Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Güzel Sanatlar!!

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

Güzel Sanatlar!!

Arkadaşlar bişeyi öğrenmek istiyorum internetten araştırdım ama tam bir sonuç bulamadım , elektro gitar çalıyorum ve şuanda lise 2 ye gidiyorum, ilerde güzel sanatlar okumayı düşünüyorum..GÜzel Sanatlarda müzik bölümü daha doğrusu elektro gitar bölümü falan okuyabilirmiyim yani böyle bir bölüm vs. varmı yardımcı olursanız sevinirim..

Düzenleyen - rock_emre on 26/02/2008 23:07:01

Türkçe kullanımına dikkat lütfen !

Yorum

MMA ya git

Yorum

Elektroyla ilgili bölüm istiyosan sadece yıldız teknikte cazz bölümü var onu araştırabilirsin..

Yorum

güzel sanatlarda dallar var

Yorum

Bildiğim kadarıyla Güzel Sanatlarda Müzik Bölümünde 3 bölüm oluyor.Şan,Piyano,Keman.Tam bilmiyorum ama

Yorum

rock_emre isimli üyeden alıntı Mesajı göster
              Arkadaşlar bişeyi öğrenmek istiyorum internetten araştırdım ama tam bir sonuç bulamadım , elektro gitar çalıyorum ve şuanda lise 2 ye gidiyorum, ilerde güzel sanatlar okumayı düşünüyorum..GÜzel Sanatlarda müzik bölümü daha doğrusu elektro gitar bölümü falan okuyabilirmiyim yani böyle bir bölüm vs. varmı yardımcı olursanız sevinirim..

Düzenleyen - rock_emre on 26/02/2008 23:07:01
              aradan epey bir zaman geçmiş şimdi yazmam doğrumu bilmiyorum elektro gitar ,bass gitar vs gibi ensturmanlar ve bunlarla yapılan müzikler sadece eğlenceye yöneliktir konservatuvar ve güzel sanatlar fakültesinde kesinlikle bu tür şeyler yapılmaz. Sanat için yapılan profesyonel müziklere yönelik dersler verilir. Yok ben elektro gitarı çok iyi geliştireyim iyi sololar atayım gibi şeylerle boş yere hayal kurmayın

Yorum

Athenacı arkadaşım: ''elektro gitar ,bass gitar vs gibi ensturmanlar ve bunlarla yapılan müzikler sadece eğlenceye yöneliktir konservatuvar ve güzel sanatlar fakültesinde kesinlikle bu tür şeyler yapılmaz....'' eğlenceye yöneliktir kısmını pek anlayamadım. Musicians Institute veya Berklee Music Collage'de bu bahsi geçen eğlencelik enstrumanların üzerine müzik bilimi dahilinde lisans,yüksek lisans düzeyinde eğitim veriliyor. Hangi eğlence ? Eğlenceli bir tipe örnek Dream Theater üyeleri ve John Petrucci Berklee'de pek cukka cukka yaparlarmış...

''Sanat için yapılan profesyonel müziklere yönelik dersler verilir. '' Rock müzik bu sanatın neresindedir de bunu önemsemezler ama şunu önemserler ve ona göre ders verirler ve o da profesyonel müzikler olurlar ?

Hayallerini gerçekleştiren insanlar Mazlow'un ihtiyaçlar hiyerarşisinin son ve beşinci basamağını tırmanmış olurlar yani ''kendini gerçekleştirme, kendini ispat etme...''

Ben konservatuvara gidemedim. Ama hiçbir zaman gidene ve gitmek isteyene ve bu insanların süper salak ve ultra imkansız hayallerine laf edemedim... Destek olmalıyız diye düşünüyorum. Saçma sapan birşey denilmiş olsa küfürü bile yapıştıralım ama Türkiye'de elektro gitar üzerine konservatuvar düzeyinde eğitim alıp bu alanda uzmanlaşmak isteyen insanın saf duygularla henüz kirlenmemiş zihniniyle çocukça kurduğu masum inançlar temeli üzerine kurulu temiz hayallerine ''boş yere'' demeyelim...

Şahsiden genele vurgu yapabiliriz...

Konunun özü anafikri...Forumdan Yunus kardeşimiz yardırmış ve Berklee'yi kazanmış idi. Bir takım yaşanmışlıklar oldu falan ama adam kazandı. Dediğim gibi onda biri bütçeyi doç.dr.prof bilmem kimlere verin gözünüzü dikin Berklee 'ye Musician Institute'a...

Hayaller inananların basamaklarıdır, çalışanların ise hayatının aslıdır !
                Son güncelleyen canKUTTT; 05-10-2018, 01:37.

Yorum

1. si o fazla ingilizce bilgimin olmamasına rağmen o dediğin yerlerin isimlerinden estitü (kurs vs) ve kolej gibi yerler oldugu anlaşılıyor yani üniversiteye bağlı akademik birim olmadığı anlaşılıyor.
                  2. si evet eğlenceye yöneliktir sen bir rock müziği konserine gittiğinde klasik batı müziği konserine gitmiş gibi kurallarını inceleyerek besteyi analiz ederek dinlemezsin o müziği.
                  3.sü kimsenin duygularıyla oynamıyorum gerçekleri burda söyleyeyim ki kimse boş hayallerle ugrasmasın özel yetenek sınavında senden istedikleri mozarttan beethovendan vb isimlerden bir sonat müniet çalması iken sen giderde evanescenden felan çalarsan direk elerler ve arkdanda gülerler
                  4.sü bende sizin geçtiğiniz yollardan çok geçtim önceleri ama uzun süre bu konularda bana hiç yardım eden olmadı şimdi ise ben bu yazıları paylaşıp böyle düşünceleri olanlara yardımcı oluyorum
                  5.si klasik batı müziğini iyi yapan herkes kendini her tarzda(türk müziği dışında) oldukça iyi geliştirebilir.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                  Initializing Tabs & loading Content...
                  Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
                  X