Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Proco Rat Distortion

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

Yardımm!!Kutulama hakkında hiç bir bilgi verilmemiş,ben jack girişlerini,pile giden kabloyu, o lambayı ,switchi nereye bağlayacağım?Ayrıca Muğla'da bunları satan bir yer bilen var mı ?? yardım edene rep vericem lütfen

Not:bütün forumu okuyarak yazdım temel elektronik bilgileri falanda dahil..
    Son güncelleyen No pain; 02-03-2009, 02:01.

Yorum

elemanları aldım 100 pf yerine 101 olur mu ve film kondansatörleri değişik verdi adam hangisinin ne olduğuna karar veremiyorum **** topraklamayı gerçekten toprağamı bağlayacağım xD !! Yardım edin lütfen!!
      Son güncelleyen No pain; 04-03-2009, 20:18.

Yorum

No pain isimli üyeden alıntı Mesajı göster
        elemanları aldım 100 pf yerine 101 olur mu ve film kondansatörleri değişik verdi adam hangisinin ne olduğuna karar veremiyorum **** topraklamayı gerçekten toprağamı bağlayacağım xD !! Yardım edin lütfen!!

101 Zaten 100pf demek. Muhtemelen muğlada sana verdikleri arkadaşların bahsettikleri film kondansatörlerden değildir.Biraz araştırma yapmalısın. İyi malzemeyi bir yerden toplayıp çıkmak mucize olur.

Yorum

Yok malzemelri topladım (kondansatör sorunu çözüdü).Plastik bir switch buldum..Ama perhidrolü bulamıyorum(ne olduğunu bile bilmiyorum) birde kabloyu ve jack girişlerini elektronikçilerden mi alacağım ve devrenin out,in diye kutupları var onlardan çıkan kabloları pile mi takacağım?

Yorum

No pain isimli üyeden alıntı Mesajı göster
            Yok malzemelri topladım (kondansatör sorunu çözüdü).Plastik bir switch buldum..Ama perhidrolü bulamıyorum(ne olduğunu bile bilmiyorum) birde kabloyu ve jack girişlerini elektronikçilerden mi alacağım ve devrenin out,in diye kutupları var onlardan çıkan kabloları pile mi takacağım?
            perhidrolü eczanede bulabilirsin
            out jakın çıkış yeri inputta girişi olması lazım

Yorum

dostum bence perhidrolü kozmetikçiden al, şiddetle tavsiye ediyorum çünkü, eczanede küçük çaybardağı kadarı 3 lira, kozmetikçide 1 lt si 5 lira (üstelik derişimi yüksek hemen eritiyor) eczanedeki beni verem etti :d kozmetikçilerde bulamazsan (2-3 yere sor kesin vardır) toptan tarzı satış yapan depo tarzı yerlerde kesin var, yani her yerde var . . .

Yorum

Devreyi ben de gerçekledim jack pinlerini de ekleyerek boardu baştan çizdim. 2N5458 bulamadım onun yerine BF245 kullandım, daha doğrusu onu verdiler (Bu arada ikisinin bacak baglantıları birbirlerinin tam tersi.)
                Ayrıca 1N4002 yerine 1N4007 ve 1N914 yerine 1N4148 kullanmak zorunda kaldım. Distorsiyonu sonuna kadar açtığımda aşırı crunch bir ses veriyor hoşuma gitti Paylaşım için teşekkürler.
                Eklenmiş Dosyalar

Yorum

Attalian isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                  Devreyi ben de gerçekledim jack pinlerini de ekleyerek boardu baştan çizdim. 2N5458 bulamadım onun yerine BF245 kullandım, daha doğrusu onu verdiler (Bu arada ikisinin bacak baglantıları birbirlerinin tam tersi.)
                  Ayrıca 1N4002 yerine 1N4007 ve 1N914 yerine 1N4148 kullanmak zorunda kaldım. Distorsiyonu sonuna kadar açtığımda aşırı crunch bir ses veriyor hoşuma gitti Paylaşım için teşekkürler.
                  tebrik ederim. ancak kondansatörlerde sadece pf düzeyindekileri seramik kullanırsan daha iyi olabilir. Ayrıca sanırım st marka polyester kullanmışsın. Birde entegre çin malı galiba.

Yorum

mspozitron isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                    tebrik ederim. ancak kondansatörlerde sadece pf düzeyindekileri seramik kullanırsan daha iyi olabilir. Ayrıca sanırım st marka polyester kullanmışsın. Birde entegre çin malı galiba.
                    Tavsiye için teşekkürler bulursam değiştirebilirim. Entegreye altında yazıyo mudur diye bakıcaktım ama korktum, Çin malıysa bacakları kırılır mırılır

Yorum

• Attalian isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                      Tavsiye için teşekkürler bulursam değiştirebilirim. Entegreye altında yazıyo mudur diye bakıcaktım ama korktum, Çin malıysa bacakları kırılır mırılır

Lm308n iyisini national seminductor firmasının ürettiği bir çip.Datasheetine bakarsan göreceksin. Entegre çok önemli ne yazıkki. Sanırım seninki malezya yapımı.

Yorum

• kardeş 1.sf deki link bozuk devre elemanlarını alamadım yardımcı olursan sevinirim birde ben boston 15 ga kullanıyorum ve distortion sesi berbat acaba bunu yaparsam iyi bir distortion sesi elde edermiyim. birde şemadaki Vb ne anlama geliyor ya anlamadım onu.
                        Son güncelleyen bjkaanmor; 12-03-2009, 18:01.

Yorum

• ya ben yaptım devreyi hiçbir sorun bulamadım ama nedense bir türlü çalışmadı :'( bilgisayarın kasa hoparlöründen gelen sesler gibi ses çıkartıyor garip garip... 3 gündür parçalarını değiştirmeme rağmen hala bana mısın demedi.. :dissapprove:

Yorum

• öncelikle herkese merhaba!

arkadaşlar bu pedalı yapmaya bende karar verdim.Kısa bir araştırma yaptım ama elde edemediğim parçalar var.Elazığda oturuyorum arkadaşlar transistörü arkadaşın kullandığından buldum entegreyide buldum potans olrakta b100k buldum ama diotlarla alakalı problemim war 914 diotu yok 4002 yide adamlar 4001 ile 4007 arası aynıdır dediler 4001 verelim dediler.Sizce ne yapmalıyım?Gördüğüm kadarı ile 914 diotu kırmızı elimde bazı devreler var onun üstünde bi diotlardan bolca var ama nasıl anlarım o diot olduğunu?**** bu 914 ün muadili varmıdır yerine kullanabileceğm?
                            Son güncelleyen murusoft; 12-10-2009, 13:09.

Yorum

• hepsinin bir muadili var,bulman da zor değil arkadaşım.devreyi yaptım çalışmadı sonradan anladım dişi jaklar bozukmuş gayet hoş bir tonu var yapın memnun kalabilirsiniz(zevke bağlı olarak fikirler değişebilir) Saygılarımla...

Yorum

• hotmetal kardeş msn adresin varsa verebilirimisn bana yardımcı olursun yaparken kardeş

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                                Initializing Tabs & loading Content...
                                Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                                X