Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Pasif Mixer Projesi

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

bence buna birde pasif ton kontrol devresi konulmalı, çok güzel olur herşey pasif, ama bi sürü işe yarayan bi alet olur, aktif olanla yarışmaz belki ama iş görür bence, proje olarak bile yapmaya değer
    Son güncelleyen acelik00; 17-01-2009, 03:25. Sebep: yazım yanlışı

Yorum

ya pasif mixer ne işe yarar ki şimdi tonlama yapabilirmiyiz bunla?

Yorum

Pasif mixer yapmak isteyen arkadaşlara bu mixeri yerine diğer başlıktaki baskı devreli mixeri yapmayı tavsiye ediyorum. Bu tarz mixing devrelerinde giriş sinyalerine seri birer 100nF 'lık kondansatör bağlanması parazitleri büyük ölçüde azaltacak ve ses frekansındaki dalgalanmaları belli bir oranda sabitleyecektir.

Muart:
        ya pasif mixer ne işe yarar ki şimdi tonlama yapabilirmiyiz bunla?
        ** Bu devre ile tonlama yapılamaz. Tonlama için ton kontrol devresi gerekmektedir. Bu ikisi çok farklı şeyler.Bu devrenin amacı çeşitli ses girişlerini tek bir çıkış yapmaktır. Bu ses girişlerine aktif olmayan manyetikli gitarlar dahil değildir.

Yorum

aktif olmayan manyetikli gitarlar dahil değil derken ? bu pasif mikseri sadece aktif manyetikli gitarlar mı kullanabilir diyorsun yani ? :s

Yorum

pasif mikser koyarsan çeşitlilik sağlarsın ama dünyanın en iyi equlaizer'lı mixeri olmayacaktır sonuçta ortaya çıkan alet bu başlangıç projesi olarak iyi bence, kullanırken çok başarılı sonuç verebilirmi bilemiyorum

Yorum

arkadaşlar tutorial bölümünü takip ediyorum bir süredir , bu işlerde yeni olduğum için en basit projeden başlamak istedim. büyük bir hevesle gittim parçaları aldım fakat siszler için küçük benim için büyük bir sorunla karşılaştım ve hevesim kırıldı.

yardımlarınızı bekliyorum.

proje resmi

burdaki resimde proje resmine göre hangi uç sleeve hangi uç tip , sağ ve sol olarak yanıtlarsanız sevinirim ,

ve potansımızda yine proje resmine göre uçları sayılandırırsanız çok yardımcı olursunuz aksi takdirde projeyi yapamayacağım ,

şimdiden teşekkürler.

Yorum

Yorum

teşekkürler

Yorum

arkadaşlar projeyi yaptım gayet güzel çalıştı fakat bir sorun var 500k logaritmik pot bulamadığım için 100 k lineer kullanmıştım , ama devrede pot ların hiç bir etkisi olmadı , yani pot lar ı sağa sola döndürsem de ses te hiç bir değişiklik olmadı , bunun sebebi ne olabilir acaba ?

Yorum

aslında pek bi fark olmaz ama logaritmik (sanırsam boyle yazılıyor) daha hassas ayarlar icin kullanılır diye biliyorum...

Yorum

evet arkadaş doğru söylüyor, log veya lin potların etkisi olmaz, sen potlarını kontrol et bence, lehim yaparken bozulabiliyor, ya da potlarında kısa devre varsa yine aynı durum olabilir

Yorum

Yardim !!

şimdi benimde bir sorum olacak
                          Benim bir dinamik mikrofonum var, bunu direk pc bağlalayınca kaydederken az ses geliyor, bu miksere input a mikrofonu bağlasam outputdan da dönüştürücü fln ile pc'nin jack girişine bağlasam mikrofonu, kayıt alırken sesini artırmış olurmuyuz cevaplarsanız çok sevinirim
                          İyi Forumlar

Yorum

Ekranlama ve topraklama nasıl yapılıyor anlatır mısınız?

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                            Initializing Tabs & loading Content...
                            Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
                            X