Duyuru

Collapse
No announcement yet.

YGS skandalı

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Gunslib isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte sadece konuşulanları biliyoruz
    Salt "Ateş olmayan yerden duman çıkmaz" mantığıyla hareket edersek bir yere varamayız.
    O zaman üyelerin yorumlarıyla alakalı muallak cevaplar vereceğinize konuyla alakalı mantıklı cevaplar verin de bir yere varalım di mi

Demişsin ki dersanelere bok atacağınıza konuyla alakalı somut kanıtlar ortaya koyun.Onu biz zaten çoktan yaptık arkadaşım.
    Merak ediyorum acaba bundan önce yazılan 10 sayfayı tamamen okuma zahmetinde bulundun mu?

Birgün bir arkadaşla bir konu üzerinde tartışıyorduk.Laf açıldı ve ben gayet yeterli sebeplerle ''X kişisi şöyle.'' dedim.Onun üzerine gazete okumaz-kitap okumaz tek bilgi kaynağı samanyolu kanalı olan arkadaşım bana ne derse beğenirsiniz?
    -'İspatla!'
    Ulan sen kör cahilsen ben ne yapayım?Evimdeki onlarca kitabı,gazete küpurunu,dökümanları gelipte önüne mi yığayım?(ki o an ki mevcut zaman diliminde kendisine bir açıklama yapmıştım)Ha getirsemde okuyacağın şüpheli zaten;okusanda anlayacağın şüpheli..

Şimdi değerli arkadaşım;bak bu benim yaşadığım bir örnek yalnızca.Sakın üzerine alınma.Fakat öyle aradan fırt diye fırlayıp 'yok yea kanıt yok;ispatla o zaman' demekle olmuyor bu işler.Eğer biraz zahmet edipte konuyu baştan sona okursan gerek benim,gerekse diğer arkadaşların gayet mantıklı ve yerinde açıklamalar yaptığını görürsün.Ayrıca diğer birçok forumda ve sosyal platformda da gayet mantıklı ve şüpheye yer bırakmayan analizlerin bulunduğunu görürsün.Kanıt,yalnızca görmek isteyen gözler için vardır.Oturur önce objektif kafayla eldeki tüm verileri gözden geçirirsin;sindirirsin.Fikrin oturduktan sonra varsa eklemek istediğin birşey eklersin.İtirazın varsa da eleştirirsin.O zaman senin mantığınla hareket edecek edecek olursak benimde sana şu soruyu sorma hakkım doğar:''Ben kendi tezimi öne sürdüm,kopyanın neden olabileceğini belirttim.Şimdi sende kendi tezini öne sür ve bana kopyanın neden olamayacağını ispatla.''
    Eğer öne sürebileceğin bir iddian yoksa burada yaptığın şey satır doldurmaktan başka birşey değildir;içi boştur.(bak bu iddia senin dediklerinden ortaya çıkıyor;ben demiyorum.)

Yoksa okumadan etmeden,tartışmak için gerekli donanıma sahip olmadan -savunduğun tek argümanın o dersanelere giden arkadaşlarınken;ki ussal bir açıklama bekleyen biri için gülünç derecede bir argüman;ki ayrıca bunu daha önce konuştuk fakat okumadığın için bilemezsin elbette- ''hadi iki tarafı da tutmayayım;şüpheci gözükeyim;marjinalliğimle ortama ayarı vereyim.'' diye filan düşünüyorsan kusura bakma ama ayarı yiyen sen olursun.
    'Karşısına daha sağlam kanıtlarla kimse çıkamamışmış.'
    hmmmm..
    sağlam kanıtları olan o kadar çok kişi var ki..
    fakat insanların tartışma üzerinden prestij elde etmekten ziyade doğruları aramak gibi bir dertleri olduğu için birisinin karşısına çıkma gibi bir çabaları olduğunu zannetmiyorum.

hadi bol sweep'li günler..

Yorum

• Hala "hadi ispatla" diyen arkadaşlar var, Uğur Dündar da Star Tv Ana Haberde göstermişti kanıt olarak, buyrun mod-medyan sözcüklerinin googledaki arama istatistikleri:

http://www.google.com/trends?q=mod+m...ate=ytd&sort=0

Mod-medyan ne alaka diyen arkadaşlar varsa, bu mod-medyan şifreleme yönteminin nasıl çalıştığını anlatan konu oluyor.

Yorum

• OSYM sadece optik i sunmuş. Göstersene herkesin soru kitapçığını, karaladığını. Kim şifreyi uygulamış görek. Ve bunu Herkes te görebilsin. Ama yemez. Bunu bile, sadece aday kendisi görebiliyor.
        http://www.osym.gov.tr/belge/1-12517...k-ortamd-.html

Yorum

• Bu konuyla ilgili çok kişiyle konuşup yazılan çizilen çoğu şeyi okuduğumu düşündüğümden önceki mesajları okumadım. Fazla mesaj birikmiş biraz da saldırgan bir tavır görüyorum acil cevap verme ihtiyacı hissettim bunu yazdıktan sonra önceki mesajları da okuyacağım.

Hala "hadi ispatla" diyen arkadaşlar var, Uğur Dündar da Star Tv Ana Haberde göstermişti kanıt olarak, buyrun mod-medyan sözcüklerinin googledaki arama istatistikleri:

http://www.google.com/trends?q=mod+m...ate=ytd&sort=0

Mod-medyan ne alaka diyen arkadaşlar varsa, bu mod-medyan şifreleme yönteminin nasıl çalıştığını anlatan konu oluyor.
          Evet Yılmaz Özdil'in yazısında okumuştum. İlk başta beni de hayretler içinde bıraktı ancak sonradan burada bariz bir hata olduğunu gördüm. Sağ üstten Mayıs 2011 seçilince yeterli aramanın olmamasından dolayı google bize grafik vermiyor. Ama Nisan 2011'e baktığımızda aramaların 3 Nisan'da başladığı görülüyor ki bu da sınavdan önce aratıldığı iddialarını boş çıkarıyor. Yanlışım varsa düzeltin lütfen.

Sevgili blindguardian; benim burada yaptığım şey Ösym'yi şurayı burayı savunmak değil. Sadece seviyeli bir tartışma ortamında doğruları bulmak için yorum yazdım buraya yoksa söylediğin gibi görmek istemeseydim bu kadar soruşturmazdım bu konuyu ve insanlarla tartışmazdım. Hakkımda yazdıklarına da cevap vermesem daha iyi sanırım aynı seviyeyi devam ettirirsem muhtemelen konu kilitlenecek, herkes bildiğiyle kalacak bu ikimize de diğer forum üyelerine de zararlı olacak.

Bir de şöyle bir şey var hatırlatmam gerekiyor mu bilemem ama yine de söyleyeyim. Bir iddia ortaya atıldığında bu iddianın sahibi söylediği şeyi kanıtlamak zorundadır. Suçlanan kişiden kendini aklamasını isteyemezsiniz. Bunlar kopya çekti dediğiniz insanlar için geçerli bu. Ancak Ösym için geçerli değil bu tabi ki. Kendi güvenilirliklerini sağlayamadılar şeffaf olmadılar. Var işin içinde bir şey ama kestirmek güç.

Şu an anlamadığım temel nokta; Şifre var kopya da var kopyayı çekenler de şunlar denilmesi. Bunu söyleyenlerden yeterli inandırıcılığı görememedim şu ana kadar. Bakalım şu 10 sayfalık mesajlarda neler var.

Yorum

• arkadaşlar ygs sınav sonuçlarınızı puan hesaplama editörlerinden kontrol ediniz. sonuç hesaplamalarına arkadaşlarımın sonucu ile beraber baktık ikimizinde puan hesaplamasında sorun var. mutlaka kontrol etmenizi ve farklı sitelerden kontrol etmenizi tavsiye ederim.
            sonuçlara itiraz 27 mayısa kadar geçerli. ben itiraz dilekçesi vereceğim. arkadaşımında aynı şekilde yanlış hesaplanma durumu olduğu için size de bildirmek istedim. yanlış ve doğrularınızı ösym sonuçtan alarak internetten farklı puan hesaplama editörlerinde hesaplayın. hürriyet gazetisinin internet sayfasında bu konu yazılmıştı. bilgilendirmek istedim. oradan da hesap editörünü bulabilirsiniz.

Yorum

• Puan hesaplama programlarının çoğuna bir not düşerler "bu puanlar +-30 puan oynayabilir" diye. Ne kadarlık bir oynama var sizde?

Yorum

• Oynamanın standart sapma yüzünden olduğunu duymuştum ama 30 puan abartılı bir rakam bence

Yorum

• İtiraz konusuna değinen arkadaş haklı. İtiraz dilekçesi yazdıktan sonra puanı tekrar hesaplanan ve yükselen örnekler çok var. Sonuçları okuma işini de yüzüne gözüne bulaştırdı ösym.

Yorum

• Her seferinde "bu kadarı da olmaz artık!" dedirten OSYM girdiği yolda ilerlemeye tam gaz devam ediyor;

http://haber.sol.org.tr/devlet-ve-si...e-haberi-42382

Yorum

• frusciante_ isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                      Her seferinde "bu kadarı da olmaz artık!" dedirten OSYM girdiği yolda ilerlemeye tam gaz devam ediyor;

http://haber.sol.org.tr/devlet-ve-si...e-haberi-42382
                      ne zaman "bu kadarı da olmaz artık" desem olayın sonunda mutlaka burası Türkiye sözünü duyuyorum.Yaşananlar artık insanlık ayıbı sayılmalı bence.
                      Yıllarca gencecik beyinleri hayatlarının bir sınava bağlı olduğu düşüncesiyle yetiştir.Sonra beyinleri olmayanları sınavda kayır.Dünyadaki en ilginç eğitim sistemi olsa gerek.Ösym başkanıda dahil daha bir çok kokuşmuş yönetici görevini bırakmalı ve özür dilemelidir.AA pardon ya doğru

"BURASI TÜRKİYE

Yorum

• Artık ellerine yüzlerine bulaştırdılar iyice.Sıvama da bitti yani.Olaya siyasi bir yaklaşım yaparak Ali Demir'in istifa etmemesini istiyorum(istifa etmemesiyle olacakları 2-3 dk düşünürseniz anlarsınız).Ancak bir söz vardır,"Oy kullanma hakkının bir şeyleri değiştirmesi mümkün olsaydı, çoktan yasaklanırdı"...

Yorum

• Adana’da YGS protestolarını “örgütlediği” gerekçesiyle okuldan ayrılmaya mecbur bırakılan öğrencinin ardından Van Fen Lisesi’ne polis operasyon düzenledi ve yine YGS protestosu gerekçesiyle 5 öğrenciyi göz altına aldı. Bu arada Van bugüne kadar en geniş katılımlı YGS protestonun gerçekleştiği il.

Anayasa Madde 26
                          Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmî makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar.

Anayasa Madde 34
                          Herkes, önceden izin almadan, silahsız ve saldırısız toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenleme hakkına sahiptir.

OSYM başkanı Ali Demir hakkında fazla bir şey yazmak istemiyorum, ancak konuyla ilgilenenlere, “ölçme ve değerlendirme” gibi üniversitelerde anabilim dalı seviyesinde bulunan bir konu üzerine kurulu ÖSYM’nin başkanının hangi ana bilim dalından “Prof.” ünvanını aldığını, akademik geçmişini, akademik hayatı boyunca hazırladığı yayınları ve tüm bunlar hakkında bizzat akademisyenler tarafından yazılan yorumları araştırmalarını tavsiye ederim.

Yorum

• bu sınavda emeği geçen herkesi gençlik yıllarca iyi duygularla anacak

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                            Initializing Tabs & loading Content...
                            Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                            X