Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Gitarda 5'li akor basarken ses gereğinden fazla dalgalanıyor

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Arıza Gitarda 5'li akor basarken ses gereğinden fazla dalgalanıyor

Epiphone Custom Les Paul EMG Gitarım var. La telinde beşli akor basarken ses gereğinden fazla dalgalanıyor. Bu dalgalanma 5. frette başlayıp ilerleyen fretlerde artıyor. Bu eski gitarımda da olmuştu fakat onu bakımdan geldi ve sıkıntısı yok. Bu gitarın da yeni telleri değişti ve sap ayarı yapıldı. Nedeni ne olabilir? Çalma hevesini çok kırıyor. Acil bir el atarsanız sevinirim. Bir de Ankara'da oturuyorum. Gür Müzik'ten aldım gitarı ve orda yaptırdım her şeyini. Müzik evine de çok sık gidiyorum. Artık beni kovacaklar diye korkuyorum. Gitmek de istemiyorum oraya. En kötü başka bir müzik evine gideceğim. Bu arada evrensen müzik tatile gittiği için açık değilmiş.

gitarın akortu kaçmış dostum telaşlanacak bir şey yok. he birde entonasyonda sorun olabilir ona da bir baktırmanı tavsiye ederim.

Yorum

Akort değil de entonasyonda problem. Kendim yapabilir miyim?

Yorum

elin yatkınsa eğer yapabilirsin. gitar floyd lu mu sabit köprülü mü? floyd lu ise yardımcı olamam ne yazık ki, floyd lu gitarları kurcalamadım hiç

Yorum

gitar bildiğim kadarıyla sabit köprü (tom). köprünün arkasında kalan vidalardan ayar yapabilirsin. tornavida veya girişine göre alyanla sıkman veya gevşetmen gerekir. her tel için boş tel ve 12. perdeden aynı notanın çıkması düzgün entonasyon örneğidir.

Yorum

adam zaten yazmış markasını modelini soruyorum birde floyd lu mu diye dalgınlık işte neyse mrtcntn ın dediği gibi dostum olay ek olarak çok hassas yap ayarı. çeyrek turun yarısı kadar çevir tornavida veya alyanı sonra o telin entonasyonuna bak ve duruma göre sık veya gevşet.

Yorum

Elim yatkın değil aslında. Hiç bilmiyorum nasıl yapılır. Çok denedim eski gitarımda ama yapamadım. Müzik evine götürmeyi planlıyorum. Zaten sadece entonasyon. Hemen yaparlar.

Yorum

İbreli bir akort cihazı bulursan bir arkadaşından işlem kolay. 12. perdede tele dokunup (basmadan) tınlatınca gelen sesle, perdeye basınca gelen sesin aynı olması lazım. İbre aynı yeri gösterecek yani. İngilizce sorunu olmayan bir arkadaşınla bilgisayardan "DIY intonation" diye arat. Çıkan videoları izle. Şahane fikir verecektir...

Yorum

Gitarı bıraktım. Yapacaklar. Nasıl bir işlem yapmam gerektiğini biliyorum mantığını aslında. Ama hiç yapmadım. Yani bilen birisiyle birlikte yapsam daha iyi olacak. Ondan sonra kendim bu tür olaylara girişmeliyim. Zaten 1 ay sonra falan özel ders alacağım. Bu tür işleri bile soracağım.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                  Initializing Tabs & loading Content...
                  Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                  X