Duyuru

Collapse
No announcement yet.

amfimde bir gariplik

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

TheRevenge isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    sorun gitarın manyetiklerindendir amfim sağlamdır maşallah taş gibi üstüne amfi tanımam gitarı amfiye taktığımda gitarın 5 yollu anahtarı en aşağıda olduğunda ses yüksek çıkıyor(normal sesi) ve bu anahtarı yukarı doğru çıkarttıkça sesde azalma ve bozulmalar yaşıyorum(normalde daha bi clean tonlar alıyordum) buda benim gitarımda sorun olduğunu işaret ediyor gitar üstündede bozulcak yer varsa oda manyetikleridir. konu silinebilir **** istenilen yapılabilir sorun çözülmüştür. teşekkür ederim
    Sap manyetiğin single coil mi?
    İStediğin gitarı al sen sapmanyeiğini kullandığında buna yakın ses değişimleri alırsın.Belki amfi sizi tatmin etmemeye başlamıştır.Bu da olabilir

Yorum

Selam arkadaşım manyetikten değilde switchden bence bu durum.. Benimkide bozuk şu an switchi temizleyerek düzeltebilirsin sanırım, potansların çevirdikçe cızırdamasına benzer bir sorun olsa gerek.

Yorum

ozzyfive isimli üyeden alıntı Mesajı göster
        Sap manyetiğin single coil mi?
        İStediğin gitarı al sen sapmanyeiğini kullandığında buna yakın ses değişimleri alırsın.Belki amfi sizi tatmin etmemeye başlamıştır.Bu da olabilir
        single coil demek istediğinden anlamadım açıkcası ama amfim çok iyi studyoda kullanılanlar kadar çok kaliteli tonları var çok yüksek bir sesi var ve ses yükseldikçe tonlarda hiçbir bozulma olmuyor clean tonları bir harika reverb telli(yaylı reverb) çok kaliteli bi reverb var bu kadar çok övüpde met ettiğim amfi IBANEZ TONE BLASTER 25R üretimden kalkan taş gibi bir amfi

fahrenheit isimli üyeden alıntı Mesajı göster
        Selam arkadaşım manyetikten değilde switchden bence bu durum.. Benimkide bozuk şu an switchi temizleyerek düzeltebilirsin sanırım, potansların çevirdikçe cızırdamasına benzer bir sorun olsa gerek.
        switch'i aklıma gelmedi aslında bi değiştirmek gerek maksat bahaneyle manyetikleri aradan çıkartmak :P tavsiyen için teşekkür ederim switch belki işi çözebilir

IbAnEzKeMaL® isimli üyeden alıntı Mesajı göster
        Arkadaşlar gitarınızı bir pc monitörü bir televizyon ya da özellikle telefon ve benzeri şeylerin yakınında çalaranız illaki olacaktır bu sorun bendede var pcde kayıt yapamıyorum köprü manyetikte fazla cızırdamıyor ama yükselttikçe switchi cızırtı artıyor.Özelliklede benimki gibi tüplü monitörlerde oluyor.En kötü ihtimal gitarın topraklamada problem vardır.
        odanın bi köşesinde çalıyorum telefon asla yaklaştırmam elektronik cihazlara çok sakınırım evet bu konuda hak veriyorum sonuna kadar gitarın topraklaması ile normal priz arasında dağlar kadar fark var normal prizde kullanan arkadaşlarada topraklama kullanmalarını tavsiye ederim çünkü gitar normal bi prizde takılıysa teller rahat durmazlar dip gürültüsü çıkartırlar ve gitarın demir aksağımlarından birşeyine dokunduğunzuda dip gürültü gider vücut topraklama görevi görürde dip gürültüsü giderbu iş tehlikelidir amfide kaçak varsa sonu elektrik çarpmalarına kadar gider... ama eğerki topraklı prize takarsanız farkı görceksiniz amfinizin açık olduğunu bile unutursunuz( tele dokunmadıkça anlamazsınız ) bi çok kez bu benim başıma geldi :P

Yorum

arkadaşlar ibanez tbx65 rbu arada alet yenidir... dün akşam normal çalışan amfimin clean kanalı bu sabah açtığımda nerdeyse ses gelmicek kadar az, gitarda filen bi sorun yok bu arada, ayrıca distortion kanalı normal çalışıyor gümbür modda ama clean kanaldan aşırı derecede az ses geliyor lütfen yardım

Yorum

herkese selam arkadaşlar bana lütfen acil yardım bugün elektro gitar çalıyodum tam o sırada telefon çaldı anfiyi kapattım telefonla konuştum sonra anfiyi açtım tekraar ses yok varda cızırtı geliyor tellere vuruyorm anfide sadece cızırtı geliyor switch oynatıyorum hala aynı lütfen yardım!!!

Yorum

Uzun süredir foruma giremiyorum ve bu konuyu daha yeni gördüm.Gitar kısmından fazla bilgim yok ama uzun zamandır amfi ses sistemleri tamiri ile uğraşıyorum.amfi ile sorunlarınız varsa yardım etmek isterim.Elektronik cihazların yanlarında amfilerde bir cızırtı sesi oluşacaktır onun için kesinlikle amfilerinizi topraklı pirize takmanızı tavsiye ederim.220v kısmına hat filtresi eklenerekte cızırtı seslerini azaltabilirsiniz.Yakın bir zaman içinde hat filtresini yapınını Tutorial bölümünde ayrıntılı olarak ele alacağım.

Yorum

meraba konu açamadığım için buraya yazıyorum kusura bakmayın benim elektro gitarım var (Cort X2 LH) gitarda 1-2 perdeye basınca gitarın içinden ses geliyor(amfiye bağlı değilken) ne yapmam gerekiyor

Yorum

benimde acil konu açmam gerekiyor

Yorum

bazen kablodan da olabiliyor

Yorum

berkaykurt isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                      meraba konu açamadığım için buraya yazıyorum kusura bakmayın benim elektro gitarım var (Cort X2 LH) gitarda 1-2 perdeye basınca gitarın içinden ses geliyor(amfiye bağlı değilken) ne yapmam gerekiyor
                      nasıl gitarın içinden ses geliyor? amfiye bağlı değilken çıkan sesleri sorun olarak adlandırıyorsan eğer sorun değil normal. o sesler çıkmazsa sorun vardır zaten yoksa cızlama gibi sesler mi?? açıkçası ne demek istediğini de tam anlamadım net bir şekilde ifade edersen kendini yardımcı olabiliriz

Yorum

berkaykurt isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                        pot swicht manyetikler jack girişi gibi elemanların gövdeye bağolantılarını kontrol et mutlaka birinin vidası gevşemiştir

Yorum

başıma geldi ben hem elektronikçiyim hemde gitar çalıyorum kardeşim kontak sprey al sık potlara bunu gitarınında potlarına ve swich e de sıkabilirsin sorun anfi potunda olabilir denemek bedava sprey 3-5 tl

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                          Initializing Tabs & loading Content...
                          Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                          X