Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Footswitch Yapımı

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

Selam bende yapmayı düşünüyorum ama istediğim gerçek anlamda bir pedal yani pille veya adaptörle çalışabilir o problem değil. Amfimde footswitch girişi olmadığı için şunu düşündüm ve olabileceğine inanıyorum. ''>'' jack anlamına geliyor.

Amfi > FOOTSWİTCH > Pedallar > Gitar.

Pille veya adaptörle çalışması normal amfiden aldığı enerji yetmeyecek fakat nasıl bir devre kurmam gerekiyor? Birde 2 tuşlu 2 ledli yapsak neyse bu biraz daha hayal kaçıyor üsttekinde yardımcı olabilir seniz sevinirim

Düzeltme: Bu düşündüğüm sistem 1W tan 1000W a kadar her sistemde çalışabilir 15DFX kullanan arkadaşlar için yazayım dedim. Ama dipses yapar mı acaba?
    Son güncelleyen littledevil_35; 11-07-2009, 16:22.

Yorum

çok sağolasın çok güzel bilgiler.ben bu düzeneği yaptım.elimde bi led vardı taktım onu ama bu marshall mg30dfx ten kaç volt geliyor lede ona göre tam volt uyumlu olanı alayım.bendeki led çok fena ısınıyor.neden acaba?başka bi soruda;footswitchin ledi bastığın zaman yanıp sönerken neden amfinin ledi sabit kalıo?sanki orayla ilişkisini kesiyor?ben footswitch yanınca afminin ledinin sönmesini istiyorum nasıl olacak bu?
      Son güncelleyen gitarcim; 16-07-2009, 12:50.

Yorum

pod foot switch yardım

herkese merhaba,
        pod 2.0 mı yoksa floor pod mu onerırsınız. eger pod 2.0 onerırsenız, foot switch konusu nasıl cozulur ve neleri kontrol edebilir.pod2.o a f switch eklenırse kullanım acısından floor gibi olurmu.
        den tesekkurler

Yorum

dostum kutu ne kutusu ya da nerden ne diye aldın söyler misin

Yorum

oncelıkle cok guzel bir çalışma. bu olay ibz10g amfide olurmu?

Yorum

daha önce söylendimi bilmiyorum ama Marshall MG30DFX ve Hartke Gt-60 kafa amfide gayet güzel çalıştı. ancak MG30DFX'te ışık kanalla ters çalışıyor.

Yorum

arkadaşlar bende ibanez tbx 15r amfi var elektronikten az çok anlarım channel tuşunu söküp footswitch bağlayan varmı acaba hiç deneyeni aradım bulamadım tuşu mundar etmemek için soruyorum hiç bunu deneyipte sorunla karşılaşan varmı?

Yorum

moustapha isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                  arkadaşlar bende ibanez tbx 15r amfi var elektronikten az çok anlarım channel tuşunu söküp footswitch bağlayan varmı acaba hiç deneyeni aradım bulamadım tuşu mundar etmemek için soruyorum hiç bunu deneyipte sorunla karşılaşan varmı?
                  bkz:1.sayfa mesaj #7 ve #8

Yorum

elimde hiç kullanmadığım 'guyatone sd2' diye bi pedal var,
                    bunu foot switch'e çevirebilir miyim ?
                    düşüncem şu,
                    -jack girişlerinden birini iptal etmek
                    -pedalın üstündeki anahtar ve led'i kullanmak
                    -aynı girişten geri dönüşü sağlamak
                    sizce mümkün müdür ?

Yorum

bir de, açma kapama mantığını anladım da
                      kanal içerisindeki efekti ya da boost'u açıp kapayabilmek için ne kullanmak gerekir ?

Yorum

Bende dün aldım malzemeleri ve yaptım çalışıyor. Bilgiyi veren arkadaşa çok teşekkür ediyorum. Yalnız bende de ledin yanması ters oldu. Basılı konumdayken clean kanala geçiyor ve led yanıyor. Muhtemelen iki kablonun yeri değiştirilse düzelir ama hangileri olduğunu bilmediğim için değiştiremedim. Böyle de iş görüyor ama normali diğer türlüsü gibi geliyor bana. Böyle bir şeye çok ihtiyacım vardı tekrar çok teşekkürler.

Yorum

arkadaşlar bu konuda verilen footswitch'i yaptım.Kullandığım amfi Roland cube-20XL.formda roland kullanıcılarının footswitch'i yapması için ufak bir ek yapmaları gerekiyor.TUNIK LK-102 **** muadil'ini kullanan arkadaşlar için sölediklerime dikkat ederlerse bu sistemi Roland amfilerinde de kullanabilirler.
                          TUNIK LK-102 için:
                          1)anahtarımızın üzerindeki 2 somunu cıkartıyoruz.
                          2)Kırmızı butonun etrafını saran 2 plastik parcayı ayırıyoruz(zaten birbirine geçmeli şekilde rahatlıkla ayıra bilirsiniz)
                          3)Butonun etrafına geçirilmiş olan yayın en alt kısmında ufak bir metal parca var tırnak görevi görüyor onu pense **** karga burnu ne kullanıyorsanız kullandığınız elemanla yerinden çıkartıyorsunuz.
                          4) 2. aşamada yaptığımız plastik parcaları geri yerine oturtarak 1. kısımdaki somunları yerine takıyorsunuz.

Bu 4 adımda yaptığımız şey aslında TUNIK LK-102'nin on/off özelliğini iptal ederek tek konum yani her bastığımız da lojik 1 sunmasıdır.Roland cube serisi elektronik olduğundan dolayı her lojik 1 sunulduğunda işlem yapmaktadır.Bu durumda şöyle bir şey söz konusu kullanılan Led normalde kanal degişiminde sürekli yanması gerekirken butona her basışta bastığımız sürece yanmaktadır.Şuan için cok fazla boş vaktim yok onuda PIC(micro işlemci) halletmeyi düşünüyorum fakat bu sefer foot switch'imiz aktif devre haline gelecektir yani ayrıyetten bir 5volt ile beslememiz gerekicek en kısa sürede onu da deneyip,programını yazıp yapmak isteyenler için gerekli malzemeleri,programı sunacağım yapıcak olanlara kolay gelsin.

Yorum

Footswitch'i yapamayan veya yapamam diyen arkadaşlara belirli bir ücret karşılığında yapabilirim.

Yorum

Laney TF 100'de calisir mi? FS2 diye cift anahtarli bir footswitchi var normalde ama?

Yorum

Fender Mustang amfilere de uygunmu? DPDT anahtar la fender amfilerde kullanabilirmiyim bu yapılan footswitch i ?

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                                Initializing Tabs & loading Content...
                                Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                                X