Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Delilik

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Delilik

Kimsenin onlary anlamayaca?yny , kimsenin onlara yardym edemeyece?ini ,
    yalnyzly?y hayat felsefesi olarak edinmi? , her gün yalnyzly?a sarylarak uyuyan , ya?ayan insanlaryn içindeki kraldyr Delilik...

Delilik gizliliktir... Sadece sizin bildi?inizi dü?ündü?ünüz belki de
    bir hayat syrrydyr... Çok çok önemli bir syrdyr , gel gör ki anlatmaya çaly?sanyz diliniz dönmez , kelimeler bir araya gelmez... Ama
    yine de siz bilirsiniz i?te...

Delilik iyilik yapmaktyr , çünkü deliler a?yr kaybedenlerdir... Deliler a?yr yaralydyrlar , o yüzden insanlara bir ?eyler vermeyi umursamazlar...

Delilik her söylenen cevabyn önüne geçerek , " Aslynda ben bu de?ilim " diyip kendini daha bir asosyalle?tirmek , daha bir özelle?tirmektir... Özelle?mek toplumdan ayrym ve acy demektir... Acy insany daha fazla deli eder... Böyle kysyr bir döngüdedir deliler...

Delili?in ana çyky? yerleri farklydyr... Genellikle yok olmu? bir hayat esansy , ucundan kaçmy? hayat ( kendisi ) , ucundan kaçmy? bir servet ( bu pek yaygyn de?il ) veya ucundan kaçmy? bir cevaba haktyr...

Delilik tembelli?i de getirir , bir ?ey yapamaz deliler , çok i?leri olduklaryny bilseler de... Bu onlara daha da acy verir , acy da onlary daha deli eder... Böyle de bir kysyr döngüdedir deliler...

Delilik a?a?ylanmaktyr da... Delilik sevgiye aç olan bir çocu?un sava? alanynda bulabilece?idir... Delilik e?lenmeye aç olan birinin i?in cylkyny çykarmy? insanlaryn arasynda bulabilece?idir... Delilik hayaty boyunca düzen görmü? birinin hayatyn içinde bulabilece?idir... Delilik ilgi bekleyen melek kalpli birinin , hayaty gördüklerinden ba?ka bir ?ey zannetmeyen insanlaryn sözlerinde bulabilece?idir... Delilik denizden a?k çykaran ?airin , sevdi?i insan tarafyndan anla?ylmayyp kalpsiz yerine konmasynda bulabilece?idir... Delilik insanlaryn gözlerini okumayyp acy çekmektir , delilik bir isimdir , cesaretsizliktir , insanlaryn sigortasydyr , yalnyz kaldyklary odalarda kurduklary hayalleri sevdikleriyle payla?acaklary bekledikleri andyr , iç dünyalarynyn göründüklerinden daha geni? olduklaryny anlatmak isteyen özel ki?ilerin konu?mayan sesleridir , Dünya'da iyili?in ölmedi?ini umutsuzca haykyran insanlaryn ince do?ranmy? kalpleridir , Delilik bir isimdir , yalnyz odamda yalnyzly?ymda bir yyldan beri kaybettiklerimi dü?ünürken sevdi?im insanyn bana yapy?tyrdy?y anlam veremedi?im tokady sindirme çabamdyr...

Delilik benim...

Yyili?in gerçe?ini bilenlere...

Saygylarla....

*** deyimci uzun süredir görmüyodum seni ho? geldin hll çok güzel bi?i olmu? tebrik ederm

Yorum

ewet çok ho? olmu? tebrikler,buarada bende deliyimmm...

Yorum

bian psikolojik edebiyat kitaplarymdan delili?in ne oldu?unu anlamya çaly?yyormu? gibi hissettim kendimi..
        ama deyimcim, senin yazdyklarynyn hep ayry bitady var..

ellerine sa?lyk

Yorum

gerçekten güzel yazmy?syn..

sanki beni anlatmy?yn

Yorum

delimisin sen ya

Yorum

Yetenek her yerde kendini gösteriyor ya, kimisi konu?urken deli eder adamy, kimisi yazdyklaryyla...tebrikler.

Yorum

Üstüme de alyndym kendimden de bi?eyler buldum Tebrikler Deyimci bazy duygularyma (myza) tercüman oldu?un için...
                Saygylar...

Yorum

iyimi? be insan kendini bulabiliyo bu yazyda

Yorum

Ben Deliyim...

Yorum

offff ya koptum!!!! çok de?i?ik olmu? deyimci..genelde kavram yazylaryyla pek ilgilenmem ama buna bayyldym....

Yorum

offff ya koptum!!!! çok de?i?ik olmu? deyimci..genelde kavram yazylaryyla pek ilgilenmem ama buna bayyldym....

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                        Initializing Tabs & loading Content...
                        Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                        X