Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Temel tekniklerin kısaltmaları ve açıklamaları

Collapse
Bu sabit bir konudur.
X
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

ya ben sitede bütün teknikleri tek tek aradım buldum okudum hiç anlamadım çünkü çok karışıktı
    senin yaptığım kısa ve öz olmuş çok sağolasın...

Yorum

5^p8

B------------------5^7--------------------

Birisi Bana " ^ " işaretinin ne anlama geldiğini açkıklayabilir mi?

Yorum

sesi uzatma veya titretme bkz:vibrato

Yorum

Hayır.
          Bend.

Yorum

Evet şimdi hatırladım ben de benddi o pardon.

Çoktandır guitarproyla çalıştığım için unutmuşum bazı şeyleri

Yorum

arkadaşlar peki b olduğu zaman da bend oluyor bu vibrato gibi yapılan bend mi?

Yorum

Vibrato gibi yapılan bend ne demek ikisi çok farklı şeyler birbirine benzetmen garip geldi...ancak "^" işareti bazı yerlerde vibrato olarak da kullanılıyor...

Yorum

5. perdeyi çıkarttıktan sonra bendig yaparak sesin bir ince sese dönüşmesini sağlayacaksın. Tam anlamıyla bu oluyor. İki ses de duyulmalı yani.

Yorum

bi kaç şeyi örendim peki taping ,slide,harmonik,ve sweep picking neler bi daha anlatırsanız solo delisiyim tabı da örenemden olmuyor ilk başlamak istediğim solo da şebnem ferah gözlerimin etrafındaki çizgiler solosu full ben hammer on ve pull of dolu biraz yardım edin şu tabı öğreneyim gitarda başka birşety istemiyorum tek problemim bu trerimler ve nasıl yapılacaklarıyla açıklamaları yav ne zor işmiş bu tab...

Yorum

Hocam genelde sololarda legato dediğimiz teknik kullanılıyor yani hammer on ve pull of un çok bulunduğu tablardaki tekniğin adı legato hocam bol bol tablarda eğzersizler var onlara bak mesala sitede bulabilirsin ve sabırlı ol

Yorum

saol dostum süper açıklayıcı oldu

Yorum

Vay be adam manyak tap yapıyormuş harbiden tepiyo resmen ya tamamını izleyemedim ama çok manyak.

Yorum

saolasın ya bu açıklamalar çok iyi oldu

Yorum

arkadaşlar bir sorum olacak.benim adını "scream" olarak bildiğim,ama arkadaşımın "flush" veya " chames" olduğunu iddaa ettiği bir teknik var.hani penanın ucu çok az çıkarılarak,baş ve işaret parmağınında desteği alınarak basılan perdenin 1 veya duruma göre 2 oktav ince sesini veren tekniğin adı nedir?

http://www.youtube.com/watch?v=q4RCV...elated&search=

bakınız bu videoda 0.18 ve 0.23 saniyeleri arasında var bahsettiğim olay..

Yorum

vallaha mick in videosu daha önce izlemişdim ama yine videoya konsantre oldum ama pek de anlaşılacak kadar yavaş ve görüntü net değil bu yüzden birşey diyemiyeceğim..

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                                Initializing Tabs & loading Content...
                                Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                                X