Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Economy Picking ve Alternate Picking

Collapse
Bu sabit bir konudur.
X
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Parmağını kaldırmada sorun olmalı.Biraz daha yavaş kaldırmalısın.
    Bu ses gelme olayı p.off'da işine yarar sadece.Farkında olmadan aşağı doğru çekiyorda olabilirsin teli o zamanda ses gelir.
    Sorunu kendi kendine bulabilirsiniz :=)

Yorum

• Evet elini çok fazla bastırmanla alakalı.. Ben klasik akustik ve elektro sıralamasını izledim ve kimi zaman bende de oluştu ve sabır ve istekle bol egzersizle üstesinden gelirsin.

Yorum

• elini tele surterek ya da teli cekerek kaldırırsan kacınılmazdır.
        parmak duruslarına dikkat et.bende gitar aldım.bendede aynısı var. ama hergecen gun biraz daha düzeliyor

Yorum

• Arkadaşlar pedallarla düzeliyor demiş bir arkadaş ve birisi demişki pedallarla ne alakası var.

Fakat arkadaş dogru söylemiş pedallarlada düzeltilebiliyor fakat tabiki tavsiye etmiyorum ama yinede anlatayım. Pedallarla düzeltmeniz için Noise Gate (Gürültü Kapısı) adında pedal kullanmanız gerek. Bu her pedal markalarının urettigi bir pedaldır ve analog pedal olarka geçer.
          Mesela Boss NS-1 gibi veya Digitechde ayrı bir isimde olarak bu pedalları bulabilirsiniz fakat herşeyi kolaylaştırırsanız gitarın bir anlamı kalmaz.
          Kendinizi geliştirmeniz için tekniklerin kolayına kaçarak değil ehline inerek öğrenebilirsiniz.

Yorum

• gitara, sevgiline dokunur gibi dokun demişti birisi zamanında. tavsiye ederim...

Yorum

• trkr isimli üyeden alıntı Mesajı göster
              gitara, sevgiline dokunur gibi dokun demişti birisi zamanında. tavsiye ederim...
              bizde sevgili nerde türker kasdedileni açmak gerekirse kasmayın kendinizi rahat olun, nazik davranın..

Yorum

• fgalfgal isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                pedallar bu sorunu hhallediyooo..
                Pedalla bir alakası oldugunu zannetmiyorum olayın. Eskiden bendede vardı aynı problem arkadaşların "bak sorun halloluyomus" diye pedal almaya koşmamasını oturup sol el teknigini biraz daha yavaş çalarak ve sabırlı olarak oturtmaları en doğrusu zamanla düzelecektir.
                Son güncelleyen canKUTTT; 10-05-2009, 19:37.

Yorum

• Beyler bu economy picking ile alternate picking aynı şey mi?
                  Son güncelleyen canKUTTT; 10-05-2009, 19:38.

Yorum

• Hızlanmanın en güzel yolu yavaş çalmaktır. Temiz ve metronomlu çalmak da çok önemlidir.
                    Son güncelleyen canKUTTT; 10-05-2009, 19:38.

Yorum

• Elektro gitara başladım. Daha önce klasik gitar çalıyordum. Alternate Picking tekniğinden haberim yoktu geçen bir videoda elektroya başladığınız anda bu teknikle başlamanız gerekir diyordu.

kafam karıştı bu tekniği daha sonra hızlandığım zaman mı kullanmak daha mantıklı yoksa gitarın başından beri kullanmalımıyım.

Yorum

• cilekesh isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                        kafam karıştı bu tekniği daha sonra hızlandığım zaman mı kullanmak daha mantıklı yoksa gitarın başından beri kullanmalımıyım.
                        Dostum gitarın en temel tekniklerinden biri de alternate picking'dir, penalama tekniğinin en önemlisidir. O yüzden bu tekniği sonraya erteleme diye birşey olamaz.

Yorum

• Anladım o zaman şimdiden başlamam lazım. Teşekkür ederim.
                          Son güncelleyen canKUTTT; 10-05-2009, 19:36.

Yorum

• sergendinho isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                            Dostum gitarın en temel tekniklerinden biri de alternate picking'dir, penalama tekniğinin en önemlisidir. O yüzden bu tekniği sonraya erteleme diye birşey olamaz.
                            daha sonra yapmaya kalkarsan çok zor olur ne kadar erken o kadar iyi . alışkanlıkları yıkmak çok zor oluyor .
                            benimde sorunum var tek telde yaparken herşey iyi hoş ama tel değiştirirken sorunum oluyor
                            örneğin B teline üst vurdum ve E teline inicem E teline de üst vuruyorum bu daha kolay değil mi mantıken ?

Yorum

• zamana bıraka bıraka yaşlanıcam

Yorum

• akordadam isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                                daha sonra yapmaya kalkarsan çok zor olur ne kadar erken o kadar iyi . alışkanlıkları yıkmak çok zor oluyor .
                                benimde sorunum var tek telde yaparken herşey iyi hoş ama tel değiştirirken sorunum oluyor
                                örneğin B teline üst vurdum ve E teline inicem E teline de üst vuruyorum bu daha kolay değil mi mantıken ?
                                mantıkan kolay değil tam tersine biraz denedikten sonra farkedeceksinki daha zor.alternate pickingi oturtursan emin ol sağ kolun daha az ağrıyacaktır zamanla o ağrı bile kalmayacaktır.penalamada alt üst tekniğini kesinlikle oturt dostum faydası çok çok...

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                                Initializing Tabs & loading Content...
                                Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                                X