Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Korg Pitchjack GB-1 / Detaylı İnceleme

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• İnceleme Korg Pitchjack GB-1 / Detaylı İnceleme

Merhabalar.

Çok uzun zaman sonra yeni bir inceleme daha.

1,5 yılı aşkın süredir kullandığım bu aleti inceleme tadında yazayım dedim. Satın almayı düşünenlere fikir versin.

http://www.korg.com/pitchjack

Tasarımı ve kullanımı son derece basit olmasına rağmen, hassasiyeti ve doğruluğu epey üst düzey bi akort aleti. Gayet memnundum kullandığım süre zarfında. Ama geçenlerde gittiğim bir stüdyoda, efsane Boss TU-12 ile kıyasladığımda, gerçekten iyi olduğunu bir kez daha anladım.

Boss kadar iyi demiyorum tabiki, ama aralarındaki fiyat farkı 5 kattan fazla olmasına rağmen, yaptığı akort doğrulukları neredeyse aynı, Çok yakın değerlerde birbirine. Kıyaslamak belki yanlış olur ama, eğer sadece doğru sesi vermeye referans olsun, tuner dışında detay istemiyorum diyenler için, makul fiyata süper bir tuner.

Bas ve gitarlarda kullanılabiliyor. Yan tarafındaki tuş ile seçiyorsunuz. Standart akort düzenlerinde her iki gitarda da gayet yeterli ve doğru sonuçlar veriyor. Standart düzenin dışında hiç denemedim bu aleti, bilemeyeceğim o yüzden.

Gayet pratik, neredeyse çakmak boyutlarında bir alet. Altında küçük bir led var. Bendekinde bu led sarı, ama bazılarında beyaz ışık veriyor. Epey güçlü bir led. Pil ömrü olarakta öyle kolay kolay biteceğe benzemiyor. 1.5 yıldır kullanıyorum, canavar gibi hala.

Strat, telecaster, les paul farketmiyor, tüm jack plate ler ile gayet uyumlu, sorun yok. İbanezin S serilerindeki gibi oyuk jack plate olsada sorun yok, ayarlanabiliyor.

Ben sadece zevk amaçlı, evde ve stüdyoda gitar çalan biriyim. Benim gibi biri iseniz bu tarz bir tuner işinizi çok rahat görür. Ama sahne alıyorsanız, canlı performans yapıyosanız, bu tarz ürünlere değil, pedal tuner lara bakmanız daha mantıklı. Sonuçta jack çıkart, tak vb. olayı bir yerden sonra iş değil.

Umarım yardımcı olmuştur.

Zahmet edip okuyan herkese teşekkür ederim.

Unconfigured Ad Widget

Collapse
Initializing Tabs & loading Content...
Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
X