Duyuru

Collapse
No announcement yet.

arkadaşlar sizce başka ne tür yardımcı araçlar var

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

slide, capo, metro/tuner, temizlik kiti, jack, pena, ayaklık, gitar standı, pena şarjörü, vb

Yorum

Kapo,jack,pena,gitar sehpası en başlıca yardımcı aletlerdir...

Yorum

*Bir alet vardı adını unuttum sanki forumda görmüştüm - el içine alıp manyetik üzerinde tutuyorsun devamlı sustain sağlıyo sen çekene kadar...hatta space-dye vest şarkısında kullanılıyor...
        dediğin şey EBOW sanırım, şurda var:
        http://www.senkop.com.tr/kategori/7/...-efektleri.htm

Yorum

guitar slide ingilizce adı
          Türkçe'si de şişeboynu olması lazım; ama ne kadar kullanılıyor bilmiyorum.

Yorum

Temizlik kitlerinin kokulusu var kokususuzu var sonra temizlik kiti için özel bez var ama ben kullanmıyorum o kadar parayı bir beze heba edebilsem keşke diyorum bazen. Sonra tür tür akord aletleri var hem akord ediyor hem kapo görevi görüyor kendileri. Sonra yarım kapolar var alttan takılan üstten takılan bir garip eşya silsilesi var. Hatırlayamadıklarım da var keşke hatırlasam diyorum şimdi de.

Yorum

Özelli parmaklarını geliştirmek açısından Planet waves gripmaster tavsiye edebilirim
              Bu alet klasik el çalıştırıcılarına benzer ama her parmak için ayrı baskı yayı olan ve benim bulabilidiğim iki ağırlık seviyesi olan cebe sığacak büyüklükte bir egzersiz aygıtı
              Ben kullnamaya başladım bayağı etkisi oluyor. İçinden çıkan kağııta bir çok egzersiz türü belirtilmiş. Ayrıca gitarda yaptığın kromatik egzersizleri de uygulayabilirsin.
              Fiyat aralığı 25-30 olması lazım; ankaradaki arkadaşlar hatay cad. pan müzikten tamin edebilirler.
              Tüm gitaristlere öneriyorum ( özellikle 0.10 0.11 çalan arkadaşlar ve basçılar için büyük kolaylıklar yaratacak ve çalışlarına bir fark getirecektir)
              Benim bilgisayar klavyesi hızımı bile etkiledi

Hmm bir de şişeboynunu (slide) bu kadar yabana atmayın derim. Gitara yaylı çalgılara has tınlama uzunluğu (sustain) ve vuruşsuz ses kayması sağlar. Hoş ve tatlı bir etki yaratır demir olanlar biraz daha keskin sesler sağlarken cam olanlar daha akustik ve sıcak bir sese ulaştırabilir.

Tavsiyem cam alacaksan jim dunlop metal alacaksan planet waves almandır. (kullandığım bunlar hiçbir sorun çıkarmadılar daha)
              Jim Dunlop kıvılcımda uygun fiyata var ama planet waves için biraz araştırmak lazım

Yorum

gitar sehpası ya da duvara monte edilebilen asgılar gerceekten işe yarıyor sap atması gibi istenmeyen olaylardanda koryuyor ve duvara asıldıgı zaman oda için gercekten cok guzel bir dekor

Yorum

bi de genellikle country müzikde kıllanılan bi alet var komple parmağa geçirilen plastik bi kılıf gibi,bu aletle çaldığınızda sanki perdesiz gitar çaloyırmuşsnz gibi *****.adını şu an hatırlayamıyorm,kolay buluncağını da zannetmiyorum ama başka altleri kullanark da aynı aetkiyi sağlayabilirsiniz.yapabilirseniz çok tatlı *****..

Yorum

mantığı nedir bu perdesiz gitar hissi veren aletin? başka ne kullanarak aynı etkiyi sağlayabiliriz?
                    perdesiz gitarın sesine bayılıyorum, öyle bir şey varsa öğrenmek isterim

Yorum

arkadaşlar ankarada gripmaster satılır gerçekten çok faydalı bir alet ama *** pedal almam için para lazım mecburen uygun fiyata satıyorum 0 ın dan tek farkı ambalajının açılmış olması almayı düşünenler bana presenceboy@hotmail.com ddresinden ulaşabilirler

Yorum

Askı kilidi gerçekten çok gerekli birşey. Dünyanın parasını verip gitar alıyorsun ve düşüyor kırılıyor bir ton masraf.
                        Sırf askı yüzünden Fender gitarı kıran insan tanıyorum..

Yorum

TC electronics Poly Tuner: Tüm tellere vurarak tüm tellerin akordunu görebiliyorsunuz. Başarılı bir cihaz. Tek tele vurunca da o telin akordu yapılabiliyor. Ayrıca strobe modu var en faydalı modlardan biri... Konserlerde inanılmaz hızlı bir cihaz, iki parça arasında tüm tellere vurunca akort tüm tellerde görünüyor ve cihaz çalışırken dışarı ses vermiyor (ayarlı) yani acayip sesler çıkmıyor o anda :P

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                          Initializing Tabs & loading Content...
                          Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                          X