Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Domuz eti

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

Arkada$lar su anda sauerkraut, bira ve bratwursttan olusan bir yemek yapiyorum. Iyi olmasi halinde birlestirdigim birkac tarif sonucu elde ettigim kendi tarafimi sizlerle resimleriyle paylasacagim.

Yorum

sende de ne iştah varmış bu saatte sucuklu yumurta dışında hiç bir şey yapmam ben
      şimdiden afiyet olsun

Yorum

mericc isimli üyeden alıntı Mesajı göster
        sende de ne iştah varmış bu saatte sucuklu yumurta dışında hiç bir şey yapmam ben
        şimdiden afiyet olsun
        Amerika'da saatler biraz geride kaliyor

Yorum

Evet Sauerkraut'lu Brat tarifim:

Malzemeler
          • 3 dis sarmisak
          • 1 orta boy kuru sogan
          • birkac defne yapragi
          • 2 cay kasigi seker
          • 1 konserve sauerkraut
          • 3 yemek kasigi kahverengi baharatli hardal
          • 6 tane bratwurst sosisi
          • eksi krema
          • ekmek( bu durumda sourdough yani eksi hamurlu)
          • 12 oz bira (355 ml), pilsner veya lager

Hazirlanisi:

Bir tencereye su koyup kaynatmaya baslayin, bu tencerede sosisleri suda pisirecegiz. Baska bir tencereye de alttaki malzemeleri koyun:

Sogani soyun, kutuplarindan kesin ve cok ince olmayacak kup $eklinde dograyin.

Sogani az kizdirilmis zeytinyaginda seffaf olana kadar pisirin.

Daha sonra sarmisaklari ezerek (ben cok ince kesmeyi tercih ediyorum) tencereye ekleyin. 1 dakika kadar karistirin. Sarmisak altin rengini aldiginda sauerkrautunuzu tencereye suyuyla beraber bosaltin. Sonra uzerine tencerenin kenarindan akacak $ekilde yavasça bira ekleyin. Daha sonrasinda hardal ve seker ekleyip guzelce karistirin. Karisim homojenlesince ustune defne yapraklarini serpin ve bunu 30 dk orta ateste kapagi kapali $ekilde pisirin.

Ustteki olurken sosislerim hazirlayalim, ne dersiniz?

Sosisleri kaynar suda 10 dakika pisiriyoruz. Elimdeki sosisler onceden pisirilmis turdendi, eger pismemisse 20 dakika tutmakta fayda var bence. Sosisler olunca yuzmeye basliyorlar, ama yine de zamana uymak faydali. Arada bir eseleyebilirsiniz; ancak cok da muhim degil.

Sosisleri vakti dolunca sudan cikartin.

Sauerkrautun oldugu tenceredeki malzemeler 30 dk bekletildikten sonra sosisleri guzelce yerlestirin, hersey yayili olsun. Daha sonra bu karisimi 30-45 dakika bekletin. Ben 30 dakika beklettim dayanamadim artik

Not: Buharlasan alkol biraz kafa yapiyor, aspirator, cam veya kapi acmakta fayda var

Sosisleri bu tencerede tutmamizin nedeni, sauerkrautun tadinin sosislere gecmesidir. Vakti dolunca ben normal sandvic ekmegine yaptim evde hali hazirda oldugu icin. Siz tercihe gore sosisli ekmegi veya bir Hoagie'nin icine koyabilirsiniz. Sosisli ekmegi benim tecrubeme gore icindeki malzemeleri tasiyamayip alttaki mentesesinden/mafsalindan kiriliyor.

Dolayisiyla sosisi once dogradiktan sonra sandvicin bir tarafina koydum. Daha sonrasinda ise uzerine sauerkrautu koydum yaklasik 1 cm kalinlikta (1/2"), sonrasinda duzenli olmasi acisindan eksi kremayi ekmegin diger yuzune ince bir tabaka halinde usenerek surdum. Daha sonrasinda sandvici hizli bir hareketle, kremali yuzunu sag elimizle alip diger tarafinin ustune olacak $ekilde kapatiyoruz.

Kolaylan falan tuketilebilse de benim tavsiyem yemekte kullandiginiz biranin aynisindan kullanmak. Muzikal bir armoni olusuyor çünkü

Afiyet ola!

Yorum

ynx isimli üyeden alıntı Mesajı göster
            Amerika'da saatler biraz geride kaliyor
            İstanbul'a döndün diye aklımda kalmış

D.N = Ellerine sağlık .

Yorum

mericc isimli üyeden alıntı Mesajı göster
              İstanbul'a döndün diye aklımda kalmış

D.N = Ellerine sağlık .
              Henuz donmedim

Tesekkurler Tadi muthisti. Almanya'daki Oktoberfest'in vazgecilmez milli yemegidir

Yorum

YNX diyetimi sabote ediyorsun O ne öyle allahım allahım..

Yorum

Bazı Migroslarda var üç M olanlarda özellikle ama burda bulamıyorum ben bir kere pişirdim evdekiler bi tuhaf baktı bana, Değişik bir lezzet denemeye değer.

Yorum

sosisi olsun, jambonu olsun.. kesinlikle denenmeli bizim buradaki mezecilerde de bulunuyor şansınızı deneyin.

Yorum

Imkaniniz varsa mangalda hazirlanmis "pork chop" deneyin. Gecen gun yedim de, hakkaten parmaklarimi yaladim Aci bir sos ile sevistirdim eti, cok da lezzetli oldu

Yorum

Bence hiç bulaşmayın.En basitinden kasaptaki sucuğun içine bile neler koyuyorlar.Tadını bilmediğiniz şeyide böyle bir ortamda almak güvenilir olmaz diye düşünüyorum.Ayı eti verseler anlamazsınız bence..

Yorum

NexeLGiuS isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                          Bence hiç bulaşmayın.En basitinden kasaptaki sucuğun içine bile neler koyuyorlar.Tadını bilmediğiniz şeyide böyle bir ortamda almak güvenilir olmaz diye düşünüyorum.Ayı eti verseler anlamazsınız bence..
                          ya zaten markalaşmış yerlerden almak lazım. öyle yolda gördüğün herhangi bir marketten filan alınmaz.. bu her et için geçerli.

Yorum

aleksmutlu isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                            ya zaten markalaşmış yerlerden almak lazım. öyle yolda gördüğün herhangi bir marketten filan alınmaz.. bu her et için geçerli.
                            Yinede güven olmuyor.Her gün görüyoruz televizyonlarda etin içine neler neler karıştırıldığını.Ayrıca markayada kanmamak lazım.Bu gün herkesin en iyi sandığı Pınar'ın falan et ürünleri birçok markadan daha kötü...

Yorum

Ben denemiştim bir kere.Tadı güzel fakat yiyeceksen kaliteli yapan bir yerde yemen gerek.Normalde pek temiz olmayabilir.

Yorum

bulgarisan göçmeni arkadaş komşu ve saire kişiler mevcut ise yakınlarınzda bu durumda ulaşılabilir bu ete. Burdada satan çok yer var ama ben koyun eti **** en basiti sucuk falan alırken bile karamsar kalıyorum. çünkü her türlü dolanrıcılık mevcut. Afiyet olsun

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                                Initializing Tabs & loading Content...
                                Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
                                X