Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Müzik yeteneği genetik midir?

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

Yetenek genlerden gelir. İki müzisyen evlenip yetenekli çocuk yapma ihtimali ancak dedeleri müzisyen ve yetenekliyse potansiyel artar. Bu biraz kalıtsal hastalıkların iki jenerasyonda bir görülmesi gibi birşey. genellikle böyle bir jenerasyon atlamasında yetenekli baba annae değil de, yetenekli dede anneanne durumu potansiyel olarak daha olası görülür.

Yetenek çalıştıkça ortaya çıkar ve gelişir. Yeteneği olmayan biri yarım kalmış proje gibidir. Bir noktaya kadar ilerler ve orada kalır.

Yorum

Yetenek kendi kendine gitar çalmayı öğrenen jimi hendrixtir. Yoksa yetenek diye birşey yok yani herşey çalışmayla.

Yorum

Yetenek olmadan virtüözlük olacağını sanmıyorum. bu iş topraktaki cevhere benzer. Toprakta cevher yoksa kazsan kazsan ancak Çin'e ulaşırsın toprak delik kalır...

Yorum

Junker ! isimli üyeden alıntı Mesajı göster
          Yetenek kendi kendine gitar çalmayı öğrenen jimi hendrixtir. Yoksa yetenek diye birşey yok yani herşey çalışmayla.
          Atalay_Ant isimli üyeden alıntı Mesajı göster
          Yetenek olmadan virtüözlük olacağını sanmıyorum. bu iş topraktaki cevhere benzer. Toprakta cevher yoksa kazsan kazsan ancak Çin'e ulaşırsın toprak delik kalır...
          Arkadaşlar biz yetenek vardır yoktur tartışmıyoruz yetenek genetikm midir diyoruz?

Atalay_Ant isimli üyeden alıntı Mesajı göster
          Yetenek genlerden gelir. İki müzisyen evlenip yetenekli çocuk yapma ihtimali ancak dedeleri müzisyen ve yetenekliyse potansiyel artar. Bu biraz kalıtsal hastalıkların iki jenerasyonda bir görülmesi gibi birşey. genellikle böyle bir jenerasyon atlamasında yetenekli baba annae değil de, yetenekli dede anneanne durumu potansiyel olarak daha olası görülür.

Yetenek çalıştıkça ortaya çıkar ve gelişir. Yeteneği olmayan biri yarım kalmış proje gibidir. Bir noktaya kadar ilerler ve orada kalır.
          Yetenek dediğiniz şey aslında beyinin bazı şeylere göre koşullanması ya da koşullamak demeyelim daha fazla ilgi göstermesidir.Eğer etrafınızda bir şeyi çok görürseniz beyniniz ona odaklanır ve dahil olmak ister.(Bknz.:Malmsteen ve Yan Flütçü Ablası )Yani yetenek beynimizin bir şeyi ne kadar arzuladığı ve üstüne konsantre olduğu kadar vardır.En azından ben öyle düşnüyorum.(Kalıtımın fiziksel kısmı için bir şey diyemem.Örneğin Jason Becker ve parmakları.)

Yorum

Şimdi gitarı kendin öğrenip deli gibi duygularını notalara dökebilmek büyük bir yetenektir ve böyle gitaristler zaten çok azdır. (bkz . Marty friedman)

Yorum

bence bazı yetenekler genetik olabilir doğrudur. ama şahsi görüşüm babası inşaatta çalışıp çocuklarına bakmak zorunda olan bir babanın çocuğu da müzik ile iç içe olur örnekleri var. o kişi ye bağlı artı annesi babası eğitimci olan bir aile tabi daha farklı olur. mesela müziğe yönlendirir. kursa felan gönderir. para sorunu yoksa her türlü cihazı alır. anlatabilmişimdir umarım.

Yorum

Bilimsel açıdan, yetenek kalıtsal değil. Kazanılabilir, kaybedilebilir, sonradan edinilebilir bir şey. Ama müzik usta-çırak yoluyla iletilebilen bir şey, ve bu ailesinde müzisyen olan çocuklar daha yatkın olabiliyorlar.

Yorum

valla benim dedem zurnacıymış babamda 16 yaşlarındayken falan davul çalıyormuş. şimdi benim hocalarım absolit kulağa sahip olduğumu söylüyolar

Yorum

yatkınlık diyelim.

Yorum

Bence genetik değil, kendimden örnek vereyim:
                      Ben 2 yıl öncesine kadar sınıf arkadaşlarım ne dinlerse onu dinlerdim. Yani bi tarzım yoktu. Ailemde de babam tarafı müzik dinlemezdi, abim oyun havası dinlerdi, annem de radyo dinlerdi. Bu aileden rock müzik dinleyip gitar çalan (özentilikle başlayan kuzenim var. Gitarı aldı 1 ay sonra kutusuna koydu) birisinin çıkmasının gen ile ne alakası olabilir?

Yorum

Bence genetik.Jason Becker en baba örneği.

Yorum

Hayır asla genetik değildir. Ama bir çocuk müzik ile büyürse aile müzikle uğraşırsa çocukta müzik kulağı oluşur. Ve gelişim olur. Bazılarınız buna yetenek diyor, bu sadece kişisel gelişimdir.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                          Initializing Tabs & loading Content...
                          Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                          X