Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Digitech RP90 Pedal

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Arıza Digitech RP90 Pedal

merhaba arkadaşlar benim Digitech RP90 prosesörüm var...çoktandır kullanıyorum pedalı gayet iyi ..ama 2 hafta önce pedalda bir sorun olmaya başladı pedal işlevini yitirdi çalışmıyor neden acaba böyle oldu..içini açtım baktım pedalın olduğu kısımda ne bir kırık nede bir çıkık var....pedalı cok narın kullanıyorum sert falan hiç basmadım ...acaba neden olabilir veya yapabilceğim birşey varmı....açtığımda içini tam orada birşey vardı alıcı gibi herhalde pedalı indirdiğimde pedalın iç tarafına doğru uzanan bir ucu oraya geliyor ve öyle calısıyor olmalı o kısma parmagımı falan bastırdım yine çalışmadı pedal ne yapabilirim acaba??? isterseniz resim çekip koyabilirim

Garantisi yok sanırım açtığına göre. Çok fazla kurcalamamanı tavsiye ederim. Sen bi resmini koy buraya. Eğer sorun güç iletimi kısmındaysa belki bir kaç önerim olabilir.Eğer basit bir çözüm yolu bulamazsak hiç kurcalamadan uygun yere baktırmalısın. Resim koyunca bana özel mesajdan ulaş. Takip edemeyebilirm konuyu.

Yorum

Aynısı bende oldu,(rp80) fabrika ayarlarına geri alınca düzeldi.Aynı şekilde içini açıp kurcalamıştım halbuki Fazla zorlamadan direk bi formatla,yazılımsal bi sorundu bendeki..

Yorum

PoPKoRN arkadaşım en kısa zamanda bir resim atıcam...

yahsin arkadaşım fabrika ayarlarına nasıl döndürebilirim anlatırsan birde ben deniyim

Yorum

Evet arkadaşlar aynı sorunu bende yaşıyorum,benimde rp90'ın sağ pedalı çalışmıyor dünden beri aniden gitti,siz sorunun kaynağını bulabildiniz mi?

Yorum

arkadaşlar benim rp90da da aynı sorunu yaşıyorum şu an. ileri geri tuşları basmıyor. bugünde stüdyo çalışmam var. çok narin kullanıyordum ama niye boyle oldu anlamadım. acil yardım edebilecek olan varmı? içini açsam mı acaba?

Yorum

koca forumda yardım edebilecek biri yok mu? durum biraz acilde

Yorum

şöyle söyliyim eğer pedal çalışmıyorsa altında mıknatıs gibi birşey var.o yerinden oynadıysa pedal çalışmaz.şayet error gibi bi hata alıyorsanız fabrika ayarlarına dönmeniz lazım.eğer yine olmaz ise firmware update yapıp sonrasında gerekli pedal ayarlarmalarını yapmalısınız.ayarları yapmadan yine pedal aktifleşmez!Digitechin sitesinde yörergeler mevcut.en son çare Digitech in teknik servisi des elektronik'e gönderin.iyi geceler..

Yorum

Benimde pedalımdan ses gelmiyor soru ne olabilir

Yorum

Arkadaşlar ben daha 3 gün önce Electro Harmonix Metal muff (Top boost) aldım.Fazla kullanmadımda en fazla 1 saat ilk 2 gün gayet kusursuz çalışıyordu.Dün açtım çalmak için düğmesine basıyorum ama çalışmıyor.gitar cleande normal amfiden ses geliyor ,pedalın düğmesine basıyorum amfiden ses gelmiyor,pedalın ışığıda yanmıyor.Yere filan düşmedi ,neden çalışmıyor? Yardım lütfen .

Yorum

Cypriot95 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                      Arkadaşlar ben daha 3 gün önce Electro Harmonix Metal muff (Top boost) aldım.Fazla kullanmadımda en fazla 1 saat ilk 2 gün gayet kusursuz çalışıyordu.Dün açtım çalmak için düğmesine basıyorum ama çalışmıyor.gitar cleande normal amfiden ses geliyor ,pedalın düğmesine basıyorum amfiden ses gelmiyor,pedalın ışığıda yanmıyor.Yere filan düşmedi ,neden çalışmıyor? Yardım lütfen .
                      Pili bitmiş O pedal true bypass olduğu için pili bittiğinde devreye almaya çalıştığında ses gelmez, devreden çıkarınca ses gelir... Pilini değiştir veya bir adaptör al...

Yorum

cruiser_rider isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                        Pili bitmiş O pedal true bypass olduğu için pili bittiğinde devreye almaya çalıştığında ses gelmez, devreden çıkarınca ses gelir... Pilini değiştir veya bir adaptör al...
                        Yardımınız için teşekkür ederim ,pilini değiştirip deneğeceğim umarım çalışır .

Yorum

Cypriot95 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                          Yardımınız için teşekkür ederim ,pilini değiştirip deneğeceğim umarım çalışır .
                          Rica ederim Umarım çalışır...

Yorum

processorlerinde sorun olan arkadaşlar; eğer cihazın garantisi yoksa **** bittiyse işe önce pil değiştirmekle başlayın eğer işe yaramazsa yakınınızdaki her hangi bir elektronik tamircisine götürün 5-10tl ye sorunu çözüme kavuşturur. Kesinlikle alete vurmayın **** çarpmayın. Bu durum çalışmayan elektronik aletlere sık sık uygulanır ve hasbelkader çalışan cihazlar çıktığından dolayı bu umutla alete darbe uygulanıp çalışması umut edilir ki bu yapılan çok büyük yanlışlardan biridir. Bu eylemi gerçekleştiren arkadaşlar cihazlarındaki 2tl lik sorunu 10 tl ye çkarıyorsunuz benden söylemesi.

Yorum

cruiser_rider isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                              Rica ederim Umarım çalışır...
                              Teşekkür ederim çalıştı.Bu ilk pedalım ve pedallar hakkında pek bilgim yok zaten ,bu pedalın pili çok erken bitiyor dün yeni pille çalıştı bugün 2-3 saat kullandım yine bitti.Bu normal bişeymi ? yoksa benimkimi böyle yapıyor? Birşey daha sormak istiyorum ; İşim bittiği zaman amfiyi filan kapattığımda jakları pedaldan çıkarmalımıyım ?

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                              X