Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Footswitch Yapımı

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

ya marshall mg 15 dfx i nasıl foot controlu yapabiliriz.Ayrıca bu takcağımız foot controller dfx efeklerini değiştirmeye mi yarıyor yoksa sadece overdriver dan clean kanala geçişi mi saglıyor abi gına geldi ya kal bi chorus'a ayarla sonra dur kalk reverb'e ayarla tekrar dur delay'a getir pfff bunun bi çözümü mutlaka olmalı birisi bulduysa resimli koyabilir mi?

Yorum

erdoing:
      Malzemeleri her elektronik devre elemanları satan yerlerde bulabilirsin. Sana gerekli olanlar:
      1 adet DPDT anahtar
      1 adet kutu
      1 adet 1/4" mono jak girişi
      1 adet LED
      Bu listeyi yazıp bi elektronikçiye verdiğinde zaten sana birşey sormadan hazırlayıp parçaları sana verecektir.

Sudden_deth:
      Footswich dediğin işe yaramaz. Sadece clean-overdrive kanalları arasında geçişini sağlar. Senin sorununun çözümü bi prosesör..

Yorum

@erdoing

duman53 arkadaşımızın yaptığı listeye bi düzeltme getireyim.

DPDT swtichin modeli değildir sadece bağlı bulunduğu sınıftır. DPDT toggle swtich de olabilir, push button da olabilir, slide da olabilir. Ankara Ulus Konya sokakta aradığını bulabilirsin.Hatta orada metal kutu da bulabilirsin. Burdaki DPDT swicth için TUNIK LK102D iste.

Yorum

ya millet ben aradım baktım ama bu bossun FS-6 var ya dual ondan bulamadim bir türlü bir el atsanıza şeması falan yokmudur öyle dual footswitchlerin???

Yorum

evet FS-6 nın olsa çok iyi olurdu, benim de CUbe 30x amfim var,bi footswitch e 80 lira vermek ne bileyim... Fs-5u bile olur, yokmu ki?

Bir de,bunu yapsak
            amfiye falan zarar verir mi herhangi bir kısa devre durumu yaşayan falan var mı?

Yorum

peki bu footswich ibanez tbx30r ye uyumlu mu?

Yorum

marshall ların footswitch ine led sistemi yapamazmıyız arkadaşlar?
                aletin resmi
                http://img3.musiciansfriend.com/dbas...9/5/423595.jpg

Yorum

Selamlar bu footswich i pedallarda kullanbilirmiyiz?Mesela Boss'un dd serilerinde dd-7 mesela;tap,tempo vs. gibi gerçek zamanlı parametreleri kontrol edebilirmiyiz?HAtırladığım kadarıyla boss'un bir footswich'i ile kontrol edilebiliyordu.

Yorum

marshall ların footswitch ine led sistemi yapamazmıyız arkadaşlar?
                    aletin resmi
                    http://img3.musiciansfriend.com/dbas...9/5/423595.jpg
                    Yapılır yapılmasınada biraz elektronik bilgin olması gerek. Veya bi elektronikçiye götürüp ücret karşılığında da yaptırabilirsin.

Yorum

Arkadaşlar peki bir sorum daha var bu footswict i arkadaşın resimde gosterdiği gibi 2 li yapabilirmiyiz?Kolay bir bağlantısı vardır sanırım.

Yorum

Arkadaşlar DS-2 nin remote control ü olarak kullanamıyoruz heralde onun devresi varsa yardımcı olurmusunuz

Yorum

Ben yaptım Boss fs-5l nin işini hemen hemen yapıyor.Hartke gt60c amfim var ona uygun footswitch Boss FS-5L almıştım arkadaşın gösterdiği footswitchi yaptım amfide çalışıyor led de yanıyor.Birde boss ds-2 nin remote girişine bağladım fakat çalıştırmadı sorun ne diye bakarken ledi söktüm ve ds-2 dede çalıştı.Boss ds-2 de çalıştıracak arkadaşlar led i bağlamayın o zaman çalışyor cillop gibi

Yorum

coma isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                            evet FS-6 nın olsa çok iyi olurdu, benim de CUbe 30x amfim var,bi footswitch e 80 lira vermek ne bileyim... Fs-5u bile olur, yokmu ki?

Bir de,bunu yapsak
                            amfiye falan zarar verir mi herhangi bir kısa devre durumu yaşayan falan var mı?
                            evet arkadaşlar aynı soruyu bende sorayım, fs-5u çok farklımı bu tasarımdan, bunu yapsak Cube 20x de iş görürmü? yapıp deneyen var mı? herkes birşeyler sormuş, ama çoğuna cevap gelmemiş. eğer bilen ve ya deneyen birileri varsa bir zahmet yazsın birşeyler...

Yorum

Fırat isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                              tamamdır o zaman benim anlamadığım konu oydu, çünkü geçenlerde yine böyle birşeye rastladım bu forumda mg15dfx e footswitch yapabiliyorsun.Amfideki switch düğmesini çıkartıp içinden kablo falan çekiyorsun ben onunla karıştırmıştım teşekkürler. en kısa zamanda onu da gösterirseniz güzel olur yani
                              dostum şu kablo işini bana anlatır mısın ya msne ekliyorum seni

Yorum

evdeki elektrik malzemeleri ve mukavva kutular ile yarım saatte yaptım, cube20x e bağladım ve çalıştı. duvar tipi elektik anahtarı kullandım, kutuları kesip küçük bir kutu yaptım, görüntü olarak pekde güzel olmadı ama kutunun üzerini kaplarsam çok daha güzel olur.
                                denemek isteyenler varsa denesinler, cube20x de çalışıyor

konuyu başlatıp bu fikri veren arkadaşa çok teşekkür ederim...

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                                Initializing Tabs & loading Content...
                                Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                                X