Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Elektro Çığlık

Collapse
Bu sabit bir konudur.
X
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Elektro Çığlık

elektro gitarda nasıl çınlatılıyor?

çynlatma diye kastettigin pinched harmonicse eger, yapmak icin biraz calisman lazim, ben penayi ucundan tutup notayi caldiktan sonra tel hala titresirken bas parmagimi hafifce degdiriyorum tele, bazilari penayi ikinci kez degdiriyo tel titresirken.

Yorum

Penayy olabildi?ince ucundan tutacaksyn.Tele myzrap attyktan hemen sonra teli bo?madan çok hafif etini dei?direceksin.Scot un da dedi?i gibi biraz u?ra?man lazym.

Yorum

çok u?ra?malysyn çoooooooooooook. ama sakyn yapamyyorum diye yylma ilk ba?ta yapmak imkansyzdyr . u?ra?yrsan olur

Yorum

Ben özellikle yapmaya çaly?ty?ymda beceremiyom, ama normal solo çalarken canym isteyip yapyverince acayip güzel *****... nasy yapty?ymy tam bilmiyom, ama penalarken ba?parmr?ymyn sol içiyle hafif dokunuyom galiba...

Yorum

?u pentagramyn falan sololarynda çok kullandy?y gitary öttürmekten bahsediyosanyz: penayy iyice ucundan tut (bu arada penanyz iyi bir solo için bence en az 1.5 mm kalynly?ynda olmaly kirk ve petrucci 1.5mm kullanyyor ben 2.0 ya da 1.5mm kullanyyorum ince penayla öttürmeniz zor) tam anlatamam ama tele de?i?ik açylardan penayla bir an vur çek önceleri yapamazsyn 10 vuru?undan biri öter ama sonra aly?yrsyn. Penayy vur elin a?a?y giderken ba? parma?ynyn yan kysmy bir an tele sürtüp geçecek

Düzenleyen - FRant!C on 26/02/2004 21:46:04

Yorum

swish lerden de biraz zorlanabilirsin o sesi çykarmak için...
              Swish en altta iken daha kolay çykyyor.. Ama tabi biraz çaly?man gerek...
              Penayy çapraz açyda tutup tek harekette çykarabilirsin ters'e do?ru...
              Ama gerçekten ****?y bi çaly?man lazym.. Ben o sesi çykarmak için bayağı bi çaly?my?tym...

Yorum

evet çaly?mak ?art ama çaly?yrken temiz bir distortion sesi alman lazym arada çykardy?yn sesleri temiz alamayabilirsin. ben de teli pena ve ba?parma?ymyn arasyna syky?tyrarak çykartyyorum o inletmeyi

Yorum

arkadaslar onu bylmyyomda su var.ben sololarda tely manyrtyge penayla vurunca cyglyk gyby byr ses cykyyo.onun teknyksel byr ady var my acaba?

Yorum

pull mute ing.

türkçe kar?yly?y çynlatma...

Düzenleyen - semce on 07/05/2004 18:17:27

Yorum

herkes sesi bir ?ekilde çykartyyor bende öyle istedikten ve çaly?tyktan sonra oluyor
                      bu arada merhaba arkadaslar. aranyza yeni katyldym ve bu ilk mesajym kendime de bir topic açyyorum hepinizi beklerim.

Yorum

ah ahhh o çynlatma olayy yok mu bulana kadar öldüm öldüm dirildim ama yinede hyzly solo atylyrken bi türlü olmuye

Yorum

bence kendine iyi bir pedal al ve bence bu tip i?lere öyle ba?la ve yaparken penayy biraz çapraz bi ?ekilde vurduktan sonra tele de?dir ama teli durdurma NOT:PENAN KALIN OLMALIIIIIIII

Yorum

elemanslar p.h yaparken tele vurduktan sonra baş parmağınızın etini değirirken nasıl anlatsamki baş parmağınızı değirmek için sol elinizin kenarı biraz havaya kalkar ya o bence hem hızı etkiliyo hemde herseferinde teli cıvlatmayı) onun için ben cıvlatırken sol elimin alt kenarını kaldırmak yerine değirirken biraz bileğimi dışa doğru(yani yere doğru) büküyorum bu rahat yapmamı sağlıyor..bence zorlananlar bunuda bi denesinler.

Yorum

bu arada ben yeni katıldım aranıza.bende bir şey sorcam.hammer on nedir?
                              bi de bende boos cleanlı amfi war.overdrive i calıştırdıgımda cızırtı duyuyorumacaba amfi bozuk mu.çünkü başka amfiye taktıgımda o kadar ötmüo.nese işte böyle

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                              X