Duyuru

Collapse
No announcement yet.

sap arkası

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Arıza sap arkası

Arkadaşlar 6 aylık bir stratım var fakat sapın arkasında sarımtırak yeşil gibi(ellerim çok terliyor yosun mu tuttu ne oldu) renk bozulması var. İnce bir zımparayla geçsem sorun olur mu? Cila vb gerekir mi?

Birebir görmeden birşey söylemek pek mümkün değil. Sanırsam sapta cila yok. Dolayısıyla bu leke ağaca işlemiş olabilir. Eğer ağaca işlediyse çıkması mümkün olmayabilir. Ben daha önce aynı durumu yaşamıştım. Ne yaparsan yap çıkmıyor. Ancak dediğim gibi görmeden kesin birşey söylemek yanıltıcı olabilir.

Yorum

tırnağımla kazıdığım zaman çıkıyor ama tamamen değil. Yarın deneyip yazarım. Teşekkürler.

Yorum

sap cilasızsa ince zımparalar var onlardan alıp zımparalayabilirsin. cilası geçmiş ağaçlar için kullanılan bir zımpara nalburlarda bulabilirsin. ama tavsiyem zımparaladıktan sonra cilalaman ama dikkatlı ol

Yorum

3 oldu aynı işlemi yapıyorum sonuç yine aynı. 1 hafta sonra yine izler geri geliyor. Cila için ne önerirsiniz?

Yorum

Cilalama işlemi kolay bir işlem değildir. Bence bir lutiyeye danışmanda fayda var.

Yorum

onur arkadaşın dediği gibi bu gitarın sapında cila yok tırnaklamandan ve oksitlenmeden cila olmaması belli.
              senin yapacağın çözümler geçici 800 kumlu bir zımparayla ağacın suyu yönünde yani headstock (burguluk) yönünde aşağıya yukarıya zımpara yapabilirisin ve yüzeyi temizleyebilirisn ancak bu tekrar olmayacağı anlamına gelmez tümden çözüm için sapa ince bir cila uygulaması gerekli bunu sen yapamazsın.bilginize
              luthier Hüseyin fırat

Yorum

Bilgileriniz için çok teşekkürler en kısa zamanda bir lütiyeye gösteririm.

Yorum

aynı sorun bende de var.el terlemesinden dolayı oluyor.ibanez s770 gitarımın sapın alt kısmındaki 12 perde civarlarında binding üstünde dediğin gibi lekelenmeler var.sorun etmiyorum nedeni belli aşırı el terlemesi.yanında sürekli bir bez bulundur.terin gitara geçtiği zaman kurularsan sorunu azaltırsın.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                  Initializing Tabs & loading Content...
                  Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                  X