Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Budem: Aynaya Dokunabilir Misin?

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Budem: Aynaya Dokunabilir Misin?

Çocukluğumuzda hep aşklara özenirdik ve bir de el ele önümüzden geçen aşıklara. Aşık olmak isterdik; çocukçasına, dopdolu bir yürekle, bazen platonikleşen, bazen arabeskleşen bir sevgiyle aşık olmak… Yorgun düşmezdi kalbimiz bir adamı sevdik diye, çocuktuk, geçerdi iki damla gözyaşıyla tüm acısı sevdanın. Kırılırdık ederdik de hayat bu kadar çok üzmezdi deli kalbimizi. Bir iki arkadaş acısı, bir iki anne fırçası, bir de kırık gelen notun sancısı olurdu belki. Ha! Bir de bozulan oyuncaklar vardı biz çocukken… Onlar da bozardı moralimizi tabi. E! Biz çocuktuk ama o zamanlar…

Şimdi aynaya baktığımda o çocukluk yıllarını nasıl özlüyorum, anlatamam. Aynaya dokunup da almak geliyor içimden o çocuğu geri… Ne aşkta hayaller gerçeği buldu, ne hayatta… Çok mu isyan ediyorum yoksa dünyaya? Hala arabesk aynı. Tını da; “batsın bu dünya” kıvamında… Ruhuma batıyor ama bu defa gördüklerim ve duyduklarım. İki damla da yetmiyor üzüntümü hafifletmiyor ki, ağlayayım doya doya. Haberler polisiye film gibi, korku filmi gibi… Yaşadıklarım, dibimde patlayan bombalar ve duyduğum çığlıklar çocukken izlemeye merak sardığım korku filmlerinden farksız. Tek farkı artık yaşayarak öğreniyorum hayatı… Aşk mı dedi biri bana? Of! Onu hiç sorma… Her defasında kendimden, her defasında hayatımdan ödünler veriyorum, kaybediyorum. Yaşlandığımı bile hissediyorum artık. Yüzümdeki ifade yorgun, kalbimde beş yıl öncesinin neşesi, heyecanı bile kalmadı. Kim gel derse gidiyorum ve gittiğime pişman bir halde geri dönüyorum. Az önce de dedim ya, o vakitler bir adamı sevdik diye yorgun düşmezdik, üzülmezdik, platoniktik sadece diye; şimdi kalp de dayanamıyor kaybetmeye… Onu bir duraktan alanı arıyor; ama o durak artık yerinde bile durmuyor…

Buşra DEMİRCİOĞLU

Unconfigured Ad Widget

Collapse
Initializing Tabs & loading Content...
Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
X