Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Bi Studyo için...

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Bi Studyo için...

Arkada?lar ben garajymy studyo yapmak istesem bana kaça patlar¿
    Sadece ses izolasyonu...

garajynyn büyüklü?üne falan ba?ly olmasy gerek adamlar metrekare hesaby yapabilirler...

Yorum

peki ?öyle sorayym m2 si kaç paradyr o ses izolasyonunun ?

Yorum

selam payla$mak istemeyen arkada$m :P sana ekonomik ve i$e yarayan bir fikir verebilirim... duvarlarini beyaz köpükler oluyor ya onlarla donat (4 duvar ve tavany)... köpükleri nalbur dan pahaliya alirsin,per$embe pazarinda top top ucuza satiliyor onlar... ne kadar lazim artik m<sup>2</sup> sini sen hesapla... kaplady?yn köpüklerin üstünü senin begendigin bir duvar kagidi ile kaplarsin... bu ,sesi duvar a gecirtmemek icindi... sonra tavukculardan mi nerden bulursun bilmiyorum 30 luk tavuk yumurta kartonlari var ya onlardan alman lazim tavanina ve yan duvarlara serpi$tiriceksin yani yapistiricaksin bunlar resonance i engelleyecek yani sesi emecek...gerekli yani... bu yumurta kutularindan ne kadar koyarsan o kadar iyi... o kadar emici olur ortam... sonra 4 kö?eyede perde asman lazim... bildigin uzun kaln kumashli perde... Bu mesela conchierto larda görürsün... perde lerde sesi emmede kullaniliyor.. ve cok verim aliniyor... neyse sana kolay gelsin...

Yorum

benim tavsiyem, en alta mdf, üzerine köpük ve üzerine perdedir. yumurta kolisi tarzy ?eyleri kullanacaksanyz perdeye zaten gerek kalmaz. ikisinden birini seçersiniz ama perde daha iyi derim ben. hem yumurta kolisi çok sycak yapyyor ortamy.

Yorum

Saolun tavsiyeeriniz için

Yorum

peki bu garaj da bo?ulmayacakmysyn? çok sycak olur cam da yok.zaten cam olsa açamazsyn ses çykar.buna da bir çözüm gerekir

Yorum

klima ,

**** garaj yeraltindaysa zaten sicak olmaz pek, havalandirma gerekebilir tabi gene,...
                Ama madem paran var bi klima da alirsin artik,...

Yorum

e?er paran varsa vede güzel bi?iler yapayym diyorsan piramit ?eklinde çykyntylary olan süngerimsi bi madde var duvarlary onunlada kaplayabilirsin köpüklerin üzerine.Görüntü açysyndan da güzel olur

Yorum

evet paran varsa çok kral ?eyler yaparsyn (bir in?aat müyendizi gözüyle inceliyim ama yoksa yumurta kolisi ..i?te perde falan yaparsyn

Yorum

peki ben de bir?ey sorayym..
                      ?imdilik bu yumurta kutulary yapy?tyrma i?ini erteliyorum...
                      evime bir kayyt ortamy kurmaya çaly?yyorum..
                      bunun için iyi bir mikser alaca?ym bunun dy?ynda ne gibi ?eylere ihtiyacym olabilir...hiç evinde stüdyo kuran var my aranyzda?

Yorum

whosold evinde davul filan kaydetmiceksen gerek yok..

gözünü sevdi?iminin teknolojisi ile 3-5 milyonluk bi mikrofonla ve iyi bi bilgisayarla insanlaryn agzyny acyk byrakacak kayytlar yapabilirsin

Yorum

Eternalcry haklysyn..

arkada?lar bi?ey sorucam studyolarda ki o süngerlerin girintili çykyntyly olmasynyn nedenyny bilen var my ayryca yumurta kutluary o sungerlerin yerini tutabilirmi_?

Yorum

sanyrym tuttu?u kadar idare ediyor millet,daha ucuz bir çözüm oldu?u için...

yanlyz arkada?lar benim kayyt ortamyndan kastym birden fazla gitar ve davulun oldu?u kysacasi bir grubun birlikte kayyt yapabilece?i bir ortam...

herkesin kendi ayarlary olur ve bunlar mikserde saklanyr ve ben reverb, echo ve equilazer özelli?i olan bir mikserden bahsediyorum...
                            ayryca 3-5 milyonluk bir mikrofon ile kaliteli bir sound editor programyn varsa kayyt yapabilirsin tabii e?er gitarynyn vermek istedi?in tynysyny kaybetmeden bilgisayara aktarabilirsen!.
                            bu yüzden iyi bir enstruman mikrofonunun olmasy ?art..
                            bir de vokal mikrofonun olacak bunun dy?ynda ne gibi cihazlara ihtiyacym olabilir...
                            e?er evinde bir home studio kuran varsa ondan tavsiyeler almak isterim...
                            te?ekkürler...

Yorum

bence bilgisayara takylabilen bir klavye(org) almalysyn kendi kendine kayyt yapacaksan kesinlikle çok yaratycy olabilirsin.ben ?ahsen aryyorum ama bulamyyorum ?öyle ekonomi?inden

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                              X