Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İnsanları anlayamamak

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• İnsanları anlayamamak

Çok sevdiğim mygitar ailesi ;
    Çoğu zaman bütün dertlerimi unuttuğum ve hayatta yapmaktan zevk aldığım az sayıda şeyden biri olan gitar konusunda hiç sıkılmadan okuyabildiğim tek forum.Bu konuya ilk defa yazıyorum.

Öncelikle içinde bulunduğum durum beni tamamiyle dağıttı, o yüzden saçmalama ihtimalim çok fazla.Konu her gencin ortak derdi gönül meselesi.
    Uzun süren ve uğrunda sevdiğim pek çok şeyden vazgeçtiğim (eski) sevgilim tarafından terkedildim.Hem de ortada hiç neden yok iken.Diyebilirsiniz elbet bir neden vardır diye. Elbet vardır ama gerçeği söylemeden hayatımdan çıkıp gittiği için bir kaç gündür toplayamıyorum kendimi.Başlığa neden anlayamamak yazdığımı anlatmak isterim.Her şeyin çok ama çok iyi gittiği, çevrede kıskanılan bir çift iken 10 dakikadan fazla ayrı kalamazken bir anda "telefonda" yapamıyorum, yürümüyor ,BİTTİ
    gibi insanın canını çok acıtan üç kelime duymak ne kadar ilginç.Düşünüyorum , hata yapmış olmalıyım diyorum , bir türlü nerde hata yaptığımı bulamıyorum.İki gün önce gözlerimin içine bakıp "Seni Seviyorum" diyen bir insan nasıl olurda ayrılmak ister? Ve ben durumu kurtarmaya çalıştıkça neden canımı daha çok yakacak cümleler sarfeder? Düşünüyorum aylarca çok büyük bir yalana mı maruz kaldım acaba? Birisinin kalbiyle duygularıyla bu denli oynanması hangi ahlak kuralına onuda geçtim hangi vicdana sığar? En ufak bir neden vermeden öylece çekip gitmek ve giderken canımın yarısını götürmek Çok dertliyim. Çıkışı bir türlü bulamıyorum.Dengemi kaybettim ve bu gidişle işimi de kaybedeceğim.Daha da kötüsü güven duygumu kaybettim.Herkesin birbirine zarar vermeye çalıştığı bu dünyada kime güveneceğimi şaşırdım. Sizce artık insanları düşünmek yerine , iyi birisi olmak yerine , menfaati için herkese herşeye zarar veren insanları kullanıp atan duygusuz bir insan mı olmalıyım?Duygusuz bir insan ne kadar müzisyen olabilir ya da ?

Yeni birini seviyordur, aldatmış olmamak için aniden ayrılmıştır. Nedeni bazen kendileri de bilmez. Karşıdaki üzülebiliyorsa yokluğa kendilerine bir puan daha verirler. Ego meseleleri, gömlekçilik.

Kafandaki sorulara kendi kendine cevap vereceksin belli bir zaman sonra. O zaman iyileşeceksin. Ayağını daha sağlam atacaksın belki.

Yorum

Jables Dostum senin yaşadıklarını ben de yaşamıştım bir ara. İlkimdi, daha dün gözlerime bakarken gözlerinin içi küçülen birinin bana ertesi günü "burada bitirelim" demesi ne 9-10 ayı, 1,5 yıldır beni harap etmişti. Çok zordu, kimse anlamıyordu beni. Onu görebilmemek için okula gitmiyordum, yemek yiyemiyordum, saçlarımı yoluyordum... Çok zordu. Psikoloğa kadar götürmüştüler beni. Bazı tavsiyeler vermişti, işte aklına gelince başka şeyler düşün, alışırsın diye. Ama alışamadım, halen alışık değilim aradan 1,5 yıl geçmesine rağmen. Sırf ondan uzak olabilmek için yurt dışına gittik, liseyi burada okumaya karar verdim.

Kardeşim bak, Azerbaycanca da bir söz vardır, "Herkes yahşi men yaman, harkes buğday men saman" diye. Alçak gönüllü olmak çoğu zaman insanı ezdiriyor ama inan 1000 kişiden 1 tanesi olsun, o seni anlıyor, ve sonuna kadar. İnsanlar günden güne değişiyor, ama insanın değeri aynı kalıyor.

Alışırsın diyeyim, biliyorum onu her düşündüğünde kalbin acıyor, gözlerin yaşarıyor ama alışıyorsun belli bir zaman sonra. Aklına geliyor yine, belki üzülüyorsun ama kalbini acıtmıyor artık.

Bu normal bir şey aslında. Aşk düşünme hücrelerinin 2'ye bölünmesini sağlıyor. Hem kendini düşünüyorsun hem O'nu. Ayrıldığın zaman üzülmenin nedeni de bu zaten, hani sigaraya başlarsın bırakamazsın ya, işte aynı böyle...

Sen altın olduktan sonra sana ister çamur atsalar altınsındır, altın kalacaksındır. Değerini elbet birgün anlarlar. Yüzüme bile bakmak istemeyen insan şimdi eskileri hatırladığını ve beni özlediğini söylüyor. Gülüyorum, kaybeden ben değilim kardeşim, kaybeden o.

Kafaya takma diyemem ama unutma hiçbir zaman aşık olup ayrılan sen değilsin, acı çekip ağlayan sen değilsin. Dünya üzerinde 6 milyar insan varsa, eğer bunların 2 milyarı severken ayrıldıysa, ki halen daha yaşıyorsa düşün ki yalnız değilsin. Onlar alıştı sen de alışırsın...

Unutmanın kolay yolu, bittiğini kabullenmendir, "evet bir ilişkimiz vardı, ama bitti." diyebilmendir

Aşk zordur, bittiğinde acıtır ama alışır insan...

Hoşça Kal...
      Son güncelleyen flightsim; 24-05-2011, 11:21.

Yorum

Anlatacak birşeyin yoksa müzik yapamazsın, duygusuzlaşmak ta buna neden olur, ancak senin derdin herkesin yaşadığı veya illa ki yaşayacağı olaylardan biri, istisnasız... Yani bu konuda yalnız değilsin. Ben de dahil, her aşk yaşayan insan aldatmış, aldatılmış, senin yaşadıklarını yaşamıştır. Acısını çekip zamana bırakmak en iyisi, bu arada bir süre kendini işe ve gitara daha çok ver, arkadaşlarınla takıl, asla içine kapanma, yoksa yaşadıklarını kafanda büyütür çok daha çıkılmaz noktalara ulaşmak için kendine yol açabilirsin.

Kesin olan şey, o sana birşeyleri anlatmadı, sakladı, birileri onu kandırdı, biri sizi kıskandı belki de. Ya da senin için normal olan ama ona dayanılmaz gelen bir şeyin devam etmesine katlanamadı ve söyleyemediği için ayrıldı. Artık bunlar önemli değil.

Aşk bir hastalıktır ve doktorlar tarafından da böyle olduğu ispat edildi. Artık "iyileştin" ve bence özgürlüğün tadını çıkar. Merak etme bir aşk virüsü yine seni vuracak. Söylediğim şeyler klişedir, ama gerçektir. Bu yaşadıklarının birazını bile yaşamak isteyen insanlar var etrafında, ama farkında değilsin: Yani, sevmek, sevilmek, terkedilmeki acısını çekmek ve yeni bir sevgili bulmak gibi acı ve tatlı duyguları yaşamamış bazı insanlar sana gıpta ediyor.

Şu an çok sıkıntılı bir dönem geçirdiğini biliyorum, ancak en iyisi şu anda hissettiklerinin tam tersine, çık, dolaş, arkadaşlarınla takıl, işine konsantre ol, gitarının sesini aç ve keyif yap!

İnsanlığın en büyük savaşı kendisiyledir. Kendini yenebilirsen herşeyi yapabilirsin.

Müzikle kal.

Yorum

Sana acilen yeni bir ilişki lazım.

Yorum

Zamanında "burada bitirelim" diyen taraf olarak olasılıkları yazayım.Uzun süredir düşünüyor,fakat seni kırmamak için ayrılmayı dile getirememiş olabilir.Ki bana da olan buydu.Kendince problemleri olabilir.

****,insan psikolojisi çok hızlı değişebilen bir olgudur.Bi sabah kalkmıştır,pof,sevmiyordur.Çok detayına inemezsin,sadece odur.

Unutmaya falan çalışma.Alışmaya çalış sadece.Hayat güzel,kimsenin mutlu olmak için üçüncü tekil şahıslara ihtiyacı yok.Çık gez,dolaş.Yaşa işte.

Yorum

Arkadaşlar diyeceklerini demiş, ama yine de ekleme yapalım.

Çivi çiviyi söker, unutma.

Yorum

Selamlar

Öncelikle bu cesur paylaşımından ötürü seni kutlarım , üzüntünü paylaşmak isterim ama biliyorum ki paylaşamam. Kadınlar tuhaf yaratıklar. Sana küçük bi dost tavsiyesi, madem bukadar büyük bir yüreğin var, o yüreği teslim edeceğin kişiyi doğru seçeceksin, başkası vardır veya yoktur bu seni hiç bağlamasın, bir kadın bitti diyorsa dönüp arkana dimdik yürüyüp gideceksin, o saatten sonra sen değil o süşünsün.Şu an senin ne istediğini görebiliyorum aslında. Bir açıklama bekliyorsun, ama inan bana bu beklediğin şey değil, bu açıklama sadece ona yediremediğinden ötürü kendine yapılacak küçük bir teselli. Onun sana dönmesini istiyorsun sürekli, açıklamalar karın doyurmaz. Birşey bittiyse bitmiştir. Acımasızca ve zalimce geliyor sana, hem de durup dururken diyorsun, nasıl yaptı bunu bana. Nasıl gidebildi bukadar severken

Bak sevgili dostum hepsi geçecek, en güzel ilaç zaman, gün gelecek iyiki bitmiş diyeceksin , bunun sana şimdi kaybettirdiğini düşünüyorsun, lakin asıl şu anda çok büyük bir tecrübe puanı kazandın

Tahmin edeyim hayatında ondan başka hiçbirşey yoktu, o varsa işler iyiydi, o varsa hayat güzeldi diye düşünüyorsun, ama o yokkende hayattaydın, sadece artık onsuz bir pencere düşünmen gerekecek, bir kaç rengi söküp atman gerekecek, bence sen bunu gerçek anlamda başarırsın.

Şimdi şunu yap; hiçbirşey düşünme!! şimdi bunun zamanı , odaklanma , odak noktanı kes, kapat gözlerini aç sert birşeyler sök içindekileri, bırak giden gitsin, ne yaparsa yapsın, bu senin hayatın ve gerçekten deymeyecek biri için ıskalama hayatını. Ama ona değer diyorsun deymeyecek biri değil diyorsun içinden onu tanıyorum ben biz böyle değildik diyosun. Şimdi söyle kendine '' beni sevmeyeni ben hiç sevmem'' ama beni sevdiğini söyledi diyorsun, defalarca duydum ondan bunu diyorsun. Şimdi onun seni sevmediği gerçeğini kabul et. Eğer bu gerçeği kabul edersen yolu yarılamış olacaksın.

Bu hemen olmayacak , ama zamanla olacak.. lütfen buna inan, bırak gideni , bak kendine bi, şimdi git bi aynaya bak, sen tanrının en büyük mucizesisin, senden 1 tane daha yok bu hayatta, hergün daha iyisini yapmaya çalış kendin için, öyle bir dünyaki burası bir kapı kapanırsa inan bana çok daha iyi bir kapı açılır peşinden, hep de böyle olmuştur

Herşey düzelecek, gel yanımıza hergün hissettiklerini paylal, biz buradayız bak... elimizden gelen birşey varsa zevkle yaparız, bunaldığında gel, yaz bi mesaj anlat içindekileri, ağlayabildiğin kadar ağla kibrini söker insanın ağlamak, rahatlarsın inan buna, hepsi geçecek

Bu arada gülümsemeyi unutma , şu an içinde göğsünün ortasında sanki küçük birşey oturmuş gibi hissediyosun değilmi? Ara ara aklına gelince o küçük şey birden bütün beynine sirayet ediyor ve yoğun bir duygu fırtınası yaşıyorsun, bunu yaşadığın anda git bak aynaya ve gülümse, seni seven ne çok insan var hayatında, harika bir ailen , harika bir hayatın ve en önemlisi harika ve kocaman bir yüreğin var.

Sana enerji göndereceğim bol bol . Allah şifasını verecek . Sadece sabırlı ol inan bana hepsi geçecek

Sevgiyle Kal

Yorum

Sana yardimci olacak tek cumle;
                  herkes kendisinin doktorudur...

onsuz yasayamayacak olsan burada bu satirlari yaziyor olmazdin. O nedenle toparlanman zaman alacak ama ne kadar dibe cökersen okadar kendine zarar.
                  Agla sizla yan yak dövun sizlan icindekileri dök bir sekilde ki olmasi gereken budur ama fazlada kendini kaptirma bence....
                  Ve asla ama isini aksatma, kapitalist sistem gönul meselesine bakmaz adamin ekmegini alir elinden...
                  gecmis olsun....

Yorum

Sabah içimdekileri, hissettiklerimi buraya yazarken ne düşünmüştüm şimdi hatırlayamıyorum.Ama bunu iyi ki yapmışım , bunu anladım.

Yazdığınız her bir satırı okudukça, bir umut yeşerdi içimde.Dediğiniz gibi bunu yaşayan ne ilk insanım ne de son olacağım.Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.Zamanın ilaç olmasını umarak yoluma devam edeceğim ve bunu sizin desteğiniz sayesinde yapmış olacağım.Hayat yaşamaya değer dostlar varoldukça
                    Son güncelleyen Jables; 24-05-2011, 21:31.

Yorum

Gülümsedin ya bütün dünyalar bizim oldu şu anda bu arada çok güzel bir gülüşün var , asla kaybetme

Sevgiyle Kal

Yorum

koy ver gitsin bazen hayat **** bazıları oyun oynar onların kurbanı olmuşsun belliki

Yorum

Hiç takmana gerek yok demiyeceğim çünkü takmamaya çalıştıkça dahada üstüne üstüne gelen bir mesele.Tak arkadaşım hemde sonuna kadar.

Kendini onun yerine koy birde öyle düşün kimbilir ne olduda senden ayrıldı? Yeri geldiğinde ona hak vereceksin yeri geldiğinde ondan nefret edeceksin ama unutma her geçen gün ona olan sevgin azalacak zaman içindede unutacaksın.

Önemli olan bu süreci nasıl atlattığın.Çalışıyorsan işini kaybetmiyeceksin öğrenciysen notlarını düşürmeyeceksin v.s Çünkü seninde dediğin gibi 1 saniyede hemen herşey bitiyor.Olan sana oluyor.Biraz menfaatçi bir yaklaşım olacak ama herşeyden önce kendin gelir yani önce ben sonra o.
                          Zaten unutmayada başlamışsın yavaştan.Yeni aşklara büyük büyük yelkenler açman dileğimle

Yorum

Ne takması ya 1 kız için mahvoluyorsun değer mi saçma sapam başka bir insan için hayatını zehir etmeye değmez mantıklı düşün. Ayrıca kızın hoşlantısı geçmiştir daha ilerlemeden ayrılmak istemiştir olabilir rahat ol hayatına bak bu işleri çok ciddiye alma mantığını önde tut.

Yorum

yigit20 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                              Ne takması ya 1 kız için mahvoluyorsun değer mi saçma sapam başka bir insan için hayatını zehir etmeye değmez mantıklı düşün. Ayrıca kızın hoşlantısı geçmiştir daha ilerlemeden ayrılmak istemiştir olabilir rahat ol hayatına bak bu işleri çok ciddiye alma mantığını önde tut.
                              Bir kız dediğin o kadar önemlidir ki onun için...

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                              X