Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Economy Picking ve Alternate Picking

Collapse
Bu sabit bir konudur.
X
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

Abi alternative picking de hem daha hızlı çalarsın hemde hızınıda ayarlayabilirsin...Ama tek taraflı ne kadar hızlı vurursan vur çok çabuk elini yorarsın ve solonun ortasında veya başlarında ritmi kaçırırsın bence bir an önce alternative picking çalışmaya başlamalısın......

Yorum

Ben çok fazla metod inceledim ama pena vuruşları ile ilgili çok detaya inenini görmedim.Ama bu soru yanlış bir soru.Yani aşağı yukarımı yoksa sadece yukardan aşağımı.İkiside kullanılır.ama farklı yerlerde.Mesela master of puppets in girişinde dikkat ederseniz P.M olarak vurulan ve özellikle aşağıdan vurulması gereken yerler var çünkü aşağıdan hatta aşağıdan ve içten dışa doğru bir hareketle vurgulanarak çalınıyor özellikle melodiyi çalan notalar.Birde yine ritimlerde P.M çalınan yerlerde dikkat ederseniz mümkün olduğunca sadece üstten vurulur.Hatta P.M olmasa bile çünkü yukardan vuruşla aşağıdan vuruşun tonu aynı değildir.ama sonuç olarak ben burda yukardan vuracam sanane diyene vur kardeşim kim tutar seni demek düşer bize çünkü yaptığımız iş sanat.

Yorum

arkadaşın söylediği kesinlikle doğru.yukarı asagı calmak zorundasın.aksi halde yavas kalırsın.oyle calısmanda fayda var

Yorum

yavaş kalmaktan ziyade tempoya ayak uyduramazsın ritmi kaçırırsın mümkn olduğunca alternate picking yapmak lazım ben ne denli yapıyorum oda tartışılır tabi

Yorum

Bende yazayım dedim bende yukarı aşağı (alternative picking) olayında zayıftım ama sen çalmaya devam et zmanla farkında olmadan yukarı aşağı çalıyor elin zaten yani bu zman içinde değişir hiç merak etme ben hiç ders almadan sadece izleyerek ve guitar pro kullanarak solo atmayı öğrendim sende zamanla alışırsın merak etme ama imkanın varsa bir hoca gör mesela ben tapping filan yapamıyorum en iyi tapingim 17. perdeye penayla vurup 12.13.10.9. filan geziniyorum ( tabi bunu taping sayarlarsa ) hoca dan ders al derim ......

Yorum

bencede alternative picking yap ilk başlarda zorlanabilirsin bende zorlanmıştım ama yavaş yavaş alışıyo insan ve daha hızlı çalıyosun

Yorum

biraz çalıştıktan sonra sonunda çözdüm bu sorunu herkese yorumları için çok teşekkürler

Yorum

bence bi çok soloda seni yavaşlatır mesela duman soloları belki bunu hissettirmez ama metallica nın şarkılaarında tabii bazılarında bu fark edilir

Yorum

arkadaslar bende biseyler yazmak istedim ve bazı arkadaşlar ritmde de pena vurusları yukarı asagı olmalıdır demiş.. şimdi konuya şöyle değinmek istiyorum..

bir defa sol oatarken kesinlikle ve kesinlikle pena vurusları yukarı aşağı olmalıdır.. sadece asla asla çalamazsın.. dumanda , metallicada farketmez.. gerçekten hem hız kaybı hemde b igrupça çalışırken ritmmi kaçırırsın vs. çok zor iş.. ritmdede ozellikle master of puppets ornek verilmiş.. arkadaşlar eger sağ elimiz çok seriyse söz kısmındaki ritmi çalarken aşağı yukarı yapmak sart ****.. tabi doğrusu o bilimsel olarak.. ama gitara hükmetmiş arkadasların cogu eminim sadece aşağı vurarak çalar buna bende dahilim.. james te kirk te hepsi ole çalar. çünkü ritm ve solo çok farklı şey.. ritmde sadece ritm atiyorsun zaten hükmetmişsen eline ve gitara asla kaçırmazsın ve zorlanmazsın.. ama bu tabi birtek master of puppets için geçerli baska şarkılarda var tabi..

mesela disposable heros en guzel ornek.. ritm gitarda asla sadece aşağı vurusla çalamazsın.. yani çok karmaşık bi konu

Yorum

ya sadece yukardan aşsa callırsan basladın gibi gidersin biraz farklılık yap assagı yukarı yap ya da ikisini birlestir yap o iki yönlü yü yapamazsan daha dogrusu calısıp elini alıstıramassan dnledin grupların sevdin cogu sarkısını callamasın sana bi örnek veriyim cem köksal videosu izle dinmi hiç adam parmakları yag gibi kayıyor orda hep adam iki yönlü pena kullanıyor

Yorum

Koşarken bir ayağınızı iki kez öne atarsanız hızlı koşamazsınız. Penanın aynı yüzünü iki kez tele vurarak da hızlı çalamazsınız (Michael Angelo-Mike batio yani )

gayet açık hız için alternate picking şart

Yorum

adam güzel konuş muş hellal olsun farklılık ta sart ben mesala simdi aşşadan yukarıcalısıyorum bazı parcaları degişik birşey oluyor

Yorum

PENA vuruşları kesinlikle asağı yukarı olmalıdır. sağ elinher pena vuruşuna sol elin bir parmağı denk gelmeli. Yani sol el ve sağ el senkronizesi sağlanmalıdır. Bunun en iyi cevabınıda metronom vermektedir.

Diğer konu sadece yu karı veya sadece aşağı vuruşlar bazen yapıla bilir mesela bend yapyığımızda daha fazla daha etlili çığlık attırmak istendiğinde tele birkaç kez aşağı veya tukarı vuruşlar yapılabilir.

Yine ayrıca her yiğidin bir yoğurt yeme stili vardır buda göz ardı edilmeye.ama pena vuruşları bir aşağı bir yukarı. tabi etkili vede seri çalmak istiyorsan

Yorum

bencede alternate picking şart yani sadece üst vuruşla ya da sadece alt vuruşla çalmaya devam edersen ilerde çok sorun yaşarsın öyle hzılanamazsında sadece üstten çalabiliyorsan bile iyi bir tekniğe sahip olmazsın yani seni bilmem ama şahsen benim içim rahat etmezdi herkes alt-üst çalarken ben neden sadece alt pena vuruşuyla çalıyorum diye yani bu yüzden bence bir an önce alternate picking e çalışmaya başla

Yorum

kardeş tam gaz verdin hea bu yazıyı okudmda gece sabahn 2 siydi ama gitar çalasım geldi yinede ****** üst teki yazıyı yazn ark a şiddetle katılıoyorum bnde dahil çalışmak lazm kimse gümüş tepsi içnde bize bişyleri sunmaz bıkmak olmaz çalamadıkca daha çok üstüne gitmek lazım
                                satriani vai annesindn tapiing( yazılışndn emn deilm) yaparak çıkmadı sonuşda mesela benim bi ark ım var 3 ay öncesine akdar bndn kötü gitar çalıodu bn bunu ezdim hep kaos çocuksn sen karambol çalıosn hep fln die şmdi bni solladı geçti ama günde kaç saat çalştını tahmn bile edmeiom

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                                Initializing Tabs & loading Content...
                                Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                                X