Duyuru

Collapse
No announcement yet.

FeCl3

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• FeCl3

selam millet. ben pcb yapacam ama perhidrol den bıktım tehlikeli. herkes yazmış bir yerlere FeCl3 te olur diye. yanlız ben bu icatı bulamadım bi yerde. elektronikçilerde yok? izmit te nerden bulunur bu toz bilen varmı? bi tarif etsin veya bu gibi tozları ne tür yerler satar, barındırır?
    teşekkürler

Perhidrol elinde döküldüğünde sadece rengini açarken, FeCl3 elinin yok olmasına sebep oluyor

Kolay kolay bulunmaz satılmıyor, eğer üniversitede vs okuyorsan okulunun kimya lab ın dan isteyebilirsin belki cüzzi miktar verebilirler... Veya hakikaten saflığı yüksek olan tuz ruhuyla deneyebilirsin...

Yorum

aslında sıcak su ile temasa geçtimi zararlı oluyor. ben yaparken elime bi kaç kez yanlışlıkla dökmüstüm tabi kuru sekilde birşey olmadı. ben şimdiye kadar, hep onu kullandım aslında ankarada rahat bulunuyor. sarı bi toz tabi bunun birbirine yapıştırılarak bilya şeklinde olan da var. Sıcak suya koyunca kaba sonra bakır levhayı da atınca 15 dk içinde eritiyor. zaman atmosyon yani hiç saat tutmadım ama kısa sürede eritiyor. işin bittince ortaya koymamak daha iyi olur. betona döküldünde sarartıyor oda çıkmıyor bir de aleminyumla tepkimeye giriyor(ben yanlışlık la koymuştum nasıl eritt 1 sn de) anında eritiyor.

Düzenleyen - safaktas on 15/02/2008 20:22:16

Yorum

işte benim denediğim karışım 45-50 dk içinde erittiği için dedim bu tozu bi kullanayım. neyse artık iş kimya lab. kaldı

Yorum

Perhidrol tuz ruhu karışımı mı 45 - 50 dakikada ertitti ???!!!??
          Yanlışınız olmasın benim bildiğim maksimum 5 dakika kadar tuttuğudur itinayla denenmiştir defalarca.

Yorum

45-50 dakikada printerdan bastığınız karbonda kendini bırakır muhtemelen... Reaksiyonu hızlandırın biraz...

Yorum

ilk başlarda ölçeklendirmeyi yanlış yapmıştım. 4 perhidrole 1 tuxruhu atmıştım. onun için geç oldu sanırım. 5-6 tuzruhuna 1 perhidrol bu kadar hızlıysa ben bundan şaşmam sağolun.

Yorum

biz basit robotlar için anakart yaparken çok fecii bir ölçekle PCB yapmıştık, 1 şişe perhidrol + tuzruhu şişesinin yarısı kabı sallayak dedik el değmiyordu ve felaket hızlı eritiyordu ama kimseye tavsiye etmem böyle çok miktar kullanılmasını biz beleşe bulmuştuk o yüzden böyle yapmıştık

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                Initializing Tabs & loading Content...
                Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                X