Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Fotoğraf ve fotoğrafçılık

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Fotoğraf ve fotoğrafçılık

Siteye genel olarak bir göz attığım zaman gördüm ki fotoğraf konusu çok dağılmış. Değişik yerlerin fotoğrafları var, bilim bölümünde fotoğraf makinelerinin özellikleri var fakat genel bir fotoğraf konusu yok. Sitede birkaç arkadaşın fotoğraf ve fotoğrafçılıkla ilgli kişiler olduğunu biliyorum. İstedim ki fotoğrafçılık ile ilgili bilgilerimizi birbirimizle paylaşalım, makinalardan, çekim ayarlarından, fotoğraf programlarından, belki de evde oluşturabileceğimiz küçük stüdyolardan bu başlık altında bahsedelim. Bu başlığı onun için kullanalım.

Evet fotoğrafa ilgi duyan arkadaşları görelim

Ben ilk önce çekim ayarlarıyla ilgili güzel bir site vererek konuya girmek istiyorum;

www.dryreading.com/camera

çok iyi düşünmüssün saol en kısa zamanda koyalım güzel fotoğraflar

Yorum

İlk ben fotoğraf ekleyeyim. Merakla yorumlarınızı bekliyorum...

Yorum

iyi olmus bu baslik .. =) bende yurtdisindan evime donunce fotograf eklerim...

Yorum

Kullandığın makina ne bilmiyorum tabi ama bazen ışık ve fon çok iyi olmuş ama bazen de yetersiz olmuş.Yani yanlış anlaşılmasın foto konusunda uzman fala değilim kendi gördüğümü,düşüncelerimi söylüyorum.Ama kesinlikle bazılarında netlik ışık çok iyi olmuş.Konuyu açtığınız için teşekkürler.

Yorum

................................
            Son güncelleyen freefall; 22-01-2012, 01:26.

Yorum

lodos resimler gayet güzel olmuş hayal gücün ve zevkin snei güzel fotolar çekmeye itmiş cidden beğendim fakat son resim diğerlerinin aksine pek bi özele girmöiş.diğerlerinde doğa doğallık ön planda bu biraz daha sğkse kaçmış yanlarında.umarım kızdırmamışdır bu yorumla.
              sende ışık var devam et

Yorum

.....................
                Son güncelleyen freefall; 22-01-2012, 01:26.

Yorum

İlk resim huzur verici gerçekten ikincide doğanın renkleri çok canlı ve güzel.Ama ikinci resimde fon daha değişik olsa ya da direk çekmek yerine ona tema katacak bir yerde çekmen güzel olurdu tabi bu zor birşey.

Bende resim çekemek istiyorum ama çok basit birşey olsa bile göze hitap edecek yeri gelince bakanın kanını donduracak ya da bir daha dönüp bir daha bakacağı birşeyler.Tabi burda makineyle çok fazla uğraşmaycağım net kaliteli görüntü almaya yeterli hedef tutucağım.Ama önce resim çekecek bir ortam bulmam lazım biraz da pozitif olmam lazım galiba.

Yorum

........................
                    Son güncelleyen freefall; 22-01-2012, 01:25.

Yorum

Benim bu fotoğrafları çektiğim makine Canon 350D; profesyonel bir makina olmasına karşın ben profesyonel olmadığım için ancak bu fotoğrafları çekebiliyorum. Tamamen anı görüp deklanşöre basıyorum yoksa fotoğrafla ilglili pek bilgim yok. Aslında biraz daha bilgi sahibi olmak için açtım bu başlığı desem yalan olmaz. Bunun yanında çok iyi bir Photoshop kullanıcısı olduğum için renk ayarlarından anlıyorum. (daha önceden çalıştığım fotoğrafçı ve grafik deneyimlerim işe yarıyor.) Bunun dışında dediğim gibi teknik olarak bilmesem de fotoğraf çekmeyi seviyorum.

Fates Warning senin ikinci fotoğrafını renklerinden ötürü daha çok beğendim.

Aslında ben bu konuya en çok Whisky’nin girmesini istiyordum. Onun fotoğrafa olan ilgisi , fotoğraf çekme bilgi ve becerisinden faydalanabiliriz diye düşünüyordum. Bunun yanında photoshopla ilgili her türlü sorunuzda da ben yardımcı olabilirim.

Düzenleyen - Lodos on 30/06/2008 15:51:17

Yorum

arkadaşlar bende fotoğrafçılık ile bayağı ilgileniorm.. hem müzikten anlayan hem fotoğrafları seven insanlarla bir arada olmak güzel.. bende çektiğim fotoğrafları eklemek istiyorum ama bulamadım upload u.. nasıl koyacağım buraya

Yorum

http://www.mygitar.com/topic.asp?TOP...ik+Malzemeleri Şurda gerkeli bilglier var arkadaşım.

Lodos photo shop olayı mucize resmen ama o kadar uğraşıncada off bu ne be diyebiliyorsun.Ben şahsen kendime ait olacak güzel 1 --1,5 milyarlık güzel bir makina alıp tüm özelliklerini kullanmayı öğrendikten sonra istediğim her yerde kasmadan sadece o anlık fotoğraflar çekmek isterim.Bence asıl zevkli olanıda bu yani hatta bulması ve pahalı ama eski analog makinlar çok daha iyi ve zevkli ama uğraştırıcı tabi.Mesala sen elindeki makinayı tam anlamıyla kullanmayı öğresen çok daha hoş resimler çekebilrsin örneğin gün batımı için mod vardır onla çekilen fotoğraflar gerçekten güzel çıkar herzaman.Iso ayarları da doğru kullanılınca resme kendi tarzını iyi yansıtıyor.Bir de fotodaki doğallık çok önemli bence yani özelikle canlı varlıkları çekerken etraflarında gez durmadan poz çok bir süre sonra duyarsızlaşma olacak seni unutacaklardır.İşte o zaman gerçekten çok anı gerçeğiyle yansıtan pozlar çekersin.

Rolling stones'ın bayan bir fotoğrafçısı vardı kadın binlerce foto çekmiş ama kesinlikle görülmesi gereken çok güzel fotoları var.

Yorum

Yalnız burada eklediğim fotoğrafların hiçbirisi photoshopta oynanmadı. Renklerini bile düzenlemedim...

Yorum

Eklemeye devam ediyorum

Alanya Kalesi'nden

Tekrar Alanya Kalesi'nden

Burası gitar forumu konuyu gitarla biraz kaynaştırmalıyız diye düşündüm. Ellerim ne kadar müsait gitar çalmak için değil mi? Tabi çalışmayan ele sihirli değnek gelimiyor. Açıdan biraz belli olmayabilir ama neyse.

Düzenleyen - Fates Warning on 30/06/2008 17:07:11

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...