Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Economy Picking ve Alternate Picking

Collapse
Bu sabit bir konudur.
X
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Economy Picking ve Alternate Picking

Bora Uslusoy'un Solo gitar metodunda alıştırmaların hem normal hem de hızlı şekilleri verilmiş ama hızlı hallerini yapamıyorum. Mesela ilk alıştırmanın hızlısını yapamıyorum günlerdir çalışmama rağmen. Daha kolay yapabilmem için önerebileceğiniz bir yöntem var mı?

Düzenleyen - grunt on 27/06/2005 14:53:58

hemen hızlanmaya çalışmaman lazım yavaş yavaş temponu arttır sonuçta temiz bir şekilde yapmak çok önemli pata küte diye hızlıya dalmamalısın ...

Yorum

pena tutusun nası
      serbest bırak pentaı cok kasma
      gitarının tellere uzaklıgıda oneml
      bi cok sey var bunun gibi

Yorum

eğer yarım saat çalışıpta yapamadığını düşünüyosan yanlış olur çünkü bu işler sabır işi, saatlerce çalıştıktan sonra zaten bi bakacaksın ki hızlanmışın yani farkına bile varmadan bir de sadece kitaptan çalışıosan zor tabi en azından bilen birinden yardım alman iyi olur. bir de pena çok az görünürsün parmaklarının arasında o zaman daha iyi kontrol edersin. kolay gelsin

Yorum

sana tavsiyem
          kitapta verilen metodu bire bir uygulamak zorunda da değilsin.
          ben alternate pick'imi kendim geliştirdim
          şimdi ışık hızında çalıyorum
          temel'ini göz ardı etmeden kendini geliştirmen bence daha doğru

Yorum

bastığın notaların temiz ses vermesi hızlı çalabilmenden çok daha önemlidir. 60 metronomla başla çalışmaya bi 10 dakka çal baktın çalabiliyosun 70 e geç onu çalabilince 80 90... bu iş böyle gelişir... ayrıca bu şekilde çalışıp atıyorum 150 metronoma geldin ve çalamıyosun bir süre ara ver çalmaya tekrar başına oturduğunda rahatlıkla çaldığını göreceksin. malmsteen doğar doğmaz alternate picking yapmıyordu herhalde bu büyük bir ölçüde sabır ve emek işidir. kesik kesik çalma ve temiz çal hızlanırken...

Yorum

bi de şöyle bir yöntem var..petruccinin yaptığını gördüm,ve ayrıca bi çok kitapta geçiyor..

belli bi alıştırmayı metronomla ufak adımlarla hızlanarak çalıyorsun mesela 150'ye geldin zorlamaya başladı..metronomu mesela 160'a çıkarıp kendini kısa bi süre daha zorlayıp tekrar 150'ye dönünce 150'de daha öncekinden rahat hissediyorsun..

gerçi petrucci bunu anlatırken komik şeyler yapıyordu.."farzedelim metronomu 200'e getirdik bakın çalamıyorum" diyerek zorla hata yapmaya çalıştı ama yapamadı:P

stetina'nın metotlarında da geçiyor bu..bi de sharp movements muhabbeti var..hareketlerini yavaş çalsan bile hızlı yapmanı öneriyor bazı kitaplar..

Yorum

Mesela kardes benim alternate picking bayagi iyiydi ama gelistiricek bir şeyler bulamıyordum hep aynı seyleri calip duruyordum ama mesela gecen hafta tam uyuyacakken aklıma bir fikir geldi gitarda şunu yapsam hic fena olmaz gibisinden sonra bi başka zaman başka bi fikir derken alternate picking fena bi halde hızlanmaya basladi.Yani demek istedigim bunlar calisma ve en onemlisi ZAMAN ile olan seyler kendini cok fazla kasma derim ben olaylari zamana birak ve calismana devam et.Eminim ki bi zaman sonra sende bunu fark edeceksin.Daha iki 1 hafta oncesine kadar hicbisey yapamazken simdi kendi kendime soruyorum acaba nasil olduda boyle calabilmeye basladim.Ve sonra bu islerde zamanin ne kadar onemli oldugunu anladim.Yilmak yok.Devam devam.Hicbirsey icin gec degildir yeterki 60 yasini gecme

Yorum

Soloyla ilgili bir soru

solo atarken pena vuruşlarını yukarı aşşağı yukarı aşşağı.... olarak yapmak şartmı ya da ne gibi faydaları var?

mesela ben solo atarken genelde pena vuruşlarım sadece aşşağı doğrudur

umarım doğru anlatabildim cevap vericek arkadaşlara şimdiden teşekkürler

Yorum

istediğin gibi yapabilirsin... hangisi daha kolay geliyosa...

Yorum

sadece yukarıya veya sadece aşağıya hız kaybettirebilir sana

Yorum

sadece yukarıya veya sadece aşağıya hız kaybettirebilir sana
                        aslında tek yönlü yapınca daha hızlı yapıorum
                        biraz garip bir sağ elim varda

Yorum

aşağı yukarı alışırsan tremolo çalarken daha rahat edersin

Yorum

bildiğiniz hızlı ama kolay bi solo varmı beyler? (çok süper konu değiştiririm ayrı ayrı topic açmaktan iyidir )

ben şahsen megadeth-slayer hastasıyım onların sololarını beceremedim (becerdimde hızı yetmedi )
                            hangar 18 in sololarını çalmak istiyorum ipucu biraz ipucu verirseniz sevinirim

Yorum

venom witching hour solosu hızlı ve kolay... black metal dinliyosan tabii...

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                              X