Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Footswitch Yapımı

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• joseph
    replied
    öncelikle paylaşım için teşekkür ediyorum. konu üzerindeki bazı mesajlarda gördüğüm kadarı ile marshall mg30dfx modellerinde led'in ampli üzerindeki led le ters orantıda çalıştığını okudum. elektronikten çok anladığım söylenemez ancak düz mantık yola çıkarsak ve şemadaki renkleri baz alarak yazıyorum turuncu ve mor kabloları şemadakinin tersine bağladığımızda led problemini çözmek mümkün müdür ?

Yorum bırak:

• 77rr77
    replied
    arkadaşlar benimde elimde ibanez tbx150r var 4lü footswitch e sahip fakat bende yok kendim yapmak istiyorum amfi arkasında 2 giriş var anlayacağınız 2 tane 2 li foothswtich işimi görecek fakat burda sadece tekli anlatılmış stereo uclu çivi jak ile nasıl 2 li footswitch yapabiliriz?

Yorum bırak:

• HellFire.!
    replied
    Footswitch

arkadaşlar amfime uygun footswitch arıyorum ama sanırım türkiyede yok 5 pin li girişi olan 3 selector ü olan http://www.ebay.com/itm/Peavey-Renow...ht_1143wt_1268 adresindeki gibi bir footswitch yapacağım nasıl yapıcağımı anlatırsanız ve eğer elinizde şemalar varsa gönderirseniz teşekkür ederim Saygılar
    Not Amfim peavey renown 400
    Son güncelleyen HellFire.!; 19-10-2011, 16:26.

Yorum bırak:

• palpable
    replied
    Fender Mustang amfilere de uygunmu? DPDT anahtar la fender amfilerde kullanabilirmiyim bu yapılan footswitch i ?

Yorum bırak:

• The Fugitive
    replied
    Laney TF 100'de calisir mi? FS2 diye cift anahtarli bir footswitchi var normalde ama?

Yorum bırak:

• 1brah1mmm
    replied
    Footswitch'i yapamayan veya yapamam diyen arkadaşlara belirli bir ücret karşılığında yapabilirim.

Yorum bırak:

• slayer_ank
    replied
    arkadaşlar bu konuda verilen footswitch'i yaptım.Kullandığım amfi Roland cube-20XL.formda roland kullanıcılarının footswitch'i yapması için ufak bir ek yapmaları gerekiyor.TUNIK LK-102 **** muadil'ini kullanan arkadaşlar için sölediklerime dikkat ederlerse bu sistemi Roland amfilerinde de kullanabilirler.
    TUNIK LK-102 için:
    1)anahtarımızın üzerindeki 2 somunu cıkartıyoruz.
    2)Kırmızı butonun etrafını saran 2 plastik parcayı ayırıyoruz(zaten birbirine geçmeli şekilde rahatlıkla ayıra bilirsiniz)
    3)Butonun etrafına geçirilmiş olan yayın en alt kısmında ufak bir metal parca var tırnak görevi görüyor onu pense **** karga burnu ne kullanıyorsanız kullandığınız elemanla yerinden çıkartıyorsunuz.
    4) 2. aşamada yaptığımız plastik parcaları geri yerine oturtarak 1. kısımdaki somunları yerine takıyorsunuz.

Bu 4 adımda yaptığımız şey aslında TUNIK LK-102'nin on/off özelliğini iptal ederek tek konum yani her bastığımız da lojik 1 sunmasıdır.Roland cube serisi elektronik olduğundan dolayı her lojik 1 sunulduğunda işlem yapmaktadır.Bu durumda şöyle bir şey söz konusu kullanılan Led normalde kanal degişiminde sürekli yanması gerekirken butona her basışta bastığımız sürece yanmaktadır.Şuan için cok fazla boş vaktim yok onuda PIC(micro işlemci) halletmeyi düşünüyorum fakat bu sefer foot switch'imiz aktif devre haline gelecektir yani ayrıyetten bir 5volt ile beslememiz gerekicek en kısa sürede onu da deneyip,programını yazıp yapmak isteyenler için gerekli malzemeleri,programı sunacağım yapıcak olanlara kolay gelsin.

Yorum bırak:

• raw_bell
    replied
    Bende dün aldım malzemeleri ve yaptım çalışıyor. Bilgiyi veren arkadaşa çok teşekkür ediyorum. Yalnız bende de ledin yanması ters oldu. Basılı konumdayken clean kanala geçiyor ve led yanıyor. Muhtemelen iki kablonun yeri değiştirilse düzelir ama hangileri olduğunu bilmediğim için değiştiremedim. Böyle de iş görüyor ama normali diğer türlüsü gibi geliyor bana. Böyle bir şeye çok ihtiyacım vardı tekrar çok teşekkürler.

Yorum bırak:

• mariacchi
    replied
    bir de, açma kapama mantığını anladım da
    kanal içerisindeki efekti ya da boost'u açıp kapayabilmek için ne kullanmak gerekir ?

Yorum bırak:

• mariacchi
    replied
    elimde hiç kullanmadığım 'guyatone sd2' diye bi pedal var,
    bunu foot switch'e çevirebilir miyim ?
    düşüncem şu,
    -jack girişlerinden birini iptal etmek
    -pedalın üstündeki anahtar ve led'i kullanmak
    -aynı girişten geri dönüşü sağlamak
    sizce mümkün müdür ?

Yorum bırak:

• ozerb96
    replied
    moustapha isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bende ibanez tbx 15r amfi var elektronikten az çok anlarım channel tuşunu söküp footswitch bağlayan varmı acaba hiç deneyeni aradım bulamadım tuşu mundar etmemek için soruyorum hiç bunu deneyipte sorunla karşılaşan varmı?
    bkz:1.sayfa mesaj #7 ve #8

Yorum bırak:

• moustapha
    replied
    arkadaşlar bende ibanez tbx 15r amfi var elektronikten az çok anlarım channel tuşunu söküp footswitch bağlayan varmı acaba hiç deneyeni aradım bulamadım tuşu mundar etmemek için soruyorum hiç bunu deneyipte sorunla karşılaşan varmı?

Yorum bırak:

• acelik00
    replied
    daha önce söylendimi bilmiyorum ama Marshall MG30DFX ve Hartke Gt-60 kafa amfide gayet güzel çalıştı. ancak MG30DFX'te ışık kanalla ters çalışıyor.

Yorum bırak:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    oncelıkle cok guzel bir çalışma. bu olay ibz10g amfide olurmu?

Yorum bırak:

• kosi35
    replied
    dostum kutu ne kutusu ya da nerden ne diye aldın söyler misin

Yorum bırak:

Unconfigured Ad Widget

Collapse
Initializing Tabs & loading Content...
Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.