konuya girmek istiyorum.

Öğlen vakitleri Marketten alışverişimi tamamlayıp, eve doğru yol almıştım ki 25-27 yaşlarında adamın biri sokak kedilerini kuyruklarından bağlamış uzaktan taş atıyordu yanında da küçük bir çocuk vardı (yuh!) E bende doğal olarak Kendimde tepki gösterme ihtiyacı hissettim. Ne yaptığını zannediyorsun dedim, aldığım cevap daha bir trajikti "Sanane onlar benim kedilerim seni ilgilendirmez" oldu sokaktan günde 3-4 tane kişi ya geçer ya geçmez. Tabi biraz tartıştım daha sonra kedileri bırakıp apartmandan içeri girdiler. Bende eve doğru yürümeye devam ettim.

Kediler birkere sokak kedisiydi, Hayır onu geçtim kendi beslediği bir hayvana bile böyle işkence etmeye hakkı yok!

Üstelik yanındaki çocuğada ne kadar kötü örnek olduğunun farkında değil.

Dünyadaki seri katillerin %90 dan fazlası hayvanlara işkence eden ve hatta öldürenlerden çıkıyor.

Lütfen bu konuda daha duyarlı olalım izin vermeyelim bunun bir SUÇ olduğunu da belirtmek istiyorum.

Özellikle çocuğunuz, Kardeşiniz ve küçüklerimize hayvanlarında canının yanabileceğini, onlarında yaşama hakkı olduğunu anlatalım.

Bu konunun çok önemli ve ciddye alınması gerektiğini düşünüyorum.

Teşekkürler,
    Melek.

doğaya ve diğer tüm canlılara saygılı olmalıyız. hayvanları çok seviyorum. bu konuyu açtığın içn teşekkürler.

Yorum

Keşke gördüğünde 2 taş atsaymışsın adama.Hissetsinler nasıl birşey.

Yorum

RockSign isimli üyeden alıntı Mesajı göster
        Keşke gördüğünde 2 taş atsaymışsın adama.Hissetsinler nasıl birşey.
        O adamdan ne farkın kalır ki o zaman.
        Yalnışı yalnışla düzeltemessin ki.

Ama bir ara düşünmedim de değil yani.

Yorum

Hayvanlara kötü davranılması konusunda çok hassasımdır. Öyle bir durum olduğunda büyük küçük dinlemem sen yine iyi dayanmışsın :approve:.

Yorum

Sokakta yaşayan hayvanlar ne yazık ki sürekli böyle işkencelere maruz kalıyor.Kediler, köpekler, kuşlar bu sıcakta yeterince işkence çektikleri yetmiyormuş gibi birde insanlar tarafından taciz ediliyor hatta öldürüyorlar.Daha önceden sokakta kalmış bir yavru kediyi eve almıştım (kaçtı gerçi) Yapabilenler bence bunu yapmalı.Yapamasak bile bir tas su bir tas yemek bırakmalıyız küçük dostlarımız için.

Yorum

bu sadece taş atmış. bir haber sayfasında bacaklarından kesmişler kediyi. kedi daha yavru. uyarmak yetmez ki bu acımasızlara...

Yorum

Kedileri hiç sevmem. Ama Eskişehirde belediyenin ilaçlayıp saldığı bol bol şeker küpü köpeklerimiz var. Mütemadiyen mıncıklıyoruz.

Yorum

yuhuland isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                  Öncelikle merhabalar,
                  Sizlere bugün tanık olduğum bir olayı anlatarak konuya girmek istiyorum.

Öğlen vakitleri Marketten alışverişimi tamamlayıp, eve doğru yol almıştım ki 25-27 yaşlarında adamın biri sokak kedilerini kuyruklarından bağlamış uzaktan taş atıyordu yanında da küçük bir çocuk vardı (yuh!) E bende doğal olarak Kendimde tepki gösterme ihtiyacı hissettim. Ne yaptığını zannediyorsun dedim, aldığım cevap daha bir trajikti "Sanane onlar benim kedilerim seni ilgilendirmez" oldu sokaktan günde 3-4 tane kişi ya geçer ya geçmez. Tabi biraz tartıştım daha sonra kedileri bırakıp apartmandan içeri girdiler. Bende eve doğru yürümeye devam ettim.

Kediler birkere sokak kedisiydi, Hayır onu geçtim kendi beslediği bir hayvana bile böyle işkence etmeye hakkı yok!

Üstelik yanındaki çocuğada ne kadar kötü örnek olduğunun farkında değil.

Dünyadaki seri katillerin %90 dan fazlası hayvanlara işkence eden ve hatta öldürenlerden çıkıyor.

Lütfen bu konuda daha duyarlı olalım izin vermeyelim bunun bir SUÇ olduğunu da belirtmek istiyorum.

Özellikle çocuğunuz, Kardeşiniz ve küçüklerimize hayvanlarında canının yanabileceğini, onlarında yaşama hakkı olduğunu anlatalım.

Bu konunun çok önemli ve ciddye alınması gerektiğini düşünüyorum.

Teşekkürler,
                  Melek.

Aynı durumda ben olsaydım iş tartışmaya gitmezdi.Ağzımı bile açmadan dövmeye başlardım diye tahmin ediyorum..

Yorum

faith90 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                    bu sadece taş atmış. bir haber sayfasında bacaklarından kesmişler kediyi. kedi daha yavru. uyarmak yetmez ki bu acımasızlara...
                    bu haberi bende okumuştum. nasıl bir insanlık anlayamıyorum. nasıl bir zevk duygusu ya da. cahillikten öte birşey değil.

Yorum

O haberi ben de gördüm.

Satanist diye çamur attıkları insanlar o tiplerin yanında bücür kalır. İnsanın insanı öldürmesi, insanın hayvanı öldürmesi kadar incitmiyor beni. Doğanın işleyişinde hayvanların birbirleriyle çekişmesi ve adaptasyondan, göçlerden ötürü kapışmaları olabilir, bu oldukça normal ve adı üstünde doğal bir şey iken insanların bu hayvanlara karışıp amaçsızca zarar vermesi kadar kalleşçe bir şey yok. Yahu küçücük kedinin sana ne zararı var. En az altı-yedi katısın hayvancağızın, bir pssst de gitsin çok rahatsız ediyorsa.

Umuyorum, Predator gibi bir yaratık gelir de ormanda avlananlara gider bir ne yapıyorsun baba der, el atar. O bile silahsızları öldürmüyor. Eh..

Yorum

Ben yine bir başka hayvan olan b.c. rich e bile o kadar kötü davranmıyorum

Yorum

Strangers isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                          O haberi ben de gördüm.

Satanist diye çamur attıkları insanlar o tiplerin yanında bücür kalır. İnsanın insanı öldürmesi, insanın hayvanı öldürmesi kadar incitmiyor beni. Doğanın işleyişinde hayvanların birbirleriyle çekişmesi ve adaptasyondan, göçlerden ötürü kapışmaları olabilir, bu oldukça normal ve adı üstünde doğal bir şey iken insanların bu hayvanlara karışıp amaçsızca zarar vermesi kadar kalleşçe bir şey yok. Yahu küçücük kedinin sana ne zararı var. En az altı-yedi katısın hayvancağızın, bir pssst de gitsin çok rahatsız ediyorsa.

Umuyorum, Predator gibi bir yaratık gelir de ormanda avlananlara gider bir ne yapıyorsun baba der, el atar. O bile silahsızları öldürmüyor. Eh..
                          Kesinlikle katılıyorum.Hayvanlara acıdığım kadar insanlara acımıyorum.Kimseye zararı olmayan hayvancağızları zevk için katlediyorlar.Nasıl bir zevkse.Umarım bunları yapan insanlarda aynı acıları çekerler..

Yorum

Çevremizde yeni yetişenleri uyarmakla başlamalıyız.

yasal düzenleme olmalı dövsen günde kaç adam döversin bitmezler.

Yorum

Böyle bir konun açılması beni çok mutlu etti sonuna kadar arkandayım.Savunmasız bir hayvana taciz kabul edilemez.Saçmalıktır insanların nasıl böyle eğlendiklerinide anlamak açıkcası zor.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                              X