Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Economy Picking ve Alternate Picking

Collapse
Bu sabit bir konudur.
X
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

Aşşağı yukarı vurmak şarttır bence. Sadece rifflerde tek yönde vurabilirsin penayı aksi halde hız kaybedersin.

Düzenleyen - Glad to be Alone on 20/10/2006 23:19:39

Yorum

-alternative picking- yukarı aşağı bahsettiğimiz durum...

Açıkcası kromatik alıştırmalar yaparsan hemen farkedersin ne kadar yavaş kalacağını ve genellikle metronomu kaçıracağını... Tabi kesinlikle yapacaksın diye birşey yok ancak ilerleyen zamanlarda memnun kalmayacağından emin olabilirsin...

Yorum

-alternative picking- yukarı aşağı bahsettiğimiz durum...

Açıkcası kromatik alıştırmalar yaparsan hemen farkedersin ne kadar yavaş kalacağını ve genellikle metronomu kaçıracağını... Tabi kesinlikle yapacaksın diye birşey yok ancak ilerleyen zamanlarda memnun kalmayacağından emin olabilirsin...
        benim sorunumda bu zaten bölede gayet iyi yapabiliorum hiç kaçırmadan....kaçrsam ister istemez alternative picking e yönelicem ama olmuo

Yorum

Bence hız kaybına sebep olur.Yani pek zanntemiyorum istediğin kadar kassan da tek yönlü vuruşla bir noktadan sonra hızını arttırabileceğini.Bence hiç üşenme hemen başla alternate picking denilen çift yönlü penalama tekniğine ki korkma 1 hafta da kaparsın olayı günde en az 1 saat çalışsan.Ki biraz alışınca zaten canın hep öyle çalmak isteyecek Ben hiç geç kalmadan daha çok zevk alman için başla derim çift yönlü çalmaya.Memnun kalacaksın

Yorum

hiç yapmıorum değil slayer falan çalıosanız şart zaten onlarda çok hızlı yapabiliorum ama soloda olmuo ritmini kaçırıorum

Yorum

Ha aklıma gelmişken Sentenced-May today become the day in solosu kolay ama bayağı bir hızlı öneririm güzel bir solo.

Yorum

çok teşekkürler Venom un solosunu şimdi bitirdim hemen ona geçiorum

Yorum

Ben şöyle açıkliyim senin tek taraftan yaptığın vuruşu aynı hızda aşağıdanda yapmaya başladığın zaman iki katı bir hıza ulaşıcaksın.. Senden bir ricam olacak eğer imkanın varsa tek yönlü vuruşla herhangi bir telde boş bi şekilde sabit ritm çalıp kaydedip yollayabilirsen ona göre gerekenleri konuşmakta fayda var böyle üstünkörü konuşmanın pek bir faydası olmuyor...

Yorum

sabit ritimde oluyor zaten ben tam anlatamadım sorunumu örnek vererek anlatayım..

mesela raining blood ya da angel of death gibi Akor la giden parçalarda çok rahat ve hızlı yapabiliorum orda sorun yok..

ama solo tarzı ufak melodilerde yavaşda olsa yapamıorum mesela iron maiden ın Powerslave inde akor aralarında giren ufak melodi....

Yorum

Bak herkes 2taraflının iyi olduğunu söylüyor boşver kasma tek taraf yapcam diye TAbi herkesin kendi tarzına kamış ama bak harbiden ilerde takılır kalırsın belli bir hızda ben kendimden biliyorum ilk başladığımda ben de öyle yapıyordum çünkü hiç kurs falan almadan başlamıştım elektroya sonra ama bunu öğrenince harbiden insan anlıyor hız farkını ve rahatlığı her şeyden önce

Yorum

Şuanda imkanım yok pek yarın boş zamanımda ben 2 tane kayıt yolliycam biri tek taraflı biri alternate picking olacak... Farkı muhtemelen çok açık göreceksiniz....

Yorum

önce şunu dene tek taraflı wurarak malmsteen tekniği çalabiliyo musun?muhtemelen hayır bencede kasma yani günlük alıştırmalarla kısa bi sürede alışabileceğini düşünüyorum.bende baştatek taraflı wururdum ama sonra phantom of the opera yı çalamadım ve o gazla alternate picking tarzında çalmaya başladım ve inan çok fark var

Yorum

malmsteen tekniği ne ?

Yorum

çok teşekkürler Venom un solosunu şimdi bitirdim hemen ona geçiorum
                              You Tube da hurk k4 gibi birşey yazarsan venom solosu çıkıyo..

Yorum

malmsteen tekniği ne ?
                                +1 malmsteen tekniği ne ?

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                                Initializing Tabs & loading Content...
                                Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri