Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Pedalları Birbirine Bağlama Sorunu

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Pedalları Birbirine Bağlama Sorunu

Arkadaşlar bende Digitech Hot Head Disstortion pedalı ve Boss SD-1 var çok da iyi olmayan bir kabloyla bunları birnirine bağlayığ ikisini aynı anda açtığım da amfi bildiğiniz çığlık atıyor acaba sorun nedir kablo danmı ? Daha önce yaşayan varsa bilgilendirebilir mi?

Pedal girişine amfi bağlayınca çığlık sesi geliyor derlerdi, denemedim hiç. Garip bir sorun, tek tek açınca n'oluyor?

Yorum

Üst üstü iki drive açtığın için aşırı gain'den kaynaklı dip ses olmasın?

Yorum

AykanKK isimli üyeden alıntı Mesajı göster
        Yok hayır dip ses olsa bilirim ayrıca beni okadar rahatsız etmez bu bildiğiniz çığlık gibi yani davulun sesi dahi duyulmuycak kadar yüksek bi ses

Yorum

thebadseeds isimli üyeden alıntı Mesajı göster
          Pedal girişine amfi bağlayınca çığlık sesi geliyor derlerdi, denemedim hiç. Garip bir sorun, tek tek açınca n'oluyor?
          Tek Tek açınca bir sorun olmuyor

Yorum

Bencede aşırı gain yüklenmesidir o...

Yorum

Başka açıklaması yok. Aynı anda iki drive açtığın için oluyordur.

Yorum

Başka açıklaması yok. Aynı anda iki drive açtığın için oluyordur.
                Gitar, amfiye yakın bi'yerde duruyor büyük ihtimal, gaini görünce amfi çıldırıyordur.

Yorum

boss'u booster olarak kullanıyorsan drive'ını hiç açmasan da olur.
                  sadece volume'ünü kökle. ben sd1'i bu şekilde kullanıyorum. yoksa çok dip ses oluyor.
                  iki drive birleştirilerek nasıl kullanılır bilmiyorum ama iki drive'ı aynı anda açacaksan sonuna kadar açmaman gerekir diye düşünüyorum.
                  bir de ton potanslarını parlak tonlardan uzak duracak şekilde tok bir tonda tutarsan ötmelere faydası olabilir.

Yorum

Hocam iki dist. pedalını kullanırsan çığlık atması normal. dip gürültüden söz etmiyorsan eğer bir sorun yok. Noise gate pedalıyla halledebilirsin sorununu

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                    Initializing Tabs & loading Content...
                    Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                    X